Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
526. Lilibeth59 (válaszként erre: 525. - Bdiuci)
2011. júl. 8. 19:44

Van egy ilyen fórum: "Gyógy- és fűszernövények".


A kövirózsáról én azt tudom, hogy a leve jó, ha valakinek a füle fáj, be van gyulladva, folyik...

De, lehet, hogy másra is jó, Te mit tudsz róla?


Jut eszembe! Itt a rózsaszezon, rózsavizet nagyon könnyű készíteni, ami nagyon-nagyon jó minden típusú bőrre és hajápolásra is kitűnő, sőt hidratáló krémet is lehet vele készíteni. Persze, csak a permetezetlen rózsaszirom használható, ugye, ezt nem is kellett volna megemlítenem..


Aztán most virágzik a levendula, levendulaolaj, levendulavíz készíthető vele, ami szintén bőr- és hajápoló, és ezt is fel lehet használni krémekbe, de egy levendulás fürdő is csodát tesz az emberrel. Ami nem mellékes, kisgyermekek is használhatják, mint az illóolaját, talán az egyetlen, amit a babáknál és kisgyermekeknél is nyugodtan használhatunk.

525. bdiuci
2011. júl. 8. 18:56
AZ uborka leve nekemis eszembe jutott, mivel hogy itt az uborkaszezon. De a korózsa kifacsart levérol is hallottam jó dolgokat. Vagy itt van korulottunk az a rengeteg gyógynovény. Jó lenne tudni róluk tobbet is.
524. Lilibeth59 (válaszként erre: 523. - Bdiuci)
2011. júl. 8. 18:53

Jó kérdés!


A kamilla vagy a hársvirág forrázat nagyon jó, de az uborkalé is. Az eper jó belekeverve az arckrémbe (csak mindig egy adag, amit elhasználunk, nem az egészbe).

523. bdiuci
2011. júl. 8. 17:11
Mindenki itt az otthon kevert krémeket emlegetni. De mi van a természetes alapú arc tisztítókkal? Gondolok itt pl. frissen facsart novényi, ill. gyumolcslé kivonatra. Próbálkoztatok már ilyenekkel is?
522. Mágika75 (válaszként erre: 521. - Monstro)
2011. jún. 15. 09:13

Közel 2 év(!) után nálunk is így van. :-(

Ha van krém látható helyen (azaz kiveri a szemét), akkor használja, dícséri, szereti. Ha a hűtőben van krém, akkor inkább Nivea. (És hiába nem veszek Niveát, alattomos módon a lakásban szaporodnak. Egyszercsak van vagy 2-3 új flakon...)

A fogkrémét és az arcszeszét a világért sem adná. ;-(

A dezodorról sikerült leszoktatnom Himalája-sóval. És a mosódió-mosószóda-mosóparfűm ssem zavarja, sőt hajlandó használni is, ha valami miatt neki kell elindítaania a gépet. :-)

521. monstro
2011. jún. 14. 22:17
Ja és a férjem még mindig ragaszkodik a régi dolgaihoz:(
520. monstro
2011. jún. 14. 22:16

Sziasztok lányok:) MI jól vagyunk csak kevés az időm mostanság bármire is, de a hűtőben ott figyelnek az előre elkészített krémek, napvédőkrém. Szóval még egy darabig kitartanak:)

tiramisu büszke vagyok Rád:) Nagyon ügyesen terjeszted az "igét" már ha szabad ilyet írnom:) Elsőre még kicsit bonyolult így két gyerkőccel bár most még van segítség, főleg hogy a férjem elutazik 3 napra egy konferenciára. Szóval még össze kell szoknunk és Szaszának is meg kell szoknia egy két új dolgot, ami egyenlőre nem eccerű, mert folyton anyát akarja.

519. tiramisú86 (válaszként erre: 517. - Mágika75)
2011. jún. 14. 10:20
Koszonom szepen!
518. Mágika75 (válaszként erre: 515. - Tiramisú86)
2011. jún. 14. 09:34

Hogy melyik termék mennyire tiszta, ill. hogy szintetikus-e.... leginkább a gyártó/forgalmazó tudja megmondani. Hogy mennyire megbízható, amit a gyártó a saját termékéről mond?

Olyan terméket keress, amit független intézet minősített, hátha Olaszországban forgalmaznak olyat.... (Natura-túra naplóm, 71-es bejegyzése szól a legnagyobb minősítőintézetekől)

517. Mágika75 (válaszként erre: 515. - Tiramisú86)
2011. jún. 14. 09:29

Az ekcémára a shea jó.

Az illóolaj "csak" meggy a tortán lévő habon. :-)


A bazsalikom, boróka, borsmenta, citromfű, eukaliptusz, fenyő, geránium, kakukkfű, kamilla, komló, levendula, majoranna, muskotályzsálya, pacsuli, rózsafa, szantálfa, szegfűszeg, teafa olajok jól alkalmazhatók ekcéma kezelésére. Túlzásbaesni nem kell, 2-3 féle olaj elég, a levendula csodaszer, a geránium is nagyon jó választás. Egyiksem fényérzékeny, nyáron is használhatod.

516. tiramisú86 (válaszként erre: 512. - Anthico)
2011. jún. 14. 08:29

Koszi szepen!

Azert remelem boron at is felszivodik, kulonben tok foloslegesen kevernenk bele a kremekbe :-P

515. tiramisú86 (válaszként erre: 513. - Mágika75)
2011. jún. 14. 08:28

Koszonom! Ennyi van csak rairva az uvegcsere. Ma megprobalom oket felhivni, vagy emailben erdeklodom. Nem szeretnek mu sz@rt tenni a csoda bio kremeimbe...

amugy a megnevezesbol kiderul, hogy szintetikus vagy termeszetes, vagy bizzak abban, amit ok mondanak?

Az illoolajokra is csak a megnevezes van rairva, mert ott csomagoljak helyben a hatalmas nagy hordokbol. Hogyan tudnam megallapitani sk, hogy mennyire tisztak? Hasznalatban jonak tunnek, mert a borom sokat javult, de nem tudom eldonteni, hogy az uj illonak (geraniaum) koszonhetoen, vagy a minosegi valtozas miatt.

Ekcemara melyik illo a jo?

2011. jún. 13. 19:12
kék kis üvegben van a dm-ben kapható: Bale Young Soft & Cleaner kb 2000 ft
2011. jún. 13. 19:06

A tocopherol acetat nem pontos megnevezés, így még nem derül ki, hogy szintetikus vagy természetes (D-alpha-Tocopherol) E-vitaminról van-e szó.

A szintetikust lehetőleg ne használjuk, a növényi E-vitamint belsőleg és külsőleg is használhatjuk.

Bőrvédő (pl. UV sugárzással szemben), antioxidáns, nedvességmegtartó.

512. Anthico (válaszként erre: 511. - Tiramisú86)
2011. jún. 13. 17:52

Tocopherol (E vitamn): antioxidáns, avasodásgátló, többnyire szint., bevitel bőrön át nem érdemes, hiány esetén kiegyensúlyozott táplálkozás ajánlott, pl. diók,étolaj


Tocopheryl acetate: antioxidáns, avasodásgátló, a tokoferol vegyülete


Én ennyit találtam.

2011. jún. 13. 17:07
Tudja valaki mi a kulonbseg a tocopherol ( e vitamin) es a tocopherol acetat kozott?
510. tiramisú86 (válaszként erre: 509. - Emagdi)
2011. jún. 10. 14:31

Huuu de jo neked! Kepzeld, lassan en is ujra rendelek. Nem gondoltam volna, h ennyire menok lesznek a natur kenceim ;-) Mar csak a kedvezobb es gyorsabb szallitast kellene valahogy megoldani.

Hogy nevelem oket? Itt sokan sokszor es sokat beszelnek szepsegapolasrol, egyebekrol es sokaknak van mindenfele bor nyavajajuk es ugyebar nekem is...ilyenkor mindenki eloall "jobbnak jobb" otletekkel es mintegy egymasra licitelnek kulonfele gyogysz@rtari kencek nevevel, en meg kozlom,h en home made kenceket hasznalok es azota jobb. Ilyenkor jon a "wow" effektus es kerik a magyarazatot. Felkelti maximalisan az erdeklodesuket es legtobbszor nemsokkal utana jon a "csinalnal nekem is egy mintat?" kerdes. En csinalok, ok meg rendszerint beleszerelmesednek :-) En ilyenkor oromtancot jarok es meglapogatom a vallam :-) Valahogy igy megy ez ;-)


A naptej nekem nagyon bevalt es a testapolot is mindenki imadja! Szerintem jobb csak kakaovajjal, vagy minimalis sheaval. Konnyebben beszivodik. Eleinte nagyon hignak tunhet, de par nap alatt besurusodik. Ugyanez ervenyes a naptejre is. En kamilla es aloe vera parlattal csinaltam, igy meg inkabb bornyugtato hatasu.


Jo kencezest!

509. emagdi (válaszként erre: 508. - Tiramisú86)
2011. jún. 10. 13:36

nekem tegnap előtt hozták el a cosmiótól a rendelésem, úgyhogy a hétvége folyamán tervezem a kotyvasztást:)) majd meglátjuk mi sül ki belőle, de remélem lesz naptejem és testápolóm is :D


nagyon ügyes vagy, hogy műveled ott a népeket!! :))

2011. jún. 10. 10:26

Senki?Semmi uj kence?Fejlemenyek? Mini baboca jol van a mamajaval?

Kepzeljetek, itt egyre tobb es tobb elismerest kapok a kremimert. Terjesztem a natur szemleletet, mint mas az Iget :-) (oops, ezzel remelm nem gazolok bele senki vilagnezetebe!)

507. emagdi (válaszként erre: 505. - Monstro)
2011. jún. 7. 12:03

gratulálok!!!! :)))))

nagyon sok boldogságot, vidám hosszú életet kívánok mindannyiótoknak!!! :)))

506. tiramisú86 (válaszként erre: 505. - Monstro)
2011. jún. 7. 10:44

De nagyon is ide valo!!!Nagyon nagyon gratulalok tiszta szivembol!!! Sok boldogsagot es Isten hozta ezen az oldalon a pindurkadat! :-)

Majd ha tudsz, meselj. Jo pihenest!

505. monstro
2011. jún. 6. 23:05
Ugyan nem ide való:) de megszületett ma délelőtt a kicsi lány:)) puszi mindenkinek, ha tudok majd jövök:))addig is jó kencézést nektek:))
504. monstro (válaszként erre: 503. - Tiramisú86)
2011. máj. 30. 15:04
Ezek nagyon jól hanzanak:)) főleg az hogy javul is a bőröd:)) A regeneráló kézkrém és ajakápoló majd kelleni fog nekem is, de majd csak ősszel:) Én a kezemet állandóan kenem most is igaz csak a sima alapkrémmel, de most mivel nincs hideg és nem fúj a szél jó rá az is. Majd télire valami erősebb fog kelleni:)
503. tiramisú86 (válaszként erre: 502. - Monstro)
2011. máj. 30. 12:04

Tenyleg, mindjart itt a kisteso! :-)

En is sokat csinaltam, de en nem gyozom utana gyartani. A mar meglevo naptejen es testapolon kivul (eleoszor csak kakaovajjal csinaltam, masodszorra sheaval...az elso konnyebben beszivodik, a sheas olajos erzetet hagy maga utan)csinaltam meg regeneralo kezkremet (nagyon popec!), kremet szaraz borre ( nappali verzio) es egy kremet extra szaraz borre (ejszakai verzio szolomagolajjal es safranyos szeklicevel). Es persze van feher agyagos arclemosom is. Nekem meg ez is szaritja egy picit a boromet, uh csak nagyon kis mennyisegben hasznalom es eppen csak lemosom vele az arcom.

Az ekcemaim szepen lassan mintha javulnanak ezektol a zsiros avocadinos kremektol...

Valahogy az ajakirembe is bele kene csempesznem...meg kigondolom.

502. monstro
2011. máj. 30. 11:28
Én most egy darabig nem kencézek, mert az utóbbi hetekben annyit csináltam hogy tele van a hűtő pici dobozokkal:)) Pegid szívem szerint csinálnék még:)) De most sztem vagy két hónapig elég ez a mennyiség:)) Van benne kistesónak popsikrém-csak alap nem tettem bele semmit csak kakaóvaj-shea és oliva keveréke.Szaszának sehás popsikrém, anyának sima krém ami mindenre jó és végül a napkrém:))
501. monstro (válaszként erre: 500. - Tiramisú86)
2011. máj. 30. 11:25
hm... a TENGERBE én is szívesen úszkálnék most:)) Sajnos most még pancsizónk sincs, mert most füvesítettük, de remélem hétvégére Szaszáét felfújhatjuk majd:)
500. tiramisú86 (válaszként erre: 496. - Monstro)
2011. máj. 30. 10:30

En tegnap is bevettettem a tengerparton, es nekem nagyon bevalt :-) Se nem erzem budosnek, se ragadosnak. Aborom nem viszket, gyorsan beszivodik, es tenyleg ved. Azt nem tudom,h vizallo-e , de egy kis uszkalas utan sem erzetem azt a zavaro, egeto erzest a boromon, amit azelott, uh en teljesen meg vagyok vele elegedve.

Sajnalaom,h neked nem jott be.

499. tiramisú86 (válaszként erre: 495. - Mágika75)
2011. máj. 30. 10:19
Vasarnap egesz nap kimenon volt a parom, ezert egy kis delutani tengeri furdozes utan feltettem a pakolast. Neem olaj es kokus vaj kevereket. Tettem bele teafa olajat is a biztonsag kedveert. Ebben a dunsztban sutottem, foztem, kenceztem, igy legalabb 4 orat a fejemen hagytam. A hajam sokkal fenyesebb, elettelibb. A parom azt hitte befestettem a hajam, olyan csillogo lett az eredmeny. Csak a neem olaj olyan makacs, hogy alig tudtam kimosni a hajambol. Szerintem meg igy is maradt benne boven. Este tobbszor is felebredtem a buz miatt! Remelem a viszketos korpasodast is megszunteti!
498. monstro
2011. máj. 29. 22:02
a sun.... por miatt van olyan furi szaga, mert illatnak nem nevezném. Majd holnap is leírom milyen volt miután bekentem vele magam.
497. emagdi (válaszként erre: 496. - Monstro)
2011. máj. 29. 21:22
ez nem hangzik túl biztatóan:(
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook