Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki módszert arra, hogy a baba megigya a fagyasztott majd meglangyosított anyatejet? fórum

Tud valaki módszert arra, hogy a baba megigya a fagyasztott majd meglangyosított anyatejet? (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 2. 13:51

Szia! Nem tudom, még aktuális-e..


Nálunk is volt hasonló helyzet, csak az vált be, hogy nem én adtam neki a cumisüvegből, hanem az apukája vagy bárki más rajtad kívül. Ha megoldható.

Állítólag a babák megérzik az anyukán a tejszagot, és nem értik, hogy miért nem a szokásos módon, original csomagolásból kapják.:)



Asszem, a felmelegített anyatejnél nincs büdösebb a világon... De nem hinném, hogy ez zavarja a picidet, az inkább csak minket zavar.:)

2008. nov. 27. 18:22
Hat, szerintem meg mindig jobb a forralt anyatej, mint a tapszer.:)
18. vviki2
2008. nov. 27. 18:18
Én is kaptam antibiotikumot szoptatás alatt (nekem hólyaghurutom volt) és nem volt semmi baj. Nekem Semicilint írtak fel, azt lehet ilyenkor is.
17. vviki2 (válaszként erre: 15. - Kostyi79)
2008. nov. 27. 18:16
Úgy tudom nem szabad az anyatejet forralni!!!
2008. nov. 27. 15:40
A cumi miatt meg ne aggodj, egy jol szopo csecsemonel nem okoz semmi problemat, ha egy rovid ideig cumibol kapja a tejcsit. Mennyi ideig kellene szedni az antibiotikumot?
2008. nov. 27. 15:21

Szia!

Nem tudni miert, de nagyon sok esetben a fagyasztott anyatejnek keseru lesz az ize. Kostold meg, lehet hogy a tiednek is!

Ha fagyasztas elott felforralod, es ugy fagyasztod le, nem fog valtozni az ize.:)

14. virgilius (válaszként erre: 13. - Vikó 26)
2008. nov. 27. 13:17
Huh... Meg kéne kérdezned egy szoptatási tanácsadót. Az a helyzet, hogy ha van elég tejed, akkor a baba ezt az anyatejet cumiból kínálást most valszeg elválasztásnak éli meg, és tiltakozik ellene - teljes joggal, hisz neki sokkal kellemesebb ugyanezt ciciből megkapni. Vannak olyan antibiotikumok, amelyek szoptatás alatt is szedhetők. Ha átállítod a cumis táplálásra, akkor akaratod ellenére könnyen elválaszthatod, és utána nehéz lesz visszaszoktatni a cicire.
2008. nov. 27. 13:10

Tejem van elég,nemazzal van a gond!

Be gyuladt az egyik fogam,de csak antibiotikumos kezelés után tudnának kezdeni vele valamit!

Mostmár elég sokszor fáj éjszakánként is fel ébredek rá,úgyhogy nagyon kéne már kezdeni vele valamit!

12. Szamó
2008. nov. 27. 12:42

Én anno 93db 1 dl-es zacsit dobtam zokogva a kukába.....

Csemetém sem itta meg, borzasztó íze volt!

Pedig olyan lelkiismeretesen fejtem, fertőtlenítettem, dátumoztam, zacsiztam........

11. virgilius (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2008. nov. 27. 12:38
Vészhelyzet azt jelenti, hogy érzésed szerint keveset szopik mellből? Súlya gyarapszik egyenletesen? Ha igen, akkor ne aggódj, a babák tudják, mennyire van szükségük. :) Az anyatejet cumisüvegből kináltad? Kiskanál, injekciós fecskendő is egy lehetőség, hátha úgy jobban értékeli.
10. virgilius (válaszként erre: 9. - Vikó 26)
2008. nov. 27. 12:36

Értem! Akkor nem lehet, hogy eleget szopott, és nem éhes?

Az enyémek sem kaptak tápszert egyáltalán, a lefejt anyatejet pedig később használtam fel főzelék és riszpép készítéséhez.

2008. nov. 27. 12:34
Még nem kapott tápszert,csak anyatejes!
2008. nov. 27. 12:33

Kösz,nekem úgy 7-8 liter van még,és nagyon meg dolgoztam érte,most meg jó lenne,mert vész hejzet van,erre tessék!

Pedig leg először probléma mentesen be nyakalt 120milit,de azóta egyszerüen el tolja az üveget,és rossz rá nézni milyen képeket vág!

2008. nov. 27. 12:32
Esetleg összekeverve olyan tápszerrel, amit szeret?
2008. nov. 27. 12:29
Jézusom, nem is hiszem el hogy ilyen létezik. Ha ezt 6 éve hallom, nem mertem volna tejet fagyasztani. Én az első gyerkőcnél, 30 liter tejet fagyasztottam le, és az utolsó cseppig megitta, mikor kiengedtem neki. Nagyon sajnálom, hogy ilyen problémával állsz szemben.
2008. nov. 27. 12:22

Az a helyzet,hogy már mindent ki próbáltam,de nem kell neki,még át is forraltam,ahogy a védődő javasolta,a multkor még nagynehezen úgy el fogadta,de már azt sem!

Lehet hogy hülyeséget kérdezek,de nem lehet olyat hogy esetleg,rakok bele neki egy kis szőlőcukrot?

Tény hogy nagyon kellemetlen a szaga,és van egy kis mellék íze,de nem romlott,azért nem csodálkozom,én sem innám meg!

Viszont tele van vele a fagyasztó!Nem szeretném ki önteni,de eröltetni sem akarom!

4. ts
2008. nov. 27. 12:19
Sajnos nem. Nálunk sem itta meg. :(
2008. nov. 27. 12:19
Még akkor én is kiírtam hasonló fórumot, nézd meg az adatlapomat
2008. nov. 27. 12:18
Az enyém sem itta meg...
2008. nov. 27. 12:17
Tud valaki módszert arra hogy a baba meg igya a fagyasztott majd fel langyosított anyatejet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook