Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudatos álom fórum

Tudatos álom (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 22. 10:45

Mit jelent?

sokat pisilő gyerek...

43. HajduM (válaszként erre: 42. - Ökörszem)
2010. nov. 26. 07:57

Valóban lehet átvett minta. Ahogyan nem csak vagyon lehet örökölni hanem adósságot is, nem csak fizikai tulajdonságokat terheket, hanem lelkieket is.


Szerintem nem köthetőek az álmok a nappalainkhoz feltétlenül, bár nem kétlem, hogy szerepet játszhatnak, de szerintem éppen fordítva is működik.


Vagyis az álomvilágból tudatossá vált dolgok szólnak bele a fizikai szféránk alakulásába, ami kétségtelenül így van amennyiben az álmainkhoz hiteket is kötünk, persze nem akaratlagosan, hanem kialakul, vagy ez is öröklött, ha ezzel álmodok ez lesz, ha azzal, akkor az, népi babonaságok és álmoskönyvek hatására. Vagy éppen saját megfigyelések hatására, hogy adott álom többször fordul elő, és a fizikai szférában is mindig hasonló dolgok fordulnak elő ezzel párhuzamosan. Az ember óhatatlanul összeköti őket és hitélet alakul ki a dolog körül.


Ahol hit van, ott pedig lélek is van, vagyis az ember megteremti magának azokat a lelki entitásokat(lélek-személyiségeket)amelyek így már valóságos hatást képesek gyakorolni az ember mindennapjaira.


Ez persze nem tény, és nem vizsgálható tudományosan, és nem is bizonyítható természetesen.

--------------------------

Röviden elmesélek egy régi álmomat, ami még gyerekként jött elő néhányszor, több is van persze.


A történet:


Megyek az utcán, egyszer csak egy villanás fehér fény, majd képváltás. Egy hatalmas 3-4 emelet magas dézsa került a szemem elé, amelyre vezetett egy létra.

Kíváncsiságom arra sarkallt, hogy felmásszak és megnézzem mi van a dézsában.

Felértem és belenéztem a dézsába, amiben egy véres lében emberi testrészek úsztak.

Megrettentem, elkezdtem lejönni a létráról, miközben megint egy villanás fehér fény, és eltűnt a dézsa visszarendeződött az eredeti utcakép.


Mentem tovább és azon gondolkodtam, hogy ez meg mi volt? Mi ez az egész ami elém került, egyszer csak hátra néztem mert egy nagyon rossz érzés lett úrrá rajtam.


Egy könyöknél leválasztott alkar vonszolta az ujjainál-fogva magát utánam.

Borzasztó félelem menekülési pánik kezdődött, majd hirtelen vége lett az egésznek és felébredtem.


Már reggel volt.


De többször álmodtam, hogy helikopterben ülök, vagy én vagyok a helikopter és lezuhanok, ez is gyerek-álom volt, kollégiumi iskolába jártam és emeletes ágyon aludtam, maikor lezuhant a gép, én a fizikai valóságban leestem az emeletről, és arra ébredtem éjszaka, hogy koppanok a parkettán.


Ennek érdekessége, hogy soha nem lett semmi bajom, még csak nem is fájt semmim.


És más álmok is voltak, amiket nem tudok sehogyan sem a nappali fizikai szférában tudatos létemre visszavezetni.


Privátban folytatom ...

42. ökörszem (válaszként erre: 41. - 7717d911a9)
2010. nov. 25. 23:56

A durva, véres, kínzós, gyilkolászós filmeket tényleg nem bírom. Alapvetően érzékeny vagyok, de heves vérmérsékletű, zsörtölődő (és az üldözési mániát is megemlíthetem :) ).

Nehéz úgy élni, hogy kerüljük a negatvitást, de az elmúlt 10 évben (amióta az először voltam hangos álmomban) nem csak negatív élmények értek. Mégis előfordul, hogy egy tök nyugis átlagos nap után hajmeresztő sikítozásba kezdek, de olyan is van,hogy egy rossz napot egy nyugodt éjszaka követ.

Esetleg családi vonás is állhat a dolgok mögött? Mert nagymamám is hasonlóan hangoskodik álmában időnként (persze neki a háborús trauma...)

Akkor nézzek terápiát? Ujjjjujjjj

41. 7717d911a9 (válaszként erre: 1. - Ökörszem)
2010. nov. 24. 00:28

A tudatos álom elég messze van még a megoldástól. Korántsem ezzel fogod megszűntetni a rémálmaidat.


A nappal tapasztalt vagy elfojtott dolgaid lekerülnek a tudatalattidba. Amikor alszol akkor tested és elméd pihen. Megnyílik a tudatalatti és eláraszt azokkal a képekkel, információkkal amikkel nappal találkoztál. Természetesen ez illogikus formában történik.


Javasolt a relaxáció, a stresszoldás, a kineziológus vagy egyéb terápia ami a tudatalatti tartalmakat a felszínre hozza és feldolgozza.


Ekkor már nem fog gyötörni rémálom.


Ezenkívül próbálj meg úgy élni hogy kerüld a negativitást minden formában.


Ne legyén borúlátó, ne nézz durva, kegyetlen filmeket, stb...


Ezek mind hatással vannak a tudatodra és a tudatalattidra.


A tudatos álmodást pedig hagyd szépen békén.

2010. nov. 22. 23:31

Igen, én sem hiszek a jósló álmokban, illetve, hogy bárki üzengetni akarna odaátról. Bár tény, hogy ha én odaát lennék és üzenni kéne, akkor az álmokon át tenném:D


Nekem is volt egyszer egy álmom, ami nagy spirituális hatást tett rám a különlegessége miatt, ámbár azt hiszem racionálisan is meg lehet magyarázni.

2010. nov. 22. 23:05
Hát igen, szerintem leginkább amiatt, ami megtörtént. Nem hiszem hogy előre figyelmeztene minket valamire. Pl. a szekrényrámborulásos sikítás a költözés miatt.
2010. nov. 22. 21:59

Biztos érdekes dolgok sülnének ki belőle. Én néha jókat mosolygok, amikor napközben be-be villan egy-egy kép az álmaimból.


Most eszembe jutott az álomfejtés. Hogy mindenféle nyakatekert dolgokkal magyarázzák.. nekem meg az esetek 90%ában tök egyértelmű, hogy miért azt álmodom, amit. (talán az ilyen hulla van a hűtőben álmaim amiket nem értek, de azt nem is akarom megérteni:D)

2010. nov. 22. 21:40

Szia! Igen ezt írja a könyv is. Amint felkelek, jegyzetelnem kell. Csak az a baj, hogy elalvós vagyok... Van, hogy fél 8-kor ébredek, és 8-ra megyek dolgozni. Olyan is volt már, hogy 9kor keltem, és nyolcra kellett volna menni :) Nem biztos, hogy reggel eltöltök azzal egy percet is, hogy jegyzeteljek. Örülök, ha van időm fogat mosni :D

Nah, de a poént félre téve most majd tényleg megpróbálom a jegyzetelést.

36. 03feca27e2 (válaszként erre: 35. - Marjann)
2010. nov. 22. 21:40

Szia!


Próbáltam, de nem jött be. Amire emlékeztem arra később is emlékeztem, sőt volt hogy egyre több minden jutott eszembe. De van úgy hogy kiesik minden... Tudom hogy álmodtam, de hogy mit...

35. Marjann (válaszként erre: 27. - 03feca27e2)
2010. nov. 22. 21:26

Szia!


Én egyszer azt olvastam, hogy jó egy noteszt tartani az ágy mellett és amint felébredsz leírni mindent, amíg friss az álom. Idővel egyre jobban fog menni.

34. ökörszem (válaszként erre: 33. - 03feca27e2)
2010. nov. 22. 20:50

Látom, érdekes témát találtál a csevegésünkben :)

Megyek, felteszek nektek egy kérdést ott.

2010. nov. 22. 20:32
Számokat én is álmodtam egyszer, de fogalmam sincs hogyan kell értelmezni... Pedig valamit biztosan jelentenek...
2010. nov. 22. 20:28
Én egyszer megálmodtam az 5-ös lottó számait. Mire felébredtem,csak 4-re emlékeztem. Egyet se húztak ki végül :(
2010. nov. 22. 20:19
Például ha szerettem volna nagyon választ kapni egy kérdésemre, amire csak tőlük fogadom el a választ, megkértem őket hogy lépjenek be az álmaimba és mondják el. Mostanában nem kértem, mert folyamatosan álmodom, de fogalmam sincs hogy mi zajlik "ott"... Olyan alakban jelentek meg előttem amilyet elfogadok és amiről biztosan tudom hogy ők azok. De sajnos nem minden esetben emlékeztem/emlékszem az üzenetre. Van úgy hogy csak pár szóra, mondatra... A kérdéseim nem igazán hétköznapiak voltak... :D
30. ökörszem (válaszként erre: 29. - 03feca27e2)
2010. nov. 22. 20:01
Mesélj az angyalokról és az üzenetekről! Hogyan kell ezt elképzelni? Pl.: segített a valós életeben az az üzenet, amit kaptál?
2010. nov. 22. 19:59
Értem. Köszi. :)
28. ökörszem (válaszként erre: 27. - 03feca27e2)
2010. nov. 22. 19:56
Tanácsolni csak azt tudom, hogy a lentebb ajánlott könyvnek nézz utána. Szerintem 1500ft körül van és nincs 200 oldal. Megtanítja azt is hogyan emlékezz álmaidra. Még én se olvastam végig, tanácsot csak akkor tudok adni az emlékezéshez vagy tudatos álmodáshoz, ha már én is elsajátítottam. De még csak a 60. oldalon járok. Kicsit nehéz a fogalmak megértése, de maga a könyv érthető és élvezhető.
2010. nov. 22. 18:20

Sziasztok!


Nagyon jó téma! :)


Most lehet hogy kinevettek vagy hülyének néztek, de mégis érdeklődök...

Én arra lennék kíváncsi hogy hogyan lehetne emlékezni vagy inkább megjegyezni azt amit álmodok. Mert már nem egyszer kaptam üzeneteket álmomban, sőt még beszélgettem is angyalokkal... Nekem nem jelent nagy gondot az álombéli cselekedeteim irányítása, de emlékezni nem mindig tudok... Felébredek és huss... Pedig néha fontos lenne. Valaki tudna tanácsot adni?

26. ökörszem (válaszként erre: 23. - Marjann)
2010. nov. 22. 17:49

Mondasz valamit ezzel:

"rémálmod érzelmi reakció, ezért sikítasz. A pisi meg csak fizikai jelenség."

lehet igazad van. Hátha csatlakozil hozzánk egy szakember is egyszer és megosztja velünk a tudását :)

25. ökörszem (válaszként erre: 24. - HajduM)
2010. nov. 22. 17:47

Üdvözöllek!


Örülök, hogy vannak érdeklődők ebben a témában és annak is, hogy ilyen érdekességek hangzanak el. Sajnos én annyira új vagyok még a témában, hogy elolvastam de nem tudtam felfogni, amit írtál. Igazából most el is kell rohannom, de jövök vissza és értelmezem, amit írtál. Aztán cseveghetünk. Kb. 1,5 óra múlva jövök.

24. HajduM
2010. nov. 22. 07:29

Üdv mindenkinek.


Ebbe az álom témába én is bekapcsolódnék, mert érdekes élményeim vannak nekem is.


Az, hogy ami álomban történik megtörténik a fizikai világban is, egy érdekességgel fűszerezném meg.


Többször volt a napokban, hogy arról álmodtam, hogy egy lépcsőn megyek, és a lépcsőn megbotlottam, erre a lábam annyira megrándult, tehát mintha korrigálni akarnám az elhibázott lépést, hogy felébredtem arra, hogy a fizikai lábam is rángani kezdett. De nem csak egy is izom, ahogy néha előfordul, hanem hirtelen felhúztam az egész lábamat.


Egy másik alkalommal, olyan éles és élethű álmom volt, hogy apró betűs szövegeket olvastam,ez összekapcsolódott azzal, hogy arról álmodtam amit feltétlenül megakartam nézni tv-ben éjszaka. Be is állítottam az ébresztőt, végül fel is meg is néztem a valóságban amit akartam.


Egyre inkább érdekel engem is a tudatos álmodás lehetősége, illetve az álomba áthelyezett tudat lehetősége.

Azt olvasom ugyan is, hogy álmában mindenki az asztrális világában tölti az álom-idejét, csak ott nem vagyunk tudatosak, de vannak technikák arra, hogy a tudatot áthelyezzük más tudathordozóinkba, asztrális és mentális testeinkbe, hiszen nem csak a fizikai testünk létezik, hanem egy formailag ennek tökéletesen megfelelő éterikus, asztrális és mentális test is.


Ha ez igaz, akkor a rémálmok, véletlenszerű asztrális területekre visznek minket, vagyis akaratlagos irányítással, más számunkra kellemes területekre is eljuthatunk, így változtatva meg álmaink minőségét.


Azt nem látom még át, hogy az álom-világunk, valamilyen a fizikai világban megtörtént korábbi, mondjuk gyerekkori feldolgozatlan trauma eredménye lenne.

23. Marjann (válaszként erre: 22. - Ökörszem)
2010. nov. 22. 01:02

Kiskoromban mindig vízről vagy pisilésről álmodtam, mielőtt bepisiltem... Azóta is felébredek ha ilyet álmodok és muszáj kimennem:D (bevallom volt már olyan, hogy megnéztem, hogy száraz-e a lepedő:D -az volt-)

Egyébként lehet, hogy a sikítással járó rémálmod érzelmi reakció, ezért sikítasz. A pisi meg csak fizikai jelenség, nem tudom. Bár tény, hogy engem is ébresztettek már fel, mert rémálmomban nagyon forgolódtam, meg beszéltem.


Na, most megyek és alszom egy álommenteset (manapság csak ezt kívánom, holott régen imádtam álmodni). Ha van valami új infód, akkor írj, mert érdekel a téma. Jó lenne ha mások is megírnák, hogy mit gondolnak erről.


Jóéjt és ne álmodj rémeket!

2010. nov. 22. 00:58
Én azt nem értem, hogy az én esetemben, amikor álmomban sikítok, akkor a valóságban is. Viszont, sokszor van úgy, hogy pisilnem kell, és álmomban is pislnem kell, sőt álmomban pisilek is, de a valóságban meg nem loccsantom tele az ágyat. De érted mire gondolok... Az álom sikítás valóság is, de az álom pisilés nem. :)
21. Marjann (válaszként erre: 20. - Ökörszem)
2010. nov. 22. 00:46

:D Mondjuk ezt megértem maximálisan, tudom mennyire szörnyű egy rémálom. Emlékszem egyszer azt álmodtam, hogy míg aludtunk valaki bejött a lakásba és egy fejet tett a konyhai virágcserépbe. Nem mertem utána kimenni pisilni, exem meg mondta reggel, hogy miért nem keltettem fel. Ja mondom, felkeltselek azzal, hogy félek kimenni a 2 méterre levő wcbe?:D


Egyébként nekem is volt olyan élményem, amit "álomcsapdának" neveztek az éber álmos fórumokon. Tudtam, hogy alszok és azt hittem felébredek és kimegyek lezárni a tűzhelyet..majd felébredtem és rájöttem, hogy álmodtam az ébredést. Kimentem valamiért a konyhába...és megint arra ébredtem, hogy csak álmodtam..és ez így ment vagy ötször, egyre ijesztőbb dolgokkal, a vége pl az volt, hogy bejött egy idegen a lakásba. (kiskoromban is a betörő volt a rémálmom). Rettenetes volt:S Talán ezért sem mernék ilyesmikkel játszani.

20. ökörszem (válaszként erre: 19. - Marjann)
2010. nov. 22. 00:42
Dehogy! Nekem is új dolog, és én a rémálmok miatti visítozást akarom legyőzni. Ennyi a célom. Ha tapasztalatot szerzek olyan téren, ami a te érdeked, keresni foglak! :o)
19. Marjann (válaszként erre: 18. - Ökörszem)
2010. nov. 22. 00:38

Hát igen, lehet ez olyasmi, mint a pszichológus, hogy kihozza belőled amit már tudsz, csak nem tudatosul. Nálam azért nem ez a szitu, meg nem is működne, de nem is erre akartam rámutatni. Lehet, hogy néha jó terápia, vagy jó szórakozás, csak én attól félnék, hogy pont azt veszi el az álomtól, amit a legjobban szeretek benne: hogy egy icipicit elhiszed, hogy egy jobb helyen vagy. Hogy legalább álmodban boldog lehetsz egy picit. Persze ez azzal a kockázattal jár, hogy néha rosszat vagy fájó dolgot álmodunk. De ha igaz, hogy az álmokkal a tudatalatti üzen, akkor nem jobb nem beleavatkozni?


Remélem nem érted félre, én ezeket nem kötözködésnek szánom, csak érdekel, hogy te mit látsz benne.

2010. nov. 22. 00:28

"...Ismét azt kérdeztem magamtól, miért nem viszonozza a szerelmemet, és most az álomszituácóban választ erre a kérdésre." itt jön az a rész, hogy a szelleme elhagyja a testét, bla-bla-bla. és megértette, hogy miért nem szereti...(nem akarom begépelni az egészet. Nos, aztán írják, hogy "AZ ÁLOMBAN ELNYERT BELÁTÁS TERMÉSZETESEN CSAK AZT VILÁGÍTOTTA MEG, AMIT AZ ÁLMODÓ TUDATTALANUL MÁR TUDOTT, DE NEM AKARTA TUDOMÁSUL VENNI. A MEGVILÁGOSODÁS OKOZTA RÖVID FÁJDALOM SOKKAL CSEKÉLYEBB VOLT, MINT A FIÚVAL KAPCSOLATOS MINDENNAPI BIZONYTALANSÁG, ÉS CSKÉLYEBB VOLT ANNÁL IS, AMIT A BE NEM TELJESÜLT REMÉNYEK OKOZTAK. EZ AZ ÁLOM RENDET TEREMTETT AZ ÁLMODÓ ÉRZÉSVILÁGÁBAN.

Nagyjából ennyi. Furán hangzik, de hátha igaz.

2010. nov. 22. 00:19
Várj, kikeresem, pontosan mit ír a lány álmáról.
16. Marjann (válaszként erre: 14. - Ökörszem)
2010. nov. 22. 00:18
De hogy tudatosíthatnám, ha közben tudom, hogy szeretem? Olyan már volt, hogy álmomban nagyon gyűlöltem valakit és klassz volt anno beolvasni az ofőmnek (:D), de ha tudatos az álom, akkor nem vagyok tudatában annak, hogy valójában nem gyűlölöm az illetőt?
15. Marjann (válaszként erre: 13. - Ökörszem)
2010. nov. 22. 00:16

Nem pont erre gondoltam. Igazából a tudósos részt még megértem, de azt sosem tudtam elképzelni, hogy beleláthatnék mások álmaiba (jaj, mennyit poénkodtunk ezen, hogy ki, milyen szuperképességet akar és én mindig azt mondtam, hogy irányítani mások álmait:D)


Amire gondoltam: vajon lehet úgy boldognak lenni egy álomban, hogy tudod, hogy nem valóság?

Nyilván élvezed ha repülsz, meg finomat eszel, meg szép tájakat látsz, de érzelmeknél ez mennyire működhet?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook