Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja-e valaki, hogy hazánkban hogy lehet informálódni, mikor és hol vannak gyógyszerkísérletek? Esetleg lehet valahol regisztrálni? fórum

Tudja-e valaki, hogy hazánkban hogy lehet informálódni, mikor és hol vannak gyógyszerkísérletek? Esetleg lehet valahol regisztrálni? (tudásbázis kérdés)


8. Bluelake (válaszként erre: 7. - 68f3da251d)
2008. dec. 18. 07:53
Köszönöm, bár már nem aktuális, egyben se vehetek részt, de a barátaimnak szólok!
2008. dec. 17. 21:33

A gyógyszerkísérleteket I. II. III. és IV. fázisra osztják. Az első kettőt nem embereken végzik, és azokat általában kisebb kutatóintézetek csinálják. De egyetemek is. A III. (clincal studies) és a IV. fázist kizárólag az arra akreditált intézetek végezhetik. Elég sok van, főleg egyetemi városokban. Legtöbbször gyógyszergyárak megbízásából végzik a vizsgálatokat adott protokoll alapján, ami szigorúan szabályozza a vizsgálatba bevonásra kerülő betegek körét.

A vizsgálatokat legtöbbször nem közvetlenül a gyógyszercégek rendelik meg, hanem ún. CRO (Clinical Research Organisation)-okon keresztül. Neten kell rákeresni erre, és olyanokat kell keresni, amelyeknek van itthon irodája. van amelyik akár 100 embert is foglalkoztat itthon.

Őket kellene megkeresni.

2008. nov. 27. 21:34
Hát nézelődtem de nagyon még nem találtam. Ma voltam egyen, segíteni szeretnék, de kizártak mert nem tudtak vért venni(nem is ittam mondjuk előtte:S) És ezt ismerős modnta, de voltak folytonosan visszajárók, de gőzöm sinsc hogy honnan lehet megtudni.:S
5. 1e958693ca (válaszként erre: 3. - Bluelake)
2008. nov. 27. 21:26
Akkor bocsánat! Gyógyszercégek honlapjain sem?
2008. nov. 27. 21:25
Balatonfüreden a szívkórházban volt pár éve. Kérdezd meg ott, biztos meg tudják mondani, hogy melyik cég csinálta.
3. Bluelake (válaszként erre: 2. - 1e958693ca)
2008. nov. 27. 21:08
Ott nem találtam eddig semmit.
2008. nov. 27. 21:05
Esetleg az OGYI-nál....
2008. nov. 27. 20:49
Tudja-e valaki, hogy hazánkban hogy lehet informálódni, hogy mikor és hol vannak gyógyszerkísérletek? Esetleg lehet valahol regisztrálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook