Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki olyan oldalt ajánlani ahol le tudok tölteni nagycsoportos ovisnak való feladatokat? fórum

Tud valaki olyan oldalt ajánlani ahol le tudok tölteni nagycsoportos ovisnak való feladatokat? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 9. 12:21
Mi ez a Süni sorozat? CDn megvehető, kinyomtatható feladatok?
29. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 28. - Mariann7533)
2009. szept. 9. 12:11
Nekünk sok van de ezeknél maradtunk,pedig tesótol is maradt rengeteg több irattartó van tele velük....ezeket ajánlom mindenkinek!
28. Mariann7533 (válaszként erre: 27. - 9ea67a7a1c)
2009. szept. 9. 12:08
Igen,szerintem is.Jó nem színes, de legalább van mit kiszínezni benne,és nagyon jók a feladatok.Ahol vettem,ott voltak színesebbek,de azok nagyon vékonykák voltak,és nem is tetszettek a feladatok benne.
27. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 4. - Mariann7533)
2009. szept. 9. 12:05
Nagyon szeretjük a kisfiammal mindketten,sima szinező helyett legtöbbször ezekkel szeret "játszani"...sokkal többet ér mint a legtöbb divatos szines könyvecske jelentősen drágábban.
26. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2009. szept. 9. 12:03
Mi is a Tappancs és a Minimanó újságokat rendeljük az oviban! Nem drágák, és a gyerkőceim imádják!
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2009. szept. 8. 20:10

A tesztanyagok -hál' Istennek - nicsenek kereskedelmi forgalomban.


Ennek ellenére találkoztam már olyan szülővel, aki valamilyen úton-módon szabályosan betanította a gyermekét!


A könyvesboltokban kapható fejlesztő anyagok közül vannak jók (sajnos rosszak is). a jók használatával maximálisan egyetértek!


Az ovisoknak ajánlott különböző kép.fejl.magazinokban is jó dolgok vannak, pl. Tappancs, stb.

Ha a szülő ezeket nem csak megveszi, hanem le is ül a gyerek mellé ezekkel dolgozni, végigmazsolázni, az nagyon dícséretes.

24. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2009. szept. 8. 19:45
Szerintem ez nem rátanítás, hanem készségfejlesztés, meg koncentrációs tréning. Annyi ilyen feladatlap van, akár még valami menő mesefigurás is, elég kicsi a valószínűsége, hogy pont ugyanazt dugják a gyerek orra alá.
2009. szept. 8. 19:36

Egyébként nem tartom jó dolognak, ha a szülő előre úgymond "rátanít" a tesztekre.

Akkor ugyanis nem a gyerek valós teljesítményét ill.képességeit/készségeit méri fel a logopédus/fejlesztő pedagógus,akárki.

Aztán majd az iskolában kiugrik, hogy gyengék az alapok...

22. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2009. szept. 8. 19:32
Köszönöm szépen!:)
21. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - 1fb0dcbfc6)
2009. szept. 8. 18:17

Sejtettem, hogy tesó van a dologban! Vagy valaki, aki sokat ír. Ezért írtam a "módszerhiányt", mert ez most tulajdonképpen utánzásos tanulás volt. És hát ugye a kisebbik más szögből nézi a füzetet ilyenkor, szóval én nem csodálkozom, hogy néhány betű és szám a másik irányba néz... ;)

Örülök, hogy nem bántottalak meg. Néha nem sikerül pontosan úgy írnom, hogy egyértelmű legyen a jóindulatom... :)

20. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2009. szept. 8. 18:13

Nem hazaadásról volt igazából szó, hanem arról, hogy mondjuk visszavihették volna az oviba...

Egyébként barátnőm felhívta őket, és a nő azt mondta, hogy tényleg inkább szülői hajlandóság-felmérés volt... Jah, és azt is mondta, hogy nem mérvadó a felmérés, mert az udvarról rángatták be őket megírni a tesztet. Persze, hogy minden bajuk volt, nem érdekelte őket, mert a másik 2 csoport kint játszott... De a lényeg, hogy csütörtökön elviszik a fejlesztőbe, ott megint felmérik. Aztán majd azalapján eldöntik, kell-e járnia egyáltalán.

19. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2009. szept. 8. 17:26

Tudod,nem szólom le a tanárokat,de ők mindig okosabbak,mint a szülők:)))

Ja,és mert az ő lánya is így írt először!

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - 1fb0dcbfc6)
2009. szept. 8. 17:19
(akkor még terhelőbb rá nézve a dolog: egy pedagógus igazán tudhatná, hogy egy olyan gyerek, eki még nem is tanult olvasni, hogy is lehetne diszlexiás?
17. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2009. szept. 8. 17:18
A keresztanyja mondta rá,ezért írtam,Ő tanárnő,igaz matek:)
16. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2009. szept. 8. 17:17

Szia!Nem kényszerítem,nem is lehetne,a nagyobb tesóitól látta és írogatja,csak éppen fordítva:)

A keresztanyja mondogatja,hogy biztosan diszlexiás,nem én állítottam!

Csak véleményetekre voltam kíváncsi!

És nem bántottál meg:)

15. zebracsikó (válaszként erre: 6. - 4ca460d3e8)
2009. szept. 8. 16:35

Általában a következő részképességeket vizsgálják:

verbális memória, vizuális memória, beszédészlelés, formamásolás (-itt ceruzafogás, nyomaték), emberábrázolás, téri- és síkbeli tájékozódás, formadifferenciálás, általános tájékozottság, sorminta folytatása, főfogalmak ismerete, képösszerakás(5-6 db-os puzzle).

14. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Mariann7533)
2009. szept. 8. 16:32
ezek nagyon jó könyvek!
13. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. szept. 8. 16:31

nyilván azért nem küldték haza a gyerek feladatlapját, mert abból az anyuka úgysem tud következtetéseket levonni, mert a feladat instrukcióját sem ismeri.

Ezenkívül dokumentum, tehát nem hazaadható. A szülő viszont láthatja bármikor!

12. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 1fb0dcbfc6)
2009. szept. 8. 16:30

a "diszlexia" csak olyan gyermekeknél állapítható meg, akik tanultak olvasni.


Óvodás gyermek nem lehet diszlexiás!!!!!!!

2009. szept. 8. 16:27

Kifestő.lap.hu

Tanulj játszva!

10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - 1fb0dcbfc6)
2009. szept. 8. 15:02

Ne aggódj ezen! Egyébként nem nagyon értem, miért kell számokat írnia, de Te biztosan tudod. Egy ötévesnél ez még simán belefér! Valószínűnek tartom, hogy a pedagógia és tanulási módszer "hiánya" okozza ezt. Ha jól sejtem, csak úgy ráragadt ez a foglalatosság és nem tudatosan tanulta. Tehát neki mindegy, merre van a hatos hasa... Az iskolában majd rájön, megtanítják neki!


Remélem, véletlenül sem bántottalak meg!

2009. szept. 8. 14:01

Sziasztok!Én nagycsoportosoknak való foglalkoztató füzeteket szoktam venni a gyerekeimnek.

A lányom legtöbbször fordítva írja le a számokat sajnos.lehet,hogy diszlexiás?

Az oviba járt ilyen pedagógus,aki foglalkozik a nagycsoportosokkal,remélem,idén is jön majd.

8. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2009. szept. 8. 13:54
Értem! Tényleg nem jó, hogy a szülőnek nem mutatják meg! Így nem fogja tudni, pl barátnőd esetében, miért gyengécske a gyerek, vagy miből kéne erősítenie! De legalább meg van a lehetőség, hogy megnézheti, ha bemegy érte! Lehet ez pedig a szülők tesztelése, ki kíváncsi rá, mit produkált a gyereke!? Nem könnyű ez a suli előtti állapot! Köszönöm szépen, hogy írtál!
7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - 4ca460d3e8)
2009. szept. 8. 12:39

Bevallom, gőzöm sincs. Anyukának még meg se mutatták a lapot, be kell mennie a ped. központba, ott nézheti majd meg. Mondtam neki, hogy jól nézze meg, mert majd próbálok keresni hasonlókat a neten. Nekik sajna nincs netük...

De ez is milyen már??? Ha látni akarja, mit produkált a gyerek az ovis felmérőn, menjen be a belvárosba... És aki vidéken lakik??? Szerencsére városon belül van, de van egy háromévese és egy másfélévese is... Jól belhúztam magam rajta...

6. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 2. - Sylvia81)
2009. szept. 8. 12:35
Megkérdezhetem, hogy egy ilyen szint felmérőn mire lehet számítani? Mármint miket kérdeznek a gyerektől stb? Nekem is nagycsoportos a fiam, jövőre suli! Ezért kérdezem! Bár írtad, hogy a barátnőd kisfiát mérték fel, de megkérdeznéd Nekem? Előre is köszönöm!
2009. szept. 8. 11:53
Ja,és az áruk egész korrekt.854ft volt darabja fél éve.
2009. szept. 8. 11:52
Én a lányomnak nem letöltöttem,hanem vettem két könyvet.A Színezd ki és...számolj,és A Színezd ki és...rajzolj.Nagyon jó nagycsoportosoknak,és iskolára való felkészítés.És dyslexia gyanús gyerekek is használhatják.Nagyon jó tudom ajánlani.
2009. szept. 8. 11:51
A "Süni" sorozatokat meg lehet venni CD-n.
2009. szept. 8. 11:49
Ez engem is érdekel... A barátnőm fiát is most mérték fel, azt mondták, kicsit gyengécske...
2009. szept. 8. 11:47
Sziasztok! Tud valaki olyan oldalt ajánlani ahol letudok tölteni nagycsoportos ovisnak való feladatokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook