Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki a Flódni torta receptjét? fórum

Tudja valaki a Flódni torta receptjét? (tudásbázis kérdés)


10. gkreka
2008. dec. 15. 18:47

ide már beírtam:


[link]

9. b9662b68b3 (válaszként erre: 8. - Macsusz77)
2008. dec. 15. 17:58
felraktam.nézd meg:))
8. macsusz77 (válaszként erre: 7. - B9662b68b3)
2008. dec. 15. 17:53
Elhiszem neked ha azt mondod!De szivesen megnézem a képet is,ha van rá időd felrakni.
7. b9662b68b3 (válaszként erre: 6. - Macsusz77)
2008. dec. 15. 13:42
Nekem vastagabb a tészta. Ha kell kép akkor teszek fel egyet az adatlapomra, és megnézheted milyen lett kb.
2008. dec. 15. 13:26

Köszönöm a recepteket!

Ezeket kipróbáltátok?Olyat ettem egyszer aminek nagyon vékony volt a tésztája,és sok a tölteléke.Na ezt keresem!Annyi féle recept van,és nehéz így eldönteni melyik a finom?

2008. dec. 15. 13:12

Flódni torta

Hozzávalók a tésztához:


60 dkg finomliszt


35 dkg sütőmargarin


1 kiskanál só


7-8 dkg kristálycukor


1 dkg élesztő


2 dl hideg víz


a nyújtáshoz:


liszt


a forma kikenéséhez:


3 dkg sütőmargarin


a máktöltelékhez:


40 dkg kristálycukor


2 dl víz


50 dkg őrölt mák


6-8 dkg mazsola (el is maradhat)


a diótöltelékhez:


40 dkg kristálycukor


2 dl víz


50 dkg őrölt dió


6-8 dkg mazsola (el is maradhat)


az almatöltelékhez:


1,25 kg alma


30 dkg kristálycukor


5-6 dkg zsemlemorzsa


fél kiskanál őrölt fahéj


1 citrom reszelt héja


a lekenéshez:


1 tojás


a tálaláshoz:


porcukor



Elkészítés: A tésztához a lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, megsózzuk, a cukorral, az összemorzsolt élesztővel és a vízzel összegyúrjuk. Letakarva legalább 1 órára a hűtőszekrénybe tesszük. Ezután 5 egyenlő részre osztjuk. Az egyiket belisztezett deszkán egy kb. 26 centi átmérőjű körré nyújtjuk, ügyelve, hogy szép szabályos legyen, ezért a tortakarikát ráfektetjük, s ennek mentén a tésztát körbevágjuk. A leeső részeket az egyik tésztacipóhoz gyúrjuk, ahogyan majd a többi maradékot is: ebből lesz a torta oldala, amihez a legtöbb tészta kell. Sütőpapírral bélelt vagy margarinnal kikent tepsire fektetjük, villával megszurkáljuk, és előmelegített sütőben, közepes lángon (180 fok; légkeveréses sütőben 165 fok) kb. 10 perc alatt világosra elősütjük. Ugyanígy még egy lapot sütünk, ezek ugyanis a torta közepére kerülnek, ahol nem sülnének meg.

A máktöltelékhez való cukrot a vízzel felforraljuk, majd a mákot belekeverjük, mazsolával gazdagíthatjuk, majd a tűzről levéve hűlni hagyjuk.

A diótölteléket ugyanígy készítjük el. Az almatöltelékkel várunk még egy kicsit, mert állás közben sok levet enged.

Egy 26 centi átmérőjű, lehetőleg szétszedhető tortaformát kikenünk margarinnal. Egy kerekre nyújtott tésztalappal - de nem az elősütöttel - az alját kibéleljük. A legducibb cipót hosszú téglalap alakúra nyújtjuk, és belülről a forma oldalához tapasztjuk. A diótölteléket rásimítjuk, vizes késsel elkenegetjük. Egy elősütött tésztakorongot ráfektetünk. Erre kerül egyenletesen a máktöltelék, amit a másik elősütött tésztával beborítunk.

Most jön az almatöltelék. Ehhez a gyümölcsöt meghámozzuk, durvára reszeljük, majd a többi hozzávalóval gyorsan összedolgozzuk. Az előzőekre rétegezzük, az utolsó, kerekre nyújtott tésztalapot ráfektetjük. A tésztaszélek találkozásánál jól összenyomkodjuk, nehogy a töltelék kifolyjon. A tetejét felvert tojással megkenjük, villával kicifrázzuk. Előmelegített sütőben, nagy lánggal (220 fok; légkeveréses sütőben 200 fok) 35 percig sütjük. A formában hagyjuk kihűlni, és csak másnap szeleteljük fel. Tálaláskor a tetejét porcukorral meghintjük.


Megjegyzés:

A receptet Bujdosó Flóra küldte. Köszönjük!

2008. dec. 15. 12:57

szia!

ott van a receptjeim közt

2008. dec. 15. 12:54
"Én vagyok" a receptek közé feltett egy igen jónak tûnôt. Szerintem érdemes elolvasni, és utána még kérdezhetsz is tôle:))
2008. dec. 15. 12:50
Karácsonyra szeretnék Flódni tortát sütni.Van valakinek kipróbált receptje?Előre is köszi!
2008. dec. 15. 12:49
Tudja valaki a Flódni torta receptjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook