Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki valami hatásos szert hangyák ellen? fórum

Tud valaki valami hatásos szert hangyák ellen? (tudásbázis kérdés)


21. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Tixtina)
2012. jún. 12. 18:20
Ezektől a dolgoktól nem halnak meg tömegesen, ezért kell sokszor csinálni. Ki kell őket "idegelni", hogy megunják a zaklatást és az örökös újraépítgetést, és továbbálljanak. :)
2012. jún. 12. 13:33
Szerintem a legjobb a Bio Kill.Nekem nagyon bevált.Nem káros.Körbe fújom vele a szegélyt és ott ahol a járatuk van és nem látom őket egy jó darabig.
2012. jún. 11. 17:33
Szerintem nincs olyan ember aki nem találkozott hangyával. A só a legjobb tapasztalataim ezt bizonyítják.
18. tixtina (válaszként erre: 9. - Sylvia81)
2012. jún. 11. 16:29

Igen-külön forraltam vizet,jól nyakon öntöttem a járatokat.Viszont csak egyszer csináltam.:O

Akkor megismétlem naponta-köszi:)

Az ásás is megtörtént,igaz csak egyszer csinálta a férjem.

Akkor,munkára fel!:DD

17. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2012. jún. 11. 15:25
Hát, nekem a homokozós problémára anno nem sok tippet adtak... Azok vöröshangyák voltak. :(
2012. jún. 11. 15:04
Több fórum is van ebben a témában, keress rá, nagyon sok tippet lehet azokban is olvasni.
2012. jún. 11. 15:03
Ha szabadon vannak nagyon hatátoss a forró vízzel leönteni.
2012. jún. 11. 15:00
Sütőpor/szódabikarbóna kikeverve egy kis porcukorral. A cukor vonzza őket, a sütőportól/szódabikarbónától konkrétan felpuffadnak,és meghalnak. Inkább a szódabikarbóna a jó, mert a sütőpor tul.képp higított szódabikarbóna...
2012. jún. 11. 15:00
Bio rovarirtó háztartási boltból.:)Másfél hónapja fújtunk, egy héttel később újra, azóta nem jöttek vissza.
12. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Tonika49)
2012. jún. 11. 14:52

A bórax egy izgalmas dolog:

"Emberek esetében 0,1-0,5 g/testsúlykg bórax mérgezést, halált okozhat. A szervezetből a vesén keresztül, nagyon lassan ürül ki. Vesebántalmakat, májbántalmakat, és egyéb betegségeket válthat ki."

11. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Gaby76)
2012. jún. 11. 14:50

Olyat vettél, amit be kell hordaniuk a bolyba?

Létezik egy olyan, ami mérgezett kaja nekik, beviszik a bolyba, és mivel mind érintkezik vele, eszik belőle, kinyírja az egész bolyt...

Nekem anno segített, mert eltűntek a hangyák, szintén a másodikról. És én végül a kevésbé frekventált helyeken ott is hagytam hónapokig ezeket a csapdákat. (Pl. tűzhely alatt, vagy az étkező padja mögött, olyan helyeken, ahová csal én nyúlok, a gyereknek egyáltalán nincs szem előtt, és sosem pakol ott.)

2012. jún. 11. 14:49
Bórax és cukor keveréke hatásos.
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Tixtina)
2012. jún. 11. 14:46

Minden nap jó alaposan öntözzétek meg a homokozót vízzel, még jobb, ha megoldható, hogy meleg vagy forró legyen. Ez persze csak akkor megoldható, ha van hol kifolynia a víznek, különben dagonyaparti lesz a homokozóból. :(

A másik, és lehet a kettőt kombinálni is, hogy minden nap alaposan fel kell ásni a homokozót. Annyira alaposan, hogy ne maradjanak egyben homokrögök.

A hangya nem hülye, ha folyamatosan "csesztetitek" őket, elköltöznek máshová...


Homokozóba jobbat nem tudok...

Vagy kicserélhetitek a homokot és imádkozhattok, hogy nem költözik be újabb bagázs. :(

2012. jún. 11. 14:41

Barátnőm fahéjat szórt-állítólag elmentek:oo

Nálunk a kertben vannak,és sajnos a homokozóba beköltöztek,-nagyon nehezen lehet őket irtani,már mindennel próbálkoztunk.Ha vannak jó ötletek,szívesen venném én is:D

2012. jún. 11. 14:41
Raid Max hangya- és csótányirtó aerosol. Tuti biztos szer.
6. Gaby76 (válaszként erre: 3. - Csingusz)
2012. jún. 11. 14:35
És ha nem tudod hol jöttek fel? Nem tudunk rájönni egyáltalán. És a lakás bármely pontjában felbukkannak.
2012. jún. 11. 14:33
Sajnos máshol is vannak a lakásban hangyák. sőt, szinte mindehol. a szőnyegen a nappaliban is van hangyacsapdánk, de itt-ott mindehol akad hangya. Ha valaki tud jobbat, engem is érdekel
4. Csingusz (válaszként erre: 3. - Csingusz)
2012. jún. 11. 14:33
Én nem tudom, hogy működik-e.
2012. jún. 11. 14:32
Azt hiszem segít ha sütőport szórsz ahol feljöttek. Nekem ezt mondta egy ismerősöm.
2012. jún. 11. 14:32
Szia! Nekünk a második emeleten sajnos még a konyhakredencben az edényeken is hangyák másztak! Minden hétvégén fertőtlenítettünk és minden főzés előtt újra elmostam ez edényeket. Nem segített. Hangyacsapdát raktunk a szekrényekbe. Másnapra eltűntek.
2012. jún. 11. 14:29
Tud valaki valami hatásos szert hangyák ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook