Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja-e valaki, hogy mi baja lehet a Sárkányfámnak? /Dracaena/ fórum

Tudja-e valaki, hogy mi baja lehet a Sárkányfámnak? /Dracaena/ (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 29. 00:53
Nekem is behalt szegény....pedig nagyon igyekeztem...
25. krimo
2012. febr. 18. 20:24

Sziasztok!

És az amitől ragacsossá vállik a citromfám, mi lehet?

Régen egy hibiszkuszom csinálta ezt. Olyan méz szerű ragacs keletkezik a levelein. Általában előbb utóbb jól le szoktam metszeni ezeket a részeket. Majd miután csak egy csoffadt szár marad, kiteszem a szűrét az erkélyre, és mostohán bánok vele. Akkor egy idő után el kezd burjánzani a növény, és csudaszép lesz. Később pedig kezdődik minden elölről ezzel a ragacsossággal.

24. giga455 (válaszként erre: 22. - Korisa)
2010. okt. 19. 16:24

Építs nekik üvegházat is, ott talán túlélik ;)

Sajna az a baj, hogy a kereskedésbe már eleve legyengülten kerülnek :(

23. sonysony (válaszként erre: 22. - Korisa)
2010. okt. 19. 16:07
A BI58 jó de vigyázz vele főleg zárt helyen. Erős méreg! Nem véletlen engedély köteles szer. Én a gyökér fertőzött növényeimet 2 napig BI58-as vízbe állítottam .... Hatásos volt.
22. korisa
2010. okt. 19. 11:49

Bi58 jó szerintetek?????

Giga: majd ha öreg leszek és nyugdíjas veszek egy bonsait és elbíbelődöm vele:)))

21. giga455 (válaszként erre: 19. - Korisa)
2010. okt. 18. 21:11
Hú megszámolni se tudom mennyi bonsai-om purcant már ki :( Nem is veszek többet, túl kényes :(
2010. okt. 18. 09:16

Ha gyapjastetű,feltétlen különítsd el a többi növénytől.Nagyon hamar átterjed rájuk is.

Nekem még soha nem sikerült teljesen eltüntetnem ezeket a kis dögöket...sajna mindig ki kellett dobnom.

19. korisa (válaszként erre: 16. - Giga455)
2010. okt. 17. 21:05

én se sűrűn locsolom:) névnapomra bonsai-t kértem de az nem nekem való!!! naponta kell bíbelődni vele-gyorsan elpusztult sajnos:(

Még soha nem találkoztam ilyen tetvekkel! És remélem sikerül örökre kiírtanom őket!

18. giga455 (válaszként erre: 15. - Korisa)
2010. okt. 17. 20:21

Köszönöm! :)

Júliusban múlt 2. Igazi kisördög. A feje búbján már megjelent pár barna hajszál, idővel be fog barnulni :)

17. giga455 (válaszként erre: 14. - Korisa)
2010. okt. 17. 20:18
nekem nincs ilyen fajta, lehet kényesebb mint a hibrid phalalenopsis :S Valószínü alacsony neki a páratartalom, vagy kevés a tápoldat (vagy sok) :S
16. giga455 (válaszként erre: 13. - Korisa)
2010. okt. 17. 20:16

Fogalmam sincs honnan jönnek elő ezek a dögök :(


Bromélia sarjait próbáld gyökereztetni, hátha megered. Nem nagyon értek hozzá, szerintem az orhidea is azért van el nálam, mert ritkán kell locsolni ;)

15. korisa (válaszként erre: 11. - Giga455)
2010. okt. 17. 18:17
huh bocsi nem ide téma: ránéztem a képeidre! Nagyon szép fiad van:) Hány éves?? Az én fiaim: nagy most volt 2 szeptemberben a kicsi meg 3 hetes:)A kicsi az tiszta szőke:) De a te szőke herceged se semmi!!!!
14. korisa (válaszként erre: 12. - Giga455)
2010. okt. 17. 18:06
az ékszerorchideát ismered??? Kaptam 1-et és semmi nem jó neki... a többi phalám nagyon szépen elvan de ez... pedig próbálkozom de haldoklik!!!
13. korisa (válaszként erre: 11. - Giga455)
2010. okt. 17. 18:04
nem vettem új növényt... max párom hozott rózsát! Vagy a kertből szedte:) Lehet azzal hurcoltam be??? Még jó, hogy z orchideáim nem mellette vannak mert akkor most tépném a hajamat.. bár a broméliát is sajnálom mert szép kis sarjakat nevelt! Holnap hoz a párom a kertészetből ölőszert:) remélem túlélik.. de akkor most ültethetem át őket!!! A Broméliának külön bromélia föld kell nem??? Vagy jó neki a sima?
12. giga455 (válaszként erre: 10. - Sonysony)
2010. okt. 17. 16:32

gusztustalan kis jószágok :(

Nekem az orhideámat támadták meg, és átment a párom kancsókájára is. Az volt a szerencse, hogy hamar észre vettük, és a gyökerét még nem támadta meg. De nagyon sokáig spréztem, mire ledöglöttek.

11. giga455 (válaszként erre: 9. - Korisa)
2010. okt. 17. 16:30
Nem vettél mostanában új növényt? Esetleg virágföldet?
10. sonysony (válaszként erre: 9. - Korisa)
2010. okt. 17. 15:51
Igen a talajba lehúzódva élnek. A gyökerekből szívják a növényt. Volt olyan növényem amelyik csak kornyadozott és nem tudtam mi baja van. Gondoltam átültetem .... Kivettem a cserépből és mintha lisztbe mártották volna olyan fehér volt a gyapjastetűtvel bevont gyökerektől. A nagyját letisztítottam majd két napig vegyszeres vízbe állítottam.... már renbejött.
9. korisa (válaszként erre: 7. - Sonysony)
2010. okt. 17. 15:23
a földjében is vannak tetvek :((( Hogy lettek ezek?? Benti virág mindegyik...
2010. okt. 17. 15:09

Nekem még nem sikerült kiirtanom ezt a fránya dögöt.

Megfertőzi a többit is.

7. sonysony (válaszként erre: 5. - Korisa)
2010. okt. 17. 15:05
Én egy fogpiszkálóval szedegettem le egyenként.(melléraktam a végét és felsodortam) Kapható olyan növényvédőszer amelyik úgy néz ki mint a táprúd. A növény mellé kell szúrni a talajba és lassan szívódik fel. Ha nagyon fertőzött a növény akkor már gyökerek között is találhatók ezek a gyapjastetvek. Óvatosan emeld ki a cserépből a növényt (talajjal együtt) és nézd meg nem fertőződött-e?
6. giga455 (válaszként erre: 5. - Korisa)
2010. okt. 17. 14:43
obi-ban, vagy kertészeti boltban lehet kapni növényvédő szert, kifejezetten tetűre (pajzstetű,gyapjas tetű), azzal kezelgesd. És különítsd el a többi növényedtől, mert megfertőzi őket.
5. korisa (válaszként erre: 3. - Sonysony)
2010. okt. 17. 14:28
megnéztem és ténleg van benne valami állatféleség! hosszúkás fehéres.... mit tegyek ellene??
4. giga455 (válaszként erre: 3. - Sonysony)
2010. okt. 17. 14:28
Szerintem is tetű, vagy esetleg még lehet valamilyen gomba :S
2010. okt. 17. 14:17
Gyapjastetű (szerintem). Ha kicsi csomókat találsz, amelyek fehér szövedékkel vannak körülvéve akkor az gyapjastetű. Ha kibontod akkor kb. 2 mm-es lassan mászó állatka van benne.
2010. okt. 17. 14:09
Sziasztok!!! Nem nagyon értek hozzá de eddig szépen fejlődött mjd ilyen fehér-engem penészre emlékeztető- valami lepte el és rohad le levele. Azt hittem túlöntöztem és rohad szegény de ez elkezdett átterjedni a broméliámra és a futókaktuszomra is! Mi ez és mit tegyek ellene???
2010. okt. 17. 14:07
Mi baja lehet a Sárkányfámnak? /Dracaena/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook