Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki otthon is elkészithető bőrradírt? fórum

Tud valaki otthon is elkészithető bőrradírt? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 23. 16:38
Egy durvább törölköző is megteszi!
2009. aug. 7. 14:05
babaolaj+kristálycukor+só
2009. aug. 6. 16:42
Egy kis natúr joghurtba egy kis méz meg egy kis prézli.... ISTENI :)
2008. okt. 15. 07:48
Mézbe tegyél cukrot és kiváló lesz...
22. katácskák (válaszként erre: 21. - Kisvirág42)
2008. okt. 15. 04:59
Igen, felér drága készítményekkel.
2008. aug. 7. 09:20
kefir és élesztő sűrű pépje is ledörzsörhető és utánna jó sima
2008. júl. 24. 14:09
Nekem leginkább az egyszerű tojás sárgája vált be. Csak felkenem, és hagyom megszáradni, nagyon szuper. kb 5 perc után ledörzsölöm
2008. júl. 24. 12:38
mézbe cukor
2008. júl. 24. 12:12
szemcsés tengerisó olivaolajjal..
2008. júl. 24. 12:11
A tv-ben láttam egy riportot a természetes készítményekről. Volt egy kozmetikus aki ezt ajánlotta : kevés 100%-os ananászlevet össze kell keverni kevéske búzadarával,hogy kenhető állagú legyen.
2008. máj. 4. 22:07

Finom só olivaolajjal.

Finombőrű szőkéknek (abszolút nem pejoratív, nekik tényleg vékonyabb a bőrük) nem ajánlott. A többieknek is inkább csak a testre. Arcra ne.


Kipróbáltam, brutális volt a hatás. Utána valami nagyon kímélős-babás-vitaminos tusfürdővel füröbtem le. Ami persze rögtön kinyírhatta az oliva jórészét, de tetszett a végeredmény.

15. LoLiNa
2007. nov. 13. 04:26
köszi a tippeket :)
2007. nov. 12. 23:35
Testápolóba homokot kell szórni. egyszerű!
2007. júl. 30. 15:59
Én sokat használtam:Kr.cukorra öntöttem tejszínt,olvastam v.hol.Nagyon sima és jó illatú volt utána az arcom!
12. Loni
2007. máj. 22. 19:53

Én joghurba szoktam uborkát reszelni, rakok bele egy kis mézet is (állítólag táplálja a bőrt is) és cukrot. Annyit, hogy kellemes pempőke legyen.

De csak ritkán vesszem rá magam a házi gyártásra.

2007. máj. 22. 19:44

én testradirt ajánlanék, pl barnító krémek előtt célszerű használni:1-2dl finomsó és uannyi olivaolaj keveréke

sok sikert!!

2007. ápr. 29. 02:28

Szerintem ne dörzsöld rá szárazon a cukrot se..

igaz én ezt vettem, de nekem van itthon sós, és cukros radirom is, és olajjal van elkeverve,igy nem sérted meg annyira bőrt, nem dörzsölöd agyon...azért óvatosan! Egy kis babaolajjal kikevered máris könnyebb lesz radirozni...


Én ezekkel szoktam heti szinten ledörzsölni a combjaimat, karjaimat, lábfejemet, kéz és arc részt...iszonyat puha selymes lesz utána:)

9. Erás (válaszként erre: 6. - Kata969)
2007. ápr. 28. 21:35
Én úgy hallottam, hogy a kedvenc arckrémünkbe kell keverni...:))
2007. ápr. 12. 15:00

Mélytisztító gyümölcsmaszk


Hozzávalók: 2 dl joghurt, 1 sárgarépa, fél őszibarack (nem befőtt!), fél uborka


A répát, barackot és uborkát vágjuk kis darabokra és a joghurttal turmixoljuk össze (nem baj ha híg lett!). Vigyük fel az arcbőrre és pihenjünk vele 10 percig, majd alaposan mossuk le.


a sárgarépa gyulladáscsökkentő,bőrnyugtató hatású


az uborka,felfrissíti és tisztítja a bőrt, bőrnyugtató hatású


az őszibarack gyümölcssavak lágyítják a bőrt, bőrnyugtató hatású.

2007. ápr. 12. 14:56

Rózsás frissítő maszk.

Hozzávalók: 2 dl joghurt, 6 friss vörös rózsa sziromlevelei, 2 evőkanál babahintőpor


Keverjük össze a hozzávalókat, és a rózsás krémet kenjük fel a tiszta arcbőrre, hagyjuk fent tíz percig. Lehet, hogy enyhe bizsergést fogsz érezni, nem baj, ez azt jelenti, hogy a rózsaszirmok működésbe léptek. Fontos, hogy a szem környékére ne kerüljön a maszkból! Végül alaposan mossuk le.


a rózsaszirom, kisimítja és puhává teszi az arcbőrt,tisztító hatású,a hintőpor,ásványi anyagokat tartalmaz, felszívja a felesleges zsírt a bőrről


(a neten találtam,de nekem bevált 1-2 honapban 1x használom)

2007. ápr. 12. 14:00
A cukrot már én is hallottam, de csak úgy, hogy nedves arcra kened a kristálycukrot és átdörzsölöd vele. Nagyon hatásos lehet a cukorban lévő anyagok miatt.
2007. ápr. 12. 13:59
Élesztőt kell kevés langyos tejjel (szinte cseppenként kell adagolni) elkeverni, az állaga kenhető legyen, nem jó a túl folyékony. Szemkörnyéket kihagyva fel kell kenni, ha megszáradt le kell dörzsölni. Nagyon szépen tisztít, de inkább zsíros bőrre jó (az én bőröm extra száraz mégis időnként ezzel tisztítom). Teljesen felüdíti a bőrt.
2007. ápr. 12. 13:49

Tuti bőrradír


Fél deci sűrű tejfölben elkeversz 1-2 evőkanál nagyszamű kristálycukrot.

Radíroz is és ápol is.

2007. ápr. 12. 13:34
Én málélisztet szoktam összekeverni tusfürdővel,nagyon szép sima,puha tapintású lesz a bőr
2007. ápr. 12. 11:58

Egy kis pohár barnacukor, bele pár csepp (5-10) eukaliptusz olaj, és egy kanál oliva olaj.

Szerintem tök jó, és frissitő, na meg vérkeringés frissítő is. (Ugyanez egyébként fahéjolajjal is eljátszható...)

2007. ápr. 12. 11:42
Tud valaki otthon is elkészithető bőrradírt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook