Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki a Mc Donalds-os karamellás sajttortának a pontos receptjét? fórum

Tudja valaki a Mc Donalds-os karamellás sajttortának a pontos receptjét? (tudásbázis kérdés)


12. brida (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. okt. 30. 11:40

Én megcsináltam, finom, bár nemtudom milyen a mekis karamellás sajttorta, mert sosem kóstoltam. :)


Nálunk mindenkinek ízlett, én ettem már finomabbat! :)

Amit én elrontottam szerintem, hogy olyan tejkaramellát vettem véletlenül, aminek a belsejében van folyékony töltelék. Ne olyat vegyetek, hanem azt ami "száraz", azt jobban lehet szeletelni.

11. emagdi
2010. okt. 29. 19:24

és ez a recept tényleg olyan végeredményt produkál, mint amilyen a mc café-s karamellás sajttorta?

mert ha igen, az szuper!! (imáááádom:D)



szóval, kipróbálta már valaki az alább olvasható receptet?

:)

10. Basset (válaszként erre: 9. - Brida)
2010. okt. 29. 10:41
Szuper!!! Mert ez a teljeskiőrlésű... nem tudom... :S kicsit drága, főleg sajttal meg minden... :(
9. brida (válaszként erre: 7. - Basset)
2010. okt. 28. 16:08
Én sima darált keksszel csináltam meg, és finom volt.
8. dca7af89ee (válaszként erre: 7. - Basset)
2010. okt. 28. 12:02
Szerintem igen, csak a lényeg, hogy darált legyen:)
2010. okt. 26. 13:26
Teljes kiőrlésű keksz helyett mehet sima HTkeksz...?
6. dca7af89ee (válaszként erre: 5. - Weberkitti)
2010. okt. 19. 14:45
Passzolom, szerintem ízlés szerint.
2010. okt. 18. 19:00
De mennyi cukor??
2010. okt. 17. 16:31
Nagyon fini:))
2010. okt. 17. 11:50
Hmm, nem hangzik rosszul! Meg kene probalni.. :)
2010. okt. 17. 11:39

Megvan:

Karamellás sajttorta recept

Kategória:

Sütemények, édességek


Hozzávalók:

Tésztához:

25dkg teljes kiőrlésű keksz

15dkg vaj


Krémhez:

750g tejszínes natúr krémsajt

cukor

másfél kanál liszt

3 tojás

70g tejföl

vaníliaaorma

1 zacskó tejkaramella


Elkészítés:

Először a tésztát kell megcsinálni, ami abból áll, hogy a kekszet megdarálod és összekevered a megolvasztott vajjal. Utána kibélelsz egy tortaformát sütőpapírral és 170 fokra előmelegített sütőben 10 percig sütöd. Ha kész tedd félre, hogy langyossá váljon, és készítsd el a krémet.

A krémsajtot keverd el a cukorral, liszttel, tejföllel, ízesítsd vaníliával, majd a 3 tojást egyenként tedd bele. Robotgéppel keverd habosra, és oszlasd el a megsült piskóta tetején. Az egészet rakd újra a sütőbe és még 60 percig süsd. A tejkaramellát vágd apró darabokra, és kb. a 40.ik sütési percnél szórd a torta tetejére. Ha megsült, akkor egy napig hűtőben a helye, hogy kellőképpen megdermedjen, mert csak akkor tudod felvágni.


Tanácsok:

Az egyik kedvenc tortám, aminek elkészítése kevés időt igényel és mégis talán a legfinomabb süti a világon.

Krémsajtból leginkább a Parmalatot ajánlom, mert ennek az íze van a legközelebb a valódihoz és még az ára is barátibb, mint mondjuk a Mascarponéé.

Mikor kiveszed a tortát a sütőből, még folyós lesz a teteje, de ne aggódj, mert ha megdermed, könnyű lesz szeleteket vágni belőle.

2010. okt. 17. 11:34
Tudja valaki a Mc Donalds-os KAramellás sajttortának a pontos receptjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook