Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki Rómában olyan látnivalókat, érdekességeket, amik 13 éves kamaszt is érdekelhetnek? fórum

Tud valaki Rómában olyan látnivalókat, érdekességeket, amik 13 éves kamaszt is érdekelhetnek? (tudásbázis kérdés)


18. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2015. szept. 28. 19:22
Lehet, neki vannak ötletei, kérdezted már?
17. marcipan1 (válaszként erre: 16. - C9f9b53798)
2015. szept. 27. 18:15
Köszönöm!
16. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - Marcipan1)
2015. szept. 27. 09:06
Nem tudom lesz e valami fesztivál, biztos, egy fővárosban, mi Firenzében fogtunk ki egy zaszlodobálós felvonulást, fantasztikus élmény volt! Gyönyörű kertjeik vannak, biztos a tengerpart, kikötő,móló is szép. Moravia az egyik kedvencem, igy biztos már felnőttként azokba a nem divatos, látványos részekre is elmennék amikről írt... Olimpiai stadion is érdekes lehet!
2015. szept. 26. 22:18
Sziasztok ! Köszönöm mindenkinek, aki írt ! Lehet, hogy nem elég érthetően írtam:) Természetesen egy 13 éves kamasz már nagy - szerencsére értelmes, nyitott , érdeklődő - de azért mégsem felnőtt. Egy felnőtt szerintem másképp érdeklődik, mint egy gyermek. Mi úgy szoktunk utazni, hogy a szülőknek ( felnőttnek ) és a kamasznak is lehetőleg egyaránt élvezetes legyen. Az útikönyveket áttanulmányoztuk, természetesen van, amit semmiképpen nem hagyunk ki. Én azért indítottam ezt a topicot, hogy hátha van, aki már többször is járt Rómában, és vannak " titkos" tippjei, amik pl. az útikönyvekben nincsenek, mégis roppant érdekesek lehetnek... :)
2015. szept. 26. 20:19

Hihi :)


Ezt úgy bírom :)

Elindít valaki egy kérdést, aztán azonmód el is tűnik,

a válasz már nem érdekli :D

13. emagdi (válaszként erre: 12. - Kisj)
2015. szept. 26. 20:04

szerintem nem kell ezt így túldramatizálni :)


nem arról volt szó, hogy a topikindító egy turistalátványossághoz sem szeretné elvinni a gyerekét.

de mivel egy hétig lesznek, gondolom beleférne azért nekik más program is a klasszikus látnivalókon kívül.

(és persze, simán el lehet tölteni egy hetet is csak az ókori romokkal, vagy akár csak a vatikáni múzeumban is, csak hát egy idő után lehet hogy unalmas egy gyereknek csak ezeket nézni... lehet, hogy egy felnőttnek is :))

12. kisj (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2015. szept. 26. 17:49

Tuti tipp:


Ne vigyétek el!!


Ha nem tartjátok alkalmasnak arra a 13 éves fiatokat, hogy utazzon és neadjisten' megismerje Rómát, az "örök várost", akkor maradjon itthon.


Gyönyörű város, de hirtelen egy játszóházse jut eszembre.

2015. szept. 26. 17:26
Azt a 4-5 templomot kibírja a szegény gyerek.
10. syria (válaszként erre: 6. - 2104cc91e8)
2015. szept. 26. 17:25

Egyetértek. Én egy párizsi 5 napos (hivatalos) utazás előtt fogtam egy útikönyvet, s olyan városnézést rittyentettem a velem utazó munkatársaimnak, hogy tátva maradt a szájuk.

Egyébként meg Rómában bármerre mentek, egy ekkora gyereknek (is) minden élmény lesz.

Könnyítés: [link]

2015. szept. 26. 16:31

ki lehet menni hévvel a tengerpartra is.

kis "kikapcsolódás" a sok ókori rom és templom után :))

van állatkert is, de nem annyira színvonalas, hogy mindenképp meg kelljen nézni. csak mondjuk ez is egy program lehet, ami nem épületnézegetős :)


mondjuk ha tudod, hogy itthon milyen programok vagy tevékenységek érdeklik, akkor egész biztosan ott is találtok hasonlót.

2015. szept. 26. 16:22
Úgysem fogjátok Ti magatok sem felfogni azt a rengeteg látványosságot, inkább szeressetek bele Rómába! Jó városnézést!
2015. szept. 26. 16:19
Az ókori Róma mindenképpen: Forum Romanum, Palatinus, Colosseum, Capitolium, a Tiberis és rajta a hidak, az Igazság szája, Spanyol lépcső, a Trevi kút, a Pantheon, Circus Maximus, Piazza Navona, Angyalvár, akár még a Vatikán is. De én tuti nem hegyezném ki a "látványosságokra" a hangsúlyt, egyszerűen csak sétálnék, mert tíz másodpercenként lát valamit az ember. Ha a történelem érdekli a gyereket, akkor Rómába bele fog szerelmesedni, az építészetet nem írom, de már az is érdekelheti persze (engem az építészet, a művészet ami szerelmesévé tett).
6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Marcipan1)
2015. szept. 26. 16:06
Adj a kezébe egy színes útikönyvet és akkor máris vonzó lesz a számára akár a templom is!!
5. fiore (válaszként erre: 2. - Marcipan1)
2015. szept. 26. 16:06
Én 9 évest vittem magammal,ma már 30 éves azóta sem volt Rómába.Egy fagyiba került minden látványosság! :)
2015. szept. 26. 16:04
Egy 13 éves fiú már nem kicsi. Nyugodtan vigyétek templomba őket. Én sokkal kisebb korukban vittem a fiaimat.
2015. szept. 26. 16:03
Colosseum,Forum Romanum
2015. szept. 26. 16:01
Úgy adódott, hogy lehetőségünk lesz egy hetet Rómában tölteni. Tudom, hogy rengeteg nevezetesség van, de nem akarjuk 13 éves kamasz fiunkat templomból ki-be vonszolni. Ezért, ha valaki volt már ilyen helyzetben, és van egy-két tuti tippje, megköszönnénk !
2015. szept. 26. 15:59
Tud valaki Rómában olyan látnivalókat-érdekességeket, amik 13 éves kamaszt is érdekelhetnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook