Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki segíteni, hogy miért fagy le a NERO, amikor avi-ból készítünk video dvd-t? fórum

Tud valaki segíteni, hogy miért fagy le a NERO, amikor avi-ból készítünk video dvd-t? (tudásbázis kérdés)


13. LauraJones (válaszként erre: 12. - Mkjudit)
2011. febr. 14. 15:46
Hát örülök, ha segíteni tudtam. :) Bármi kérdés esetén, keress nyugodtan.
12. mkjudit (válaszként erre: 8. - LauraJones)
2011. febr. 14. 07:49
Köszönöm a segítséget,úgy néz ki ,működik!Nagyon örülök!
2011. febr. 13. 16:44

A windows movie maker csak és kizárólag wmv-be ment, mivel a progi egy beépített windowsos progi. És a video formátum is tipikusan windows-os formátum (Windows Media Video). Már csak akkor egy kérdésem van :) Miért a windows movie makert használod? (tudom, hogy azért, mert ez rajta van a gépen, és mert gyárilag benne van a windowsban:)) Szóval mire használod a movie makert? Arra, hogy a kameráról lementsd a dolgokat? A kamera tárolóján milyen formátumban van a film? (Egyébként tuti konvertálni kell, akkor is, ha nem wmv-ben van, mert akkor meg aviban van, vagy vmi másban...)

Ha segítségre szorulsz, írj egy privit :) Megoldjuk!

10. zsanci79 (válaszként erre: 9. - LauraJones)
2011. febr. 13. 15:57

Szia!

Úgy hogy sima dvd vigye.

Nem hiszem el, hogy már megint konvertálni kell:((( Akkor miért ilyen fájlba rakja fel a filmet a windows movie maker?

Remélem nem magyar nyelvű a progi, hadd legyen még egy kicsit még nehezebb:)

9. LauraJones (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2011. febr. 13. 11:43

Aone Ultra Video Converter, ezt most tolják nagyon. Nagyon sok formátumot ismer. Én még nem próbáltam.

A kérdés, hogy a wmv filet, milyen formátumban akarod kiírni? Úgy, hogy a sima dvd vigye? Vagy a divx-es dvd vigye? Tehát, hagyományos dvd formátumot akarsz?

8. LauraJones (válaszként erre: 4. - Mkjudit)
2011. febr. 13. 11:34

Nem feltétlenül kell rögtön a pinnacle-höz nyúlni, mert az egy középszintű progi. Vannak egyszerűbbek, talán érdemes lenne azok közül próbálgatni. A pinnacle egyébként egy olyan szoftver, ahol a kameráról tudsz digitalizálni, megvágni, effekteket belerakni, és végül olyan formátumban menteni, amilyenbe csak akarod. De ha csak konvertálni akarsz, akkor érdemes lenne megnézni ezt: avi to dvd converter

(persze ez attól is függ, hogy mi az amit konvertálni akarsz)

2011. febr. 13. 01:41

Szia Zsanci!!


Néro 7-es verziojával konververtáld át,aztán miután rá másolta a gépre (felvétel hosszuságátol függ meddig konvertál),utánna ajánlom a convert x to dvd progit... aszem ez a neve,bocsika már régen csináltam.. én is szoktam néha kamerázni,de nem mindig, a néroban tudsz állitani 1-2 dolgot... Nem azt mondom hogy hüüü hd dvd minöségü lesz a minösége,de jo minöségben megtudod igy csinálni..és a dvd lejátszo is lejátsza,és 4x-esen ird a lemezt, irjatod lasaban is ha türelmes vagy.. nah remélem segitetem.. ha még van kérdésed irj, irj és üdv: hamyka

2011. febr. 12. 21:08

Sziasztok!

Nekem wmv fájlba töltötte fel a program a gépemre a kameráról a filmet. Ashampoo Burning van a gépemen, de nem tudom vele kiírni dvd-re a filmet.

A wmv fájlt lehet valamivel dvd-re írni egyáltalán? Köszi

2011. febr. 12. 20:31

Pinnacle video studio

mi ezt a videóprogramot próbáltuk ki és mpegbe veszi így több fér rá a lemezve

4. mkjudit (válaszként erre: 2. - LauraJones)
2011. febr. 12. 20:08
Tudsz ilyen konvertáló programot ajánlani?
2011. febr. 12. 19:23

Ez érdekes, én is épp a DVd írómmal küzdök.

Bármilyen lemezt teszek bele elviselhetetlenül lelassítja a gépem. Írni sem tudok vele :(

2011. febr. 12. 19:18
A válasz egyszerű! Azért microsoft alá van tervezve. valószínűleg nincs megfelelő kodek a neroban, vagy a gépen. Viszont ha lenne olyan, amivel működik, akkor sem garantált pl az, hogy a kép és a hang szinkronban lesz... illetve a minőség is lehet, hogy romlik. sőt mi több, még az is lehet, hogy a dvd lejátszó nem is viszi majd. Szerintem nem érdemes ezzel próbálkozni. Inkább vmi konvertáló progival kellene próbálkozni.
2011. febr. 12. 19:04
Tud valaki segíteni, hogy miért fagy le a NERO, amikor avi-ból készítünk video dvd-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook