Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tud valaki valamilyen jó joghurtos diétát? fórum

Tud valaki valamilyen jó joghurtos diétát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. jún. 14. 12:13
Valaki kereste a Joghurt diétát de nem találom melyik kislány. Irtam, hogy nekem megvan de meg kell keresnem. Megtaláltam, keressetek meg és átküldöm emailen, bárkinek szivesen. Ujságcikk.
2007. jún. 10. 09:59

„valaki, aki olyan tanokat hirdet, amikről tudja, hogy hamisak, olyan embereknek, akikről tudja, hogy idióták.”


ezért érzem demagógnak a hozzászólásaidat...

de írjad...


az,hogy nem tudom hova tenni?hm....erre akkor jöttél rá,amikor megnézted az adatlapomon hogy konzervatív vagyok?

tudod mit mondok erre? cipész a kaptafánál....

29. Kalthelios (válaszként erre: 28. - E71af41436)
2007. jún. 10. 02:52

Nekem nem fontos, hogy elhidd, amiket írok, Neked lenne fontos, hogy ne fölháborodj, hanem elgondolkozz rajtuk.


Igazad van, több azonos, vagy hasonló kérdésre is átmásolom az előzőleg már valahova megírt hozzászólásomat, bár oda is írom, hogy "átmásolom a ... kérdésre írt értekezésemet", hogy még saját magamat se plagizáljam.


Neked azért tűnik föl, mert sok olyan Tudásfórum kérdést olvasol el, amiből nem föltétlenül tanulni akarsz.


Költői kérdés: Miért Te érzed úgy magad, mint Don Quijote?

A Te és néhány más hozzászóló ledorongoló, cikiző, gúnyolódó véleménye alapján én érezhetném, hogy értelmetlen szélmalom-harcot vívok az egészségesebb, tisztességesebb életért, ha nem keresett volna meg priviben 9 ember, akivel azóta is tartjuk a kapcsolatot.


Kérdeznek, válaszolok. Ismét kérdeznek, ismét válaszolok.... Telefonszámokat cseréltünk, megbeszéltünk személyes találkozót, Skype-beszélgetéseket...


Én tudom, hogy Téged miért irritál a számodra erőszakosnak tűnő stílusom, de nem zavar, mert látom az előző hozzászólásodból, hogy valamit nagyon fölkavartam Benned.


Okos és demagóg senki nem lehet egyszerre. Te pedig az utolsó két mondatodban mindkettővel jellemeztél.

Nem tudod hova tenni az általam képviselt, nagyon határozott véleményeket.


Miért zavar az Téged, hogy ugyanazt az igazságot több kérdésre is leírom?


Az ÉLET egyszerű és örömteli, csak mi, emberek bonyolítjuk agyon, és tesszük "árnyékvölggyé".

2007. jún. 10. 02:01

kezdem magam úgy érezni mint Don Quijote....

Ne haragudj,de annyira erőszakosan próbálod itt az emberekbe belenevelni a te tapasztalataidat,hogy ez az ami többek között az én zsebemben is kinyitja a bicskát.

Én elhiszem,hogy te TAPASZTALATBÓL írod le amit leírsz.

De TE 52 éves vagy. Mint írtad köbö 12-15éve TAPASZTALOD ezeket a dolgokat.

Nekem ez kevés.Mert én INKÁBB hiszek a TÖBBSZÁZ éves TAPASZTALATOKBAN amiket szintén nem hülye EMBEREK TAPASZTALTAK.

Nem beszélve arról az icuri-picuri tényről,hogy több fórumba benyomod az azonos megnyilvánulásaidat,ami arra UTAL,hogy valahonnan vagy másolod,vagy valamelyik vega cég ARCA vagy és ez a munkaköri kötelességed.

Okos nőnek tartalak,aki önzetlenül akar segíteni.Ugyanakkor rettentően DEMAGÓGNAK is tartalak...

2007. jún. 8. 20:57

Az egész életed döntések sorozata.

Bárhogy döntesz, annak a következményeit Te TAPASZTALOD meg.

Ha azok után, amiket és amennyit már írtam a tejtermékekről, Neked még mindig fontosabb az íz, mint a tartalom, akkor váljék egészségedre!

26. e71af41436 (válaszként erre: 23. - Kalthelios)
2007. jún. 8. 14:56

Na de én sem a reklám miatt eszem a kefírt vagy a jodhurtot,vagy bármelyik tejterméket :)

hanem ahopgy te is írtad,az ízük miatt :)

arról meg szerintem kevesen tudnak lemondani...már az ízlelésről :)

nem? :)

2007. jún. 8. 12:47

Tüneti kezelésként jó is - és ez benne a csapda! -, mert vastag nyálkaképzésre készteti a gyomrot.

Ez a nyálka "jótékonyan" lefedi a gyomorfalon lévő sebet, amelyet így nem irritál a gyomorsav.


Ha folyamatosan, és naponta többször tejtermékeket etetnek, itatnak a gyomorfekélyesekkel, valóban viszonylag hosszantartó tünetmentesség is elérhető, de sok szerencsétlen gyomorcsonkolással végzi, mert a tejtermékek nagyon savasítják a szervezetet, és a sebes gyomor is egyre több gyomorsavat termel, hogy föl tudja bontani a 300-szoros kazein tartalmú ( az asztalosenyv alapanyaga!) tehéntejet.

2007. jún. 8. 12:24

Mondjuk, mikor gyomorfekélyem volt, az orvos ajánlta a tejet és termékeit, és segített. Csak azt tudtam enni.

Az orvos tanult néhány évet, hogy orvos legyen.

23. Kalthelios (válaszként erre: 22. - 0186e585f7)
2007. jún. 8. 12:13

Szia!


Tőlem mindenki és bárki annyi és olyan tejet iszik, amilyet akar!


Ha valaki nem laktózérzékeny, még nem jelenti azt, hogy a szervezete nem küzd a 300-szoros kazeinmennyiség (az enyv alapanyaga!) földolgozásával.

Természetesnek érzi a tüneteket, hiszen gyerekkora óta fogyaszt tejtermékeket.

A különbséget csak akkor lehet érezni, ha egy méregtelenítés, salaktalanítás után kipróbálja a kazeinbomba-mentes étkezést.


A kecske- és a juhtejben a tehénéhez képest sokkal kevesebb a kazein - ezért írtam, hogy "emberbarátabb az emberi gyomorban".


A Testkontroll 2 fordítója dr. Domján László rheumatológus, az orvostudományok kandidátusa.

Idézet az "Orvosi előszó a magyar kiadáshoz"-ból:


A Testkontroll és a Testkontroll 2 "Évszázados hiedelmeket dönt halomra, és kemény vádbeszédet mond olyanok fölött, akik haszonszerzésből (vagy tudatlanságból) egészségünkre, életünkre törnek.

Szent-Györgyi Albert mondta egy interjúban, hogy ha valamilyen új ötletét hangos ellenkezés fogadta, akkor tudta, jó nyomon jár.

A Testkontroll 2 rendkívül jelentős újdonságokat tartalmaz. Szükségszerűen botránykönyv.

Szerzői tetézik a bajt: igazat szólnak. A módszer ugyanis tényleg működik. Saját bőrömön is tapasztalom."...


Nekem ez elég meggyőző volt annak idején, de ami a legfontosabb:

TUDOM, ÉRZEM, hogy tej és tejtermékek nélkül mennyivel jobban érzem magam.


IDŐNKÉNT én is főzök tejes spenótot, túrógombócot, sütök sajtos pogácsát, eszem Parenyica sajtot, mert nagyon szeretem az ízüket, de engem már senki nem etet meg azzal a demagógiával, hogy "A tej élet, erő, egészség", mert ez az anyatejre igaz, de a más állatok tejére emberi táplálékként SZEMENSZEDETT HAZUGSÁG.


Nekem már hiába reklámozzák a csodayoghurtot, hiába mondják, hogy a rántott sajt milyen egészséges, és hogy gyomorfekély ellen a tejtermékek a legjobbak, mert ÉPPEN AZ ELLENKEZŐJE IGAZ.


Ennek a fórumnak a neve: Tudásbázis.


Úgy értelmezem, hogy elmondom, amit TUDOK.

A tudás föltételezi a TAPASZTALÁST is, mert addig minden csak HIT kérdése.

2007. jún. 6. 16:50

Szia!

Ha már ilyenekről beszélünk, akkor én is szót kérek:

Laktóz bontás: laktáz enzim bontja, ami bélhámsejtekben van. Ha a laktózra valaki érzékeny, akkor lehet az kecsketej vagy akármilyen tej (mivel mindegyikben van), akkor minden tejre érzékeny.

Kazein: az anyatej is ezt tartalmazza A kazein jelenlétét igazolja, az a tény, hogy amikor a baba szopizik, akkor a gyomorban levő kimozin ( rennin) a kazeint kicsapja, és azt feleslegben büfizi fel a kicsi. Ebből az következik, hogy rendelkezünk már születésünktől fogva kimozinnal, így tudunk mit kezdeni ezzel a kis fehérjével is. Kicsapással történik a fehérje emésztése, építőköveire bontása. A kazeinnek magas a glutaminsav tartalma, ami ez egyik legfontosabb aminosav.

A tej többi tartalmát már szti leírta, azt már nem szeretném.

Olvastam, hogy nem vagyunk borjuk, hogy tehéntejet igyunk, bár a másik állat tejét ajánlottad, bár nem vagyunk bárányok sem, azaz ez is ember idegen anyag. Kicsit nekem ez paradoxon.

Abban igazad van, hogy allergiát és különböző problémákat lehet kapni, ha valaki érzékeny rá, de az illető szerintem azt már tudja és nem fogja fogyasztani. De szerencsére sokan nem vagyunk érzékenyek a tejre, és ilyen embereket lebeszélni kicsit érdekes számomra.

Esetleg ha egy orvos, kandidátus alátámasztja biokémiailag (amit eddig nem tettek, vajon miért), hogy káros, akkor abbahagyom a tej fogyasztását.


Üdvözlettel: szjmabe.

21. Jay néni (válaszként erre: 20. - E71af41436)
2007. jún. 6. 15:41
a zártosztályon..... :DDDDDDDDDD
2007. jún. 6. 15:27

'sztikém,a következő diplomamunkádat nyugodtan megírhatod az itt megjelenmtekből....

tuti siker lesz....

19. Kalthelios (válaszként erre: 11. - 'szti)
2007. jún. 6. 14:42

Ha VALÓBAN érdekel a téma, este szívesen leírom.

Küldj egy üzit, mert már így is rengeteg időt eltöltöttem itt, a hoxán az elmúlt 3 héten, amióta regisztráltam.

18. Kalthelios (válaszként erre: 15. - 'szti)
2007. jún. 6. 14:36

A patkányok is az alkalmazkodás mesterei.

Nem tudom már, hol olvastam, de tragikomikus nevetést hallattam, amikor valamelyik természetes táplálkozást szorgalmazó tudós leírta, hogy adott a kísérleti patkányainak egy doboz müzlit.

A papírdobozt megették, a müzlit nem... :-)))


Azért hiszem el, mert a macskáim is csak a zselét nyalják le a Whiscas gombócokról.

Noisy, a legöregebb, a szemem láttára kiköpi(!) a gombócokat, ha véletlenül a szájába kerül.

17. Kalthelios (válaszként erre: 11. - 'szti)
2007. jún. 6. 14:25

Az utolsó kérdésedre válaszolni a legrövidebb:

A legjobb, emberek számára is hasznosítható Ca-források a zöldfőzelékek. ( A tehenek sem a saját tejükből, hanem a lelegelt fűből nyerik.)


Állítólag a legtöbb Ca-t tartalmazó étel a nyers szezámmag, utána a pirítatlan csonthéjasok - mandula, mogyoró, dió.

Ha egy kicsit beáztatod őket, lejön a keserű héjuk, aztán tiszta vízzel alaposan turmixold össze, és máris kész a tökéletes, természetes kálciumital.

16. Kalthelios (válaszként erre: 13. - 'szti)
2007. jún. 6. 14:16

Száz év az emberiség történetében egy pillanat csupán.

A mai, modern orvostudományt és a kémiai alapú gyógyszereket Rockefellernek és a Carnaige Alapítványnak "köszönhetjük" - az 1900-as évek elejétől. Ők kezdték el üldözni, és sikeresen elsorvasztották a tapasztalatokon alapuló népi gyógyászatot.

15. 'szti (válaszként erre: 14. - Kalthelios)
2007. jún. 6. 14:14

az alkalmazkodás is a természet rendje


nézd meg pl. a rovarokat, ők a szemmel már érzékelhető kategória, és remekelnek benne

14. Kalthelios (válaszként erre: 13. - 'szti)
2007. jún. 6. 14:10

Az első fele meg a természet rendje.

Nem szabad elfelejtenünk, hogy az egyre fokozódó környezetszennyezés az emberek műve - az ipari forradalom óta. (A történelemkönyvek 1654-re, a gőzgép föltalálásának idejére teszik.)

A Természet egy ideig képes tolerálni az emberi beavatkozást, de amikor már fenekestül fölforgatjuk az életterünket, egyszerűen lepucol bennünket, tehát ezt a civilizációt is a Földről.

13. 'szti (válaszként erre: 12. - Kalthelios)
2007. jún. 6. 14:02
a második felével egyetértek, volt pár év alkalmazkodni
12. Kalthelios (válaszként erre: 10. - 'szti)
2007. jún. 6. 13:56

Azért valószínűtlen, mert a Természet úgy alkotta meg az emlősöket, tehát az anyatejen fölnevelkedő egyedeket, hogy x idő után áttérjenek a fajuknak megfelelő táplálkozásra, tehát nincs már szükségük a tej lebontásához, hasznosításához szükséges enzimekre.


Viszont azért elképzelhető, mert az állatok és az emberek is fantasztikus módon képesek alkalmazkodni a megváltozott természeti körülményekhez.

Gondolj csak bele: egy ókori vagy középkori ember biztosan megfulladna egy mai nagyvárosi levegőt belélegezve. Mi meg valahogy csak-csak toleráljuk...

11. 'szti (válaszként erre: 8. - Kalthelios)
2007. jún. 6. 13:43

A kalcium táplálékkal történõ bevitele nem önálló tényezõ. A fehérjék, a vitaminok és más ásványi anyagok is jelentõs szerepet játszanak a csontképzésben. A kalcium beépülését bizonyos tényezõk segítik: (D-vitamin, <b>tejcukor</b>) mások viszont gátolják (pl.: magas foszfor, túl sok zsiradék). A kalcium felszívódását a táplálék magas oxalát, rost és fitat tartalom csökkenti, a laktóz és a C-vitamin növeli.

Ez szerinted nem igaz? A tej nem kalcium forrás?Miből kéne a kalciumot bevinnünk a szervezetükbe úgy, hogy hasznosuljon is?

10. 'szti (válaszként erre: 8. - Kalthelios)
2007. jún. 6. 13:31
Úgy tudom, hogy az enzimtermelés csak abban az esetben áll le (egy egészséges gyereknél/felnőttnél), ha valaki nem fogyaszt tejet/tejterméket. Elég rövid idő elég hozzá, néhány hónap.
9. Kalthelios (válaszként erre: 6. - E71af41436)
2007. jún. 6. 13:17

Egyáltalán nem bánom, hogy akkora fölháborodást váltottam ki belőled, hogy szavakba foglaltad.

Így valószínűleg eszedbe fognak jutni a "fájdalmas ostobaságaim", amikor a szuper orvostudomány és a még szuperebb patikaszerek esetleg nem tudnak segíteni rajtad.


Én már megjártam a "hadak útját", TUDOM, mit és miért írok, mert TAPASZTALATból és jószándékkal osztom meg veletek a saját gyakorlatomban kipróbált tanultakat.


Ne higgyétek el, próbáljátok ki!

Nem kerül pénzbe - ellentétben a favorizált, agyonreklámozott természet-, tehát emberellenes kemikáliákkal.


Nézd meg az adatlapomat!

Én nem büszkélkedek a konzervativizmusommal, sőt nem szégyellem, hogy 12 nap múlva 52 évesen is örömmel tanulok mindent és bármit, ami jobbá teszi a saját életemet, a szeretteimét és az ismeretlen embertársaimét.


A legjobbakat kívánom: Kalthelios

8. Kalthelios (válaszként erre: 7. - 0186e585f7)
2007. jún. 6. 12:56

A tej két fontos összetevőjének

- a laktóz (tejcukor) és a kazein (fehérje) - a lebontásához különböző enzimek szükségesek. Laktáz az egyikhez, rennin a másikhoz.

Hároméves korra már nincs rennin az emberi emésztőszervekben, és a laktáz is csupán nagyon keveseknél termelődik ezután.


A tehéntej és az abból készülő tejtermékek háromszázszor(!) annyi kazeint tartalmaznak, mint az anyatej. A 3 év alatti gyerekek is megszenvednek vele/tőle, pedig nekik még van renninjük.


Az emberi gyomorban a kazein kicsapódik, és nehezen emészthető, nagy túrócsomókká áll össze.

Ez a vastag ragacs szörnyű terhet ró a szervezetre, amíg nagy nehezen meg nem tud szabadulni tőle. Egy része azonban megszilárdulva hozzátapad a belek belsejéhez, és nem engedi felszívódni a hasznos tápanyagokat sem.


Az ételek közül a tehéntej és termékei azok, amelyek a legtöbb nyálka kiválasztására kényszerítik a szervezetet.

Ez a sűrű, tapadós ragacs elzárja a hörgőket, zavarja a légutakat.

A szénanátha, az asztma, a hörghurut, az arcüreggyulladás, az orrdugulás és a középfülgyulladás leggyakoribb kiinduló oka a tej.

Szinte minden allergiával foglalkozó tisztességes szakkiadvány a tejet nevezi meg a túlérzékenység egyik, vagy éppen legfőbb kiváltó okának.


A tehéntej és a belőle készített tejtermékek - a vaj kivételével, mert az zsír - az egyik legfontosabb tényező a pajzsmirigy betegségek, a kálcium-oxalát vesekő és sok más betegség kialakulásában.

Csontritkulás, szívbetegségek, érelmeszesedés, keringési betegségek, magas vérnyomás, migrénes fejfájás... és sorolhatnám még.


AZ EMBERI TESTET UGYANOLYAN EGÉSZSÉGESSÉ ÉS ÖNGYÓGYÍTÓVÁ ALKOTTA MEG A TERMÉSZET, MINT AZ ÁLLATOKÉT. (A háziállatok, akiket mi etetünk, egyre gyakrabban szenvednek emberbetegségekben.)

MI MAGUNK BETEGÍTJÜK MEG MAGUNKAT - PONTOSABBAN A KAPZSI / TÁJÉKOZATLAN / HISZÉKENY EMBERTÁRSAINK - MERT A TERMÉSZETESTŐL EGYRE INKÁBB A PROFITORIENTÁLT TERMÉSZETELLENES FELÉ TERELIK AZOKAT, AKIKET ÁT TUDNAK VERNI.

7. 0186e585f7 (válaszként erre: 5. - Kalthelios)
2007. jún. 6. 11:47

Biokémiailag magyarázd meg, hogy miért is nem jó a tehéntej?

Csupán kiváncsiságból kérdem:)

6. e71af41436 (válaszként erre: 5. - Kalthelios)
2007. jún. 6. 10:16

tulajdonképpen te egymagad többezer tudósnak a munkáját és BIZONYÍTOTT állításátz vonod kétségbe...


nincs ezzel gond,mert mindenki abban hisz amiben akar...de a te erőszakosságod már a ahtárt súrolja...


és sajnos sokszor akkora ostobaságot írsz,hogy az már fájdalmas...

5. Kalthelios (válaszként erre: 2. - Mini72)
2007. jún. 6. 00:04

Rákattintottam az oldalra.

Kis híján hátraszaltót ugrottam a tonettszékemmel együtt, amikor elolvastam a gyomorfekélyeseknek írt tanácsokat és recepteket!

Ennyi baromságot!

A tehéntej és termékei az emberi gyomor ellenségei.

Az egyetlen állat az ember, amelyik egy másik állat tejét fogyasztja felnőtt korában is.

Az állatoknak sokkal több eszük van, mert nem dőlnek be a profitéhes reklámoknak.

2007. jún. 5. 23:49

Jó JOGHURTOS diéta nem létezik!


Átmásolom a szénsavas ásványvizes kérdésre írt válaszomat. Ajánlom mindenki figyelmébe, aki fogyni akar.


A testünk belseje normális esetben enyhén lúgos kémhatású. A vérünk pH értéke 7,35 és 7,4 közötti. A 0 pH érték a teljesen savas, a 14 pH érték pedig a teljesen lúgos.


Az egészségtelen táplálkozás elsavasítja a szervezetet.


A főbűnösök a tehéntej és az abból készült összes tejtermék - beleértve a reklámok által agyondícsért bélflóra bacis és gyümölcsös yoghurtokat és a kaukázusi kefírt is.


A túlzott fehérjefogyasztás is nagyon savasít (húsok, tojás).


A többi savasító: a kávé, a dohányzás, a szeszes italok, a szénsavas üdítők - beleértve a bizserevizeket is - és a müzlik. (Ha az emberek tudnák, hogy hogyan készülnek, soha nem ennék!)


Az összes kóla édesített foszforsav. Nagyon jó buditisztítónak és csavarlazítónak. Kipróbáltam. A lányom tejfogát is feloldotta egy nap alatt.


Általában kerülnünk kellene, hogy az étrendünkben a savasító ételek és italok legyenek túlsúlyban.

Amikor valaki fogyni akar, vagy egészségügyi diétára szorul, a legfontosabb a normális sav-lúg egyensúly visszaállítása lenne. (Méregtelenítés)


A szervezetünknek több "esze" van, mint a reklámokkal és téveszmékkel telitömött fejünknek.

Ha nem mérgezzük folyamatosan, képes meggyógyítani saját magát.


Ha az emberek nem savlekötő, emésztést segítő, puffadásgátló és a jóég tudja, hogy még milyen kemikáliákkal tömnék az amúgy is agyonterhelt, elsavasított bélésüket, hanem a minimálisra csökkentenék a savasító ételek, italok fogyasztását, sokkal egészségesebbek lennének, SŐT nem kellene fogyókúrázniuk.


A kedvenc bölcs, kínai mondásom:


HA KI AKARSZ MÁSZNI A GÖDÖRBŐL, ELŐBB HAGYD ABBA AZ ÁSÁST!

2007. jún. 5. 10:19
Igen nekem van csak meg kell keresnem, ha adszemail cimet akkor megkeresem és elküldöm a kivágott lapot vagy lapokat.
2006. okt. 1. 19:59
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook