Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki kezdő jóga DVD-t ajánlani, amire otthon is lehet gyakorlatokat végezni? fórum

Tud valaki kezdő jóga DVD-t ajánlani, amire otthon is lehet gyakorlatokat végezni? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 1. 10:11

Kedves emagdi!


68 dolgot csinálok, és érdeklődöm a jóga iránt. Nem erőltetni akarom, csak némi bepillantást nyerni abba hogy ez egyáltalán micsoda. Ha megnézek egy videót, nem rögtön másolni fogom amit csinál, hanem előbb végignézem hogy egyáltalán tetszik e... nem rögtön jógamester akarok lenni, sőt lehet hogy a mozgásforma nem is fog tetszeni...


Itthon tornázom DVD-re, meg itthon edzek, elég jó eredményekkel történik és történt mindez, ráadásul van némi aerobik oktatói tudás bennem (OKJ-s tanfolyam keretein belül), szóval nem hiszem hogy ne tudnám eldönteni egy videóból hogy tetszik e vagy sem. Egyelőre csak a mozgásforma érdekel, mert eddig nem érdekelt, de most már igen :)

6. emagdi (válaszként erre: 5. - Tündi66)
2014. ápr. 30. 12:43

na, ez a videó jó példája annak, ami alapján még esélyed sincs hogy megtanulj valamit, mert még csak meg sem mutatja a helyes kivitelezést:)


ezért jó egy jógaoktatótól látni, mert akkor legalább látod, hogy mit kellene, persze ettől még nem tudod ugyanúgy kivitelezni, de legalább látod mire kellene törekedni.


az meg még jobb, ha személyesen ott van az oktató, és ki is javít. mert számtalanszor van, hogy azt hiszed valamit ugyanúgy csinálsz, aztán amikor helyrerak, akkor rájössz, hogy áh, dehogy, még a közelében sem vagy :D


egyébként azt nem értem, ha valakinek nincs lehetősége, ideje, pénze, kedve arra, hogy megtanulja legalább a nagyon alapokat, akkor miért akarja ennyire erőltetni?

2014. ápr. 30. 11:47

Szia!

A youtoobon van egy nagyon jó. [link]

Ezt keresd meg. Én innen töltöttem le. 3 jóga órán voltam. Ez,nagyon jó,érthető. Jól elmagyaráza,jól megmutatja! :))

2014. ápr. 30. 11:24

Elég jártam vagyok az aerobik dvd-k világában, a jóga viszont teljesen más. Nem tehetem meg sem időm, sem pénzem nem engedi hogy elmenjek tanfolyamra, ezért gondoltam a DVD-re.

Bocs hogy újat indítottam, nem láttam hogy van másik is, majd átböngészem akkor azokat..

2014. ápr. 30. 11:17
egyébként már 2 teljesen ugyanilyen fórum van itt, kereső kiadja, kár mindig újat indítani :S
2014. ápr. 30. 11:14

a jóga pont az, amit nem túl jó dvd-ről elkezdeni gyakorolni.

menj el legalább egy alap tanfolyamra (ha órákra nem tudsz eljárni), mert a dvd soha az életben nem fogja tudni kijavítani a hibáidat (te meg magadon nem látod).


ha dvd-re szeretnél mozogni akkor inkább valami klasszikus aerobik félét vegyél (tölts le)

2014. ápr. 30. 11:04
Tud valaki kezdő jóga DVD-t ajánlani, amire otthon is lehet gyakorlatokat végezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook