Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki jó lángos receptet. Amit nem kell dagasztani? fórum

Tud valaki jó lángos receptet. Amit nem kell dagasztani? (tudásbázis kérdés)


18. toro32
2011. febr. 9. 10:40

az oldalon megtalálod a "lusta lángos" receptjét!

nagyon egyszerű és nagyon finom!

ha jönnek a szlovák barátaink vagy a családom,mindig csinálnom kell nekik!nem győzöm sütni:))

17. supin (válaszként erre: 15. - Northstar)
2008. júl. 1. 19:25
Lehet,hogy igazad vande akinek nincs karja hozzá az mit tehet??
16. edb6c38cef (válaszként erre: 13. - Pocok:))
2008. júl. 1. 13:48
Valamikor kb. 15 éve én is sütöttem ezt a lángost, szinte egész nyáron ilyet faltunk. Nagyon fini volt, és főleg egyszerű. Most kipróbálom újra én is.
2008. júl. 1. 08:30

Sztem nem is igazi lángos az, amit nem kell dagasztani.

Hiába, az igazán finom ételek nagyon munkásak...

14. supin (válaszként erre: 11. - Juhaszcsalad3)
2008. jún. 29. 11:34
Köszi!
13. Pocok:) (válaszként erre: 10. - Supin)
2008. jún. 29. 10:38
ez volt életem első lángosa és nagyon fini lett...azóta is igy csinálom...ha többet akarok akkor értelemszerűen duplázok...
12. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 11. - Juhaszcsalad3)
2008. jún. 29. 10:24
Bocsánat!Elírás!:4.SOR!nem sütőben kell sütni!Csak palacsinta sütőben!Mint a palacsintát!!:D
11. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 7. - Supin)
2008. jún. 29. 10:22
Akkor:Sajnos csak öreg krumpliból jó mert az új vizes ehez!A krumplit héjában sós vízben, meg kell főzni,majd meghámozni,és összetörni kruplinyomóval.beleütni 1-2 tojást,és annyi lisztet tenni bele amennyitől gyúrni lehet,de csak addig kell gyúrni,míg összeáll.Hengerré forgatod,kicsi cipó darabokat vágsz belőle,azokat kerek palcsinta formára kell nyújtófával lapítani,aztán sütőben kevés zsírral vagy olajjal kikent nagyobb palcsinta sütőben aranybarnára sütni.rövid idő alatt megpirul!Mikor összegyúrod a tésztát,lehet még bele ízlés szerint sót tenni.Mi tejföllel szoktuk enni,vagy fokhagymás tejföllel,de lekvárral is szokták!Főleg szilvalekvárral!A nagymamámnak sparhelt-ja van,ő azon szokta sütni,úgy finomabb,de nem sok embernek van ilyenje!mielőtt sütni kezded,mindig meg kell kicsit szórni liszttel mindkét oldalát és elsimítani rajta,úgy bele a palisütőbe!Remélem mindent leírtam és sikerülni fog,nomeg ízleni is!:)
10. supin (válaszként erre: 8. - Pocok:))
2008. jún. 29. 10:14
Köszi! Ki fogom próbálni. Nem lustaságból nem akarok dagasztani hanem a karom rettentően fáj. Ezért nem bírom a dagasztást.
2008. jún. 29. 10:13

Én is szoktam készíteni gyors lángost. Ha gondolod megcsinálhatod. Mi lekvárral vagy fokhagymásan, sajttal és tejföllel is esszük.


Kb.

60dkg liszt

1 cs száraz élesztó

1 mk só

1/2 dl olaj

1 dl tejföl (vagy tej langyosan)

langyos víz amennyit felvesz


olaj a sütéshez


Az összes anyagot összekeverjük, kicsit azért fel kell verni a tésztát, hogy jól elkeveredjen minden. Nem is szaggatom ki csak ha forró az olaj, kézzel kiszakítok darabokat amit lógatva nyújtok. és az olajba teszem. Hamar sül és fordítom is. Kész. Nem kell a kelésre várni vele.

2008. jún. 29. 09:32

én igy szoktam:

1/2kg liszt,1 kefir,1dl tej,

1 élesztö,2 kk só


az élesztőt megfuttatom a tejben + 1 kk cukorral,majd ezeket jól összegyúrom....majd sütözacsiba bele jó olajos kézzel..vagy 1 dl olaj bele a zacsiba és úgy a tészta...be a hűtőbe

Süthető 1 óra múlva is de napokkal későbbig is eláll a hűtőbe.

7. supin (válaszként erre: 6. - Juhaszcsalad3)
2008. jún. 29. 07:34
AZT IS MEGÍRHATOD! aZ UNOKÁKNAK CSINÁLNÁM,.
2008. jún. 29. 06:55
Én csak a krumplilángost tudom elmondani amit nem kell dagasztani,de godolom te rendes lángost szeretnél!?
2008. jún. 29. 06:35

Hali, ha privátban dobsz egy e-mail címet, küldök "lángosok könyvét" sok-sok recepttel. :)

Abban biztos találsz valamit...


Szép napot:

Zsuzsa

2008. jún. 29. 06:33
Azt hiszem a "gyorskelesztőben" csak össze kell keverni a hozzávalókat..
3. supin (válaszként erre: 2. - Addy)
2008. jún. 29. 06:06
Köszi!
2. addy
2008. jún. 29. 06:04
Ha beírod a keresőbe a lángos szót, sokat kiad, és már csak válogatnod kell, melyik tetszik...
2008. jún. 29. 05:44
Tud valaki jó lángos receptet. Amit nem kell dagasztani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook