Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud v.ki valami jó krémet sarok ápolásra? fórum

Tud v.ki valami jó krémet sarok ápolásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 31. 17:06

Igaza van pillango2-nek, azaz Katalinnak; a bőr megvastagodása, ill. a sarokrepedés a szervezet elsavasodásával van összefüggésben.

Ezzel együtt jobbnál jobb ötleteket adtatok egymásnak, illetve nekem is. Most már van választék. Köszönöm, és mindenkinek sok sikert a szép láb eléréséért!

2009. okt. 31. 13:55
Nekem a körömvirágkrém vállt be a legjobban.pár 100 ft-ba kerül,pontosan nem tudom már hogy mennyi volt,és nagyon sok mindre jó,pl.ha bármilyen sebem van,mindig azzal kenem 1 pár napig,és szépen begyógyul,még ha az új cipő töri fel a lában,akkor is jó. :D
2009. okt. 25. 22:48
Gyógyszertárban tudnak keverni bőrpuhító krémet, 250 Ft-ba kerül egy tégelynyi. Tökéletes.
32. Mia 74
2009. szept. 24. 17:41
Nekem a szintén drága Neutrogena vált be, melynek van a már repedezett sarokra regeneráló (kis tubus), illetve van egy általános (nagyobb tubus) balzsam változata is. Drága ugyan de megéri! (sajnos mindkettőre szükségem volt, de a kicsire idén nyáron már nem) Állítólag a disznózsír is van ilyen jó, bár nekem nem jött be. Sok folyadékot is kéne inni, az is valamelyest segíti, hogy ne repedezzen fel az ember sarka.
2009. szept. 2. 06:23

Tuti megoldást tudok! (véletlenül keveredtem ide, mostanában nincs időm, de megnéztem a fórumtémákat és úgy gondoltam segítek!)


SCHOLL: Heel Repair Cream 1700 Ft körül kapható a DM-ben (azt hiszem) de tuti megéri az árát! Ne sajnáld!

Évekig hasonló problémám volt, a pedikűrösöm is ajánlott valamit ami csaknem ennyibe került, de nem segített. Ez viszont 2-3 napon belül csodát tett velem. Használjátok időnként! A bőrkeményedést természetesen ezután is kezelni kell - nem tudom, hogy miért jön ez elő, nekem sem volt fiatal koromban - de a sarok repedését megszünteti! Kiváncsi lenné k a tapasztalatokra. (Nekem pótdoboz is van itthon, annyira jó!!!!!)

2009. júl. 27. 01:34
én a sarok balzsamot használom és nagyon jó még az illata is.
2009. márc. 28. 05:15
A Sanatopic - minden száraz bőr problémára jó -vagy az AVON Foot Works áfonyakivonattal szintén bevált.
2008. okt. 11. 19:31

sziasztok.

én már sok sok mindent kipróbáltam.

avon, meg ilyen olyan krém, pedikűrös...

de nem nagyon változott igazán semmi.


egyszer aztán kipróbáltam a reklámoknak engedve a sholl sarokrepedésre való krémjét és lőn csoda nagyon tuti!!!

nem olcsó 1500-1700ft között lehet beszerezni de nagyon jó.

esténként természetes habkővel szárazon leeszelem, megtusolok, és utána bekenem ezzel a krémmel.

nagyon jó!!!!!!!!!!

2008. szept. 22. 13:39
Havonta egyszer"lereszeled"a sarkad bőrkeményedését miután jól kiáztattad,és bármilyen zsíros krémmel (nívea,neogranormon)bekened estére,pamutzoknit húzol rá,és jó éjszakát.
26. diagonalt (válaszként erre: 21. - Gyöngyi)
2008. szept. 20. 08:14
Ez tényleg nagyon jó.
25. G.
2008. szept. 20. 07:40
Ja,és persze heti 2-3 alkalommal "átsmirglizem" a talpam.
24. G.
2008. szept. 20. 07:37

Én vagy a fémdobozod Niveát használom,vagy a Drogériás Baleát.Ez utóbbi ugyanolyan kerek tégelyben van mint a Nivea,csak pont a fele az ára.

Terhesség alatt a hasamat is ezzel kentem és nem repedt ki.Pedig hajlamos vagyok a striákra.

2008. szept. 19. 21:54

Én is sokat kínlódtam hasonló problémával. Sokfélét kipróbáltam: Sholl, Avon, Oriflame, gyógyszertári ..

De kb. 1 éve megtaláltam a tökéletes krémet a Neutrogena lábkrém norvég formulával száraz és megkeményedett bőrre.

Rendszeres használat mellett olyan lett a lábam, mint gyerekkoromban:))

Szerintem tökéletes!

22. kriszto (válaszként erre: 21. - Gyöngyi)
2008. szept. 19. 19:17
Árat tudsz mondani?
2008. szept. 19. 16:39
Scholl-sarokrepedés elleni krém.
2008. szept. 19. 16:01
Az AVON-os sarokpuhitó nekem nem jött be, viszont a szintén AVON-os glicerines kézkrémtől teljesen rendbejött a sarkam. Hetente egyszer jó vastagon bekenem a sarkam, húzok rá egy neylont,arra egy zoknit, és 2-3 órán át így vagyok. Nekem ez vált be.
19. kriszto (válaszként erre: 2. - Bea0824)
2008. szept. 19. 14:20
Látom ár ajánlották az AVONos lábkrémet .Kifejezetten sarokrepedésre van a neve FOOT WORKS sarokpuhító krém .75 ml.-es és 2 nap alatt rendbe rakja a sarkat.
2008. szept. 3. 11:00

Menj el pediküröshöz, aztán pedig kend be éjszakára Neogranormonnal, és húzzál rá zoknit.

Egy hét után nyoma sem lesz.

17. emagdi
2008. júl. 9. 12:52
én a lush-tól a lemony flutter-t szoktam rá használni, nagyon jó!
2008. júl. 9. 12:46
Én Culevit krémet használok ilyenkor. Ez egy csoda krém. A legmakacsabb vágást, repedést is begyógyítja gyorsan. Drága, de szuper. Pedikűröshöz is menj el!!!
2008. júl. 1. 05:55

Ha repedesek vannak a sarkon,az a szervezet savassagat jelenti.Kuszobold ki,es megszunikNekem mukodik.

pillango2

2008. jún. 30. 16:24
Nem tudom, tanácsadáskor reklámnak számít -e, de én az Av*ntól a Footwork* sarokpuhító krémjét használom, miután jól kiáztattam a sarkamon a bőrt és lereszeltem habkővel. Nekem is rettent kemény volt a sarkanom a bőr, és elég gáz volt, hogy a páromnak puhább volt, mint nekem, és szóvá is tette. Mostmár nincs rá panasza,sőt... :) Imádja simogatni a talpamat, tetszik neki, hogy annyira puha.
2008. jún. 30. 13:55

Allgasan.

Bioboltban lehet kapni, meg talán patikában is.

Én már sokféle krémet kipróbáltam, és egyedül ez vált be.


A krém mellett fontos a rendszeres ápolás, az elhalt bőr eltávolítása...

12. mh07 (válaszként erre: 2. - Bea0824)
2008. jún. 30. 13:52

A sarok berepedezésétől függően, pedikűrös vagy otthon áztatás után reszeld le. Amit a papucsos időszakban érdemes rendszeresen végezni.

Egyébként a legjobb esti fürdés után bekenni, Patikában kapható bőrpuhító krém néven ismert "keverékük" néhány csepp olajjal elegyíteni. Ezt ismételd rendszeresen, ha kell egy este többször is. Néhány alkalom után már csak max. 1x kell!

2008. jún. 30. 13:46

Nappalra nem ajánlok krémet a sarkadra, mivel papucsban szoktál járni. A krém végett sokkal jobban fölszedi a lábad a koszt, jobban rátapad.


Használtam pl. az Avon-nak a zöld színű sarokpuhító krémjét, az előtt is dörzsizni kell a sarkad, de valahogy nem vált be, mert elég hamar újra megkeményedett a bőröm és berepedezett. Tehát a Nivea-nal maradtam, a szüleim is ezt használják és nagyon meg vannak elégedve.

Természetesen mindenkinek más válik be, ki kell próbálni több krémet is, h neked melyik lesz a legjobb. (Így van ez mindenféle krémnél.)

2008. jún. 30. 13:44
Nekem is a Nivea vált be...
2008. jún. 30. 13:42
Használj sarokdörzsit, előtte áztasd a lábad meleg vízben (ecetet beletéve a lábszag ellen is jó és nagyon jól felpuhítja a bőrödet), majd dörzsöld le a sarokdörzsivel nagyon alaposan. Ezután használj valami zsíros krémet, én pl. Nivea-t szoktam használni. Használtam már kifejezetten sarokra való krémet, de nekem jobb a Nivea. Mindezt este csináld és miután jól bekrémezted a sarkad, feküdj le aludni. Másnap láthatod is, h milyen szép a sarkad. Minden estére egy kevés krémmel kend be a sarkad és igény szerint használd a sarokdörzsit hetente-kéthetente vagy gyakrabban.
2008. jún. 30. 13:40
Én a Dermolin bőrpuhító krémet tudom ajánlani.Gyógyszertárban lehet kapni.Nagyon jó krém!!
2008. jún. 30. 13:39
Ja, most hallottam, hogy babakrém / olaj éjszakára és rá vastag zokni. Reggelre elmúlik.
2008. jún. 30. 13:39
Az AVON-nak vannak nagyon jó sarokpuhító krémei. Van éjszakai kréme is. Tényleg nagyon jók én ezeket használom már pár éve. Nevüket most nem tudom megmondani, de ha van Avon-os ismerősöd ő megmutatja a katalógusban. Az éjszakait ajánlom leginkább.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook