Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudatos életvezetés vagy ahogy esik, úgy puffan? fórum

Tudatos életvezetés vagy ahogy esik, úgy puffan? (beszélgetős fórum)

2013. okt. 3. 11:52

Szervezzem úgy az életem, hogy jelen se kelljen lennem?

Inkább tudatos.

2013. okt. 3. 11:47
Tudatos, ha celjaid vannak igen ..Nekem igen :)
21. Ági05 (válaszként erre: 20. - Mazsinka)
2012. ápr. 24. 19:56
Akkor vágj bele!
20. Mazsinka (válaszként erre: 19. - Ági05)
2012. ápr. 24. 14:43
Vágyom rá, de nem azért, mert az akarok lenni, ami, hanem mert teljesebbnek érezném magam még egy diplomával, és persze több lehetőségem lenne munkát szerezni. De ha lenne itt egy pszichológus, biztos azt mondaná, hogy ennek egészen más oka van, és lehet, nem sokat tévedne.
19. Ági05 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. ápr. 24. 13:53
Nem igazán egyértelmű,hogy erre vágysz.Inkább csak kényszerből végeznéd?!Akkor is meg tudod csinálni,legfeljebb nem fogsz annyira hajtani,mint valami olyasmiért,amit nagyon akarnál.Sok sikert!
2012. ápr. 24. 09:32
Ahogy esik! :)
17. irgum-burgum (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2012. ápr. 24. 09:31

ha tudod mit akarsz,akkor tedd meg mindenáron!!!!!

Küzdj a célodért,4 év az nem sok,hamar elmegy:-)

Ha én is kitaláltam "mi leszek,ha nagy leszek",akkor azért én is mindent megfogok tenni,és az sem izgat,ha 27-28 évesen ül megint iskolapadba.

2012. ápr. 23. 10:41
Köszi a válaszokat. Igazából önigazolási célzattal indítottam a fórumot. Van egy végzettségem, amivel nem nagyon tudok elhelyezkedni, és arra gondoltam, beiratkoznék levelezőn egy másik egyetemre. Nagy meló, az biztos, mivel a jobb pontok reményében újra kellene érettségiznem, aztán meg még négy év állna előttem. Nem tudom, megéri-e. Bírni fogom-e? Igazán akarom-e? Elég tudatos vagyok-e mindehhez? Szerintem, aki nagyon akarja, meg tudja csinálni. Csak nem tudom, hogy az én vagyok-e. Ezért voltam kíváncsi arra, ki az, aki bizony tűzön-vízen át küzd a kitűzött célért, nagyon-nagyon tudatosan. Szóval új végzettség vagy folytonos kallódás?
2012. ápr. 23. 10:09

Célok nekem is vannak,de isten mindig közrejátszik:-)

Munka szempontjából még mindig nem tudom merre menjek.Van érettségim,meg szakmám,de úgy érzem ez nem az igazi nekem,és még fogalmam sincs mit csinálnák szívesen.Kinevezés előtt álltam,mikor váratlanul a második gyerekkel terhes lettem,így ugrott a karrier.

Távoli célok vannak,saját ház,kocsit azt nem akarok.

A céljaimért küzdök mindenáron.

Általában ha rövid távon tervezek,az tuti nem jön be,így már nem tervezek,hanem rögtönözök.Például elterveztem,hogy elmegyünk egy jó kis családi napra,tuti beteg lett a gyerek.vagy bográcsozni akarok,biztos szakad az eső,meg ilyenek.

14. korteforma (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. ápr. 22. 10:57
Bizonyos dolgok tekintetében tudatos, más dolgoknál hagyom, hogy maguktól alakuljanak a dolgok. A kettő balansza nekem jobb :)
2012. ápr. 21. 22:03
Az a jó ha a célokat összhangba tudjuk hozni a körülményekkel, lehetőségekkel.
12. Ági05
2012. ápr. 21. 22:01
Igen,kellenek a célok.De nem mindig az történik,amit akarunk,és ez sokszor így jó."Ember tervez,Isten végez!!!"
11. b2b5205284 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. ápr. 21. 21:45
Én tudatos vagyok, igazi törtető, de pozitív értelemben.
2012. ápr. 21. 21:41
Tudatos, de közben élni is kell. Tudatosan.
2012. ápr. 21. 20:53

Ha álmodsz, de nem rejt rabul álmod...

Ha gondolkodol, nem gondolat a cél.

Ha diadalt vagy bukást kell találnod,

e két selma benned megvetve él.

Ha elviseled azt, hogy igazságod ripőkjáték legyen,

S minden, amiért éltél, összeroskad...

S te újra kezded - dőlt köveken... (Pierre Lermite)

2012. ápr. 21. 20:46
Én sodródom az élettel és a kellő pillanatban döntök.Vannak terveim ami mindig elöttem van,de sokmindent hoz a sors...Egyszer csak elérem amit akarok!:)
7. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. ápr. 21. 18:07

Persze, hogy az embernek vannak tervei... tanulás, munka, otthon, szerelem, család... Aztán történik valami, és borul minden...

A jelenben élni kell, a jövőre gondolni, de mindig a pillanat határozza meg az életet.

2012. ápr. 21. 17:22
Én mindig próbáltam így, célokkal élni az életemet, persze nem mindig sikerült.
2012. ápr. 21. 16:46
A kettő közt, valahogy félúton.
4. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. ápr. 21. 16:37
Mindenképpen tudatosan irányítom az életemet és ahhoz, hogy tényleg minden úgy alakuljon, ahogy elterveztem, nagyon ügyesen kell manőverezni. :)
3. c3ed60825b (válaszként erre: 2. - Beanadt)
2012. ápr. 21. 16:35

Szia!


Gratulálok! Ez nagyon jó! Sok sikert neked az utadon!

2. beanadt (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2012. ápr. 21. 16:34

Én mindig tudtam mit akarok, mikor, kivel és miért?? Egészen addig, míg "egyik pillanatról a másikra" megváltoztam (nagyon!) és a korábban dédelgetett álmaimból, melyekért annyit küzdöttem, szinte semmi nem lett fontos. Ellenben más dolgokkal. Már teljesen mást szeretnék elérni, másik emberrel, más helyen stb...


Azt gondolom, hogy a tudatosságom juttatott el idáig, ahol most vagyok és ahol nagyon boldog vagyok. Igaz, 180 fokos fordulat következett be életem minden területén, mert fel mertem adni azt amiért annyit küzdöttem, ugyanis rájöttem azok a dolgok Engem már nem tudnak többé boldoggá tenni!


Fontos a tudatosság, mert a "cél nélküli hajósnak nem kedvez a szél", de a jövőre nézve Én már "csak" az irányt követem, az út pedig majd a megfelelő időben megmutatkozik előttem.

2012. ápr. 21. 16:18

Kíváncsi vagyok, mások hogy élik ilyen szempontból az életüket. Gondolok itt arra, hogy felállítatok-e valamilyen célokat a jövőre nézve határidőkkel esetleg, és tudatosan irányítjátok a sorsotokat, vagy csak úgy éltek bele a nagyvilágba?


Tudom, mindenkinek vannak céljai, de olyasmire gondolok például, hogy:

-ügyvéd leszek (és ezért mindent megteszek, keményen tanulok, és be is jön, mert mindig ez lebeg a szemem előtt)

-miután ügyvéd lettem,tuti melót akarok, és pontosan tudom, hogy hol és mit, és hogy hány éven belül hol akarok tartani az életemmel...

-x éven belül kocsit, házat, stb. akarok, és meg is veszem, mert eddig úgy alakítottam az életemet, és keményen küzdöttem...(nem magamról írok)


Ez nyilván csak egy példa volt, de érdekel, hogy ki az, aki nagyon is tudja, vagy már fiatalabb korábban tudta, mit vár el az élettől, és mi a célja vele, mit akar elérni, és meg is tett mindent ennek érdekében. Vagy jobb csak úgy lenni, hogy ne tudjuk, mit hoz a holnap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook