Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki katolikus szülész-nőgyogyászt Budapesten? fórum

Tud valaki katolikus szülész-nőgyogyászt Budapesten? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 25. 09:41

Dr. Sztanyik László, Szt. Margit kh. III.kerület.

Harmadik babámat szültem nála, fantasztikus orvos és emberileg a hozzáállása is végtelenül szimpatikus.

(nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de hátha segítek)

23. Huba-ninja (válaszként erre: 22. - Homern)
2011. máj. 10. 20:18
Én novemberben, a fogadott dokim volt bent, a szülésznőm a férjem. A nővérem azután jöhetett be, hogy már megszületett a babuci. Nálunk ez volt. Ennyi!
22. homern (válaszként erre: 20. - Huba-ninja)
2011. máj. 10. 19:38
Januárban szültem a Péterfy-ben,bennt volt anyukám,a párom,az ügyeletes doki,a fogadott dokim,a szülésznő :)
2011. máj. 10. 18:08
Szültem fogadott orvosnál, jártam több nőgyógyásznál, magánrendelésen is. És egyikőjüknek sem tudom a vallását! Eszembe se jutna ilyen szempont szerint választani szakembert.
20. Huba-ninja (válaszként erre: 17. - 745c235007)
2011. máj. 10. 17:56
Mindenki mellé, EGY ember mehet be. Legalábbis a Péterffyben ez a módi. Ha jön dúla, férj nem jöhet. Sajnos.
2011. máj. 10. 17:54
A dúla nem bába, és nem orvos, hanem egy szülés alatti segítségnyújtásra képzett asszony, aki már többnyire maga is többször is átélte a szülést, habár többünknek van valamilyen egészségügyi végzettsége - mondja Erika, és kiderül, hogy a szülésznő szakmai szempontból kíséri végig a szülés folyamatát, míg a dúla a szülő nőnek folyamatos jelenlétet, gondoskodást, érzelmi és fizikai támaszt nyújt. De ebben - ahogy szó volt róla - nem veszi át az apa szerepét. Az apa - mint kismamához legközelebb álló személy - jelenléte támogató tud lenni, a dúla viszont, aki többnyire maga is átélte már a várandósságot és a szülést, saját tapasztalatból is tudja, hogy a szülés ideje alatti különleges lelkiállapotban mi megy végbe egy nő lelkében és testében, és ez képessé teszi arra, hogy igazán megértse, és biztosítsa a szülő nő érzelmi igényeit. Erika azt is hozzáteszi, hogy igazság szerint az apák számára a szülőszoba ismeretlen terep, és mivel érzelmileg mélyen érintik őket az események (hiszen a szeretett nőről, és születendő gyermekükről van szó!) előfordul, hogy maguk is elbizonytalanodnak, vagy nem tudják, hogyan tudnának segíteni. A dúla szerepe abban is megmutatkozik, hogy az apát is bevonja a segítségnyújtási feladatokba, ezen kívül, ha szükséges, az ő érzelmi támogatására is képes, elmagyarázza, hogy mi történik éppen, és ezzel megnyugtatja a párjáért aggódó férfit,- hiszen jogos igény, hogy az apa is jelen lehessen a szülésnél, de nem mindegy, hogy hogyan éli azt meg.
18. Huba-ninja (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2011. máj. 10. 17:53

Köszönöm.

Épp ez a cél. Jó orvosom van, akinél szültem a fiam, és olyat keresek, akivel a vilgnézetünk is egyezik. Nem hiszem, hogy ez probléma lenne.

17. 745c235007 (válaszként erre: 16. - Huba-ninja)
2011. máj. 10. 17:52
a férjed miért nem mehet be akkor??? egyébként Ő nem "elég" Neked???? vagy választhatsz szülésznőt is Magadnak, egyébként is 80%-ban Ő van jelen...
16. Huba-ninja (válaszként erre: 13. - 745c235007)
2011. máj. 10. 17:50
ezzel még gond sem lenne, de ha bejön a dúla, a férjem nem jöhet. Márpedig nélküle nemigazán szeretnék szülni. :-P
2011. máj. 10. 17:50

Szerintem majdnem minden anyuka egyszer legalább kiejti szülés közben Isten nevét, de én még nem hallottam olyat, hogy ezért bárki rászólt volna. Igaz nekem nem is jutott volna el a tudatomig akkor:)..és nem is érdekelt volna a világnézete.

Annyian vannak akik ilyen-olyan valláshoz tartoznak, imádkoznak és ezzel le is tudták a vallást, mert az életben homlokegyenest nem azt teszik, amit egy hívő embertől elvárható lenne.

Inkább egy jó orvost keress, persze ha a vallásoddal megegyező akkor az plusz szerencse.

Könnyű szülést! :)

2011. máj. 10. 17:48
gondolom poénnak szánta. Mint ahogy azt is: Jé apuka, ennek a babának nagyobb haja van, mint önnek. :P és erre még vigyorogtam is. a másikra nem tudtam. ennyi. de ne ezen lovagoljunk már. :P
13. 745c235007 (válaszként erre: 10. - Huba-ninja)
2011. máj. 10. 17:48
és ha választanál dúlát magad mellé, aki olyan nézeteket vall mint Te??? Ő melletted lenne, és támogatna, az orvost pedig szakmai tudása, tapasztalata alapján választhatnád ki!!!
12. 53dfddad18 (válaszként erre: 10. - Huba-ninja)
2011. máj. 10. 17:47

Te tudod!

Csak amikor cselekedni kell, nehogy imádkozni kezdjen helyette. :)

11. 53dfddad18 (válaszként erre: 8. - Huba-ninja)
2011. máj. 10. 17:45
Nem gondolnám hogy egy református, vagy akár ateista szakember ilyesmit mondana.
10. Huba-ninja (válaszként erre: 7. - 53dfddad18)
2011. máj. 10. 17:45
Nekem nem. Számomra fontos, hogy olyan ember legyen mellettem, akinek a világnézete nem merőben ellentétes az enyémmel.
9. Ildi0325 (válaszként erre: 8. - Huba-ninja)
2011. máj. 10. 17:45
Ez már azért túlérzékenység szerintem, de te tudod.
2011. máj. 10. 17:43
Hát mikor elhangzik egy olyan, hogy Te jó Isten! és az a válasza, hogy : Na, ő most nincs itt.- azért az nem bátorító.
7. 53dfddad18 (válaszként erre: 5. - Huba-ninja)
2011. máj. 10. 17:43
Miért kerülne szóba? Ez mindenkinek magánügye. Én inkább JÓ szülész nőgyógyász keresnék, erre helyezném a hangsúlyt. A világnézete harmadrangú kérdés.
6. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - Huba-ninja)
2011. máj. 10. 17:41
Nem kötekedés, félre ne értsd, de miért merül fel szülés közben valakinek az, hogy hisz-e Istenben vagy nem? Nekem nem nagyon lett volna ilyesmin kedvem és időm sem agyalni szülés közben.
5. Huba-ninja (válaszként erre: 2. - 2f26e3ce5e)
2011. máj. 10. 17:38
Tudom, hogy van rendes, jófej doki, eddig is ilyenhez jártam, sőt szültem is. De örülnék, ha nem nézne rám bambán, vagy megvetően, ha szóba kerül, hogy hiszek Istenben. Más oka nincs.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - 2f26e3ce5e)
2011. máj. 10. 17:37
Bennem is a kérdés láttán ez merült fel :) , de ez annyira magánügy, biztos meg van rá az oka.
2011. máj. 10. 17:36

Sziasztok!

Katolikus nőgyógyászt keresek. Leginkább a XI. kerületben. Tudnátok segíteni? Minden érdekel, rendel-e magán dokiként, milyen volt a szülés, stb, stb.

Köszönöm szépen, nagy segítség lenne.

Ui: Privátba is írhattok.

2011. máj. 10. 17:30
miért kell,hogy katolikus legyen?
2011. máj. 10. 17:28
Tud valaki katolikus szülész-nőgyogyászt Budapesten?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook