Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. júl. 13. 17:40

Bocsi!!!!



A levendula az használható minden bőrtípusra, azt hiszem, írtam is, hogy még a kisbabák fürdővízébe is tehetünk belőle.


Viszont a kakukkfű tényleg inkább zsírosodásra, gyulladásra hajlamos bőrre való leginkább, de mondom, csak akkor, ha az arcunkat szeretnénk vele tisztítani, tehát hígítás nélkül egy vattapamaccsal áttöröljük vele az arcunkat.

Fürdővízbe bárkinek mehet (felnőtteknek).

555. Lilibeth59 (válaszként erre: 554. - Bdiuci)
2011. júl. 13. 16:45

Látod, jól választottál akaratlanul is (SORS KEZE?)

A körömvirág virágvíz a normál-, száraz-, érzékeny bőrre kitűnő választás! Szépen kitisztítja, lágyítja, hidratálja a bőröd.


A levendula- és a kakukkfű inkább zsíros bőrre ajánlott.


Azért bátran kísérletezz, legfeljebb nem az arcod törlöd át vele, hanem fürdővízbe öntesz belőle, egy illatos, egészséges fürdő még senkinek sem ártott meg, sőt!!!

554. bdiuci (válaszként erre: 553. - Lilibeth59)
2011. júl. 12. 09:35

Tapasztalat? idáig pozitív! :-)Énis tettem bele alkoholt, de azt talán legkozelebb kihagyom, és legkozelebb még tobb virágot rakok bele, mert most csak annyit tudtam belerakni, amennyi ki volt nyílva az udvarunkon. Szerintem a szárított virág jobb lenne. Még a levendulát szeretném kipróbálni, ha majd tudok szerezni. Meg a kakukkfu is jól hangzik, na meg a RÓZSA! :-) Hmmmm...

Aztán majd berakodok a hutobe és télen eloszedem oket. De jó is lenne.

553. Lilibeth59 (válaszként erre: 552. - Bdiuci)
2011. júl. 11. 22:07
Tapasztalat?
552. bdiuci
2011. júl. 11. 20:42
Nahát, legszívesebben mindent kipróbálnák amit itt írtok. :-)) csak azért vigyáznom is kell kicsit, mert eléggé érzékeny a borom. Kulonben ma elkészítettem a koromvirág arcvizet. Remélem meg leszek vele elégedve. Levendulát sajnos nemtudtam szerezni. :-(( Irjatok, még írjatok sok ilyen receptet, nagyon érdekes dolgokat tudhatunk meg!
551. Lilibeth59 (válaszként erre: 550. - Nehita4)
2011. júl. 11. 19:04
Kókuszolajba áztasd, az ha finomított, akkor semmi szaga nincs, bár a hidegen sajtoltnak fincsi kókuszillata van, és használata során kisimul és feszes lesz a bőr. Ha megtömöd az üveget erős illatú rózsaszirmokkal és felöntöd a kókuszolajjal, tuti rózsaillatú kókuszolajad lesz, és ez az olaj már tényleg csodát tesz a bőrrel.
550. nehita4 (válaszként erre: 540. - Lilibeth59)
2011. júl. 11. 18:29

Szerintem kihagyható az alkohol.

A tavalyi rózsavízreceptemben nem volt csak deszt. víz forralva és rózsaszirom, egy hétig napon érlelve. Azóta a hűtőben van és még mindig jó. Nagyon jó az illata.


Olajba is beáztattam egy kevés szirmot - nem lett az igazi. Az olívaolaj szaga erősebb, valami szagmentes olajjal próbálkozom az idén.

549. Lilibeth59 (válaszként erre: 548. - Monstro)
2011. júl. 11. 18:16
Olvasd el az 526. hozzászólásom, ott írtam róla bővebben.
548. monstro
2011. júl. 11. 16:26
És mire jók ezek a virágvizek? Illetve mire lehet őket használni?
2011. júl. 11. 15:38

Nem csak a különböző virágvizek hidratálják, illatosítják, szépítik a bőrt, hanem a hidegen sajtolt olajok is.


Én imádom a barackmag olajat, mert természetes módon regenerálja a bőrt, a bőr korai öregedési tüneteinek megelőzésére kiváló, de nem csak a bőrre, a körmökre is kenhető.


Fogyasztva pedig immunerősítő, stresszoldó hatású, visszeres panaszokra is ajánlják.


Jó a dió olaj is, a bőrnek és az ajkaknak csodaszere. Hidratálja, regenerálja a bőrt, késlelteti a bőr öregedését.

Fogyasztva erősíti a szívet, az idegeket, serkenti az agyműködést...


Az olívát szerintem mindenki ismeri, de kiváló olaj a lenolaj, a szőlőmagolaj is, ezeket mind-mind lehet hidratáló krém helyett használni. Nagyon kevés kell, ha felkenés után kb. 15 perc múlva még érződik az olaj a bőrön, papírzsepivel le lehet törölni.


A ricinus is egy kiváló olaj, sorolhatnám még..


Hallottam azt is, hogy a natúr joghurt helyettesíti a kozmetikust...

546. Lilibeth59 (válaszként erre: 545. - Bdiuci)
2011. júl. 10. 22:38
Olyan virágot válassz, aminek aránylag erős illata van, pl. én szeretem a kakukkfüvet, a párlófüvet, a galajféléket, de a cickafark is szóba jöhet. A legnépszerűbb a rózsa, a levendula, esetleg rozmaring. Ki milyen illatot szeret leginkább....
545. bdiuci (válaszként erre: 544. - Lilibeth59)
2011. júl. 10. 18:13
Biztosan ki fogom próbálni a koromvirágot és a levendulát. A rózsát is kipróbálnám, de sajnos nincs annyi rózsabokrunk. Még miket szoktál készíteni? :-)
544. Lilibeth59 (válaszként erre: 543. - Bdiuci)
2011. júl. 10. 16:22

Sajnos nem tudom, meddig áll el, nekem még sosem volt ideje megromolni...

Talán tegyél bele - ha már teljesen kész van - még E-vitamint, az természetes tartósító, gyógyszertárban szoktam venni, kapszulában van, ki kell szúrni a kapszulát és kinyomkodni belőle a vitamint.


A körömvirág - ugye tudod, hogy annak nem lesz illata? De a bőrnek nagyon jót tesz!!!!

Körömvirágból inkább olajat vagy kenőcsöt szoktak készíteni, de próbáld meg, aztán majd írd meg a tapasztalatokat.

543. bdiuci (válaszként erre: 540. - Lilibeth59)
2011. júl. 10. 15:00
Nagyon jól hangzanak ezek a natúr kenceficék. Ezt a levendula vizet biztosan ki fogom próbálni még a héten, ha kapok propoliszt. Egyébként mennyi ideig tárolható szerinted?? Mert pl ha megtetszik, és csinálok belole tobbet, akkor a hutoben meddig tárolhatom?? Kozben eszembe jutott, h. kipróbálom koromvirágból is megcsinálni. Az van az udvarunkon is. :-) Én nem, de a testvérem alergiás a propoliszra, és minden méhhel kapcsolatos dologra.
542. Mágika75 (válaszként erre: 536. - Kukla)
2011. júl. 10. 13:56

Nincs csodaszer. Sajnos.

Meg kell barátkozni a narancsbőrrel, a szülési csíkokkal és a ráncokkal is.

A genetika és az idő kegyetlen...

541. Lilibeth59 (válaszként erre: 539. - Bdiuci)
2011. júl. 10. 12:59
Biztos, hogy a kifacsart levét használják a kövirózsának, úgy mint az aloénak is a zseléjét....
540. Lilibeth59 (válaszként erre: 538. - Bdiuci)
2011. júl. 10. 12:56

Meg nem mondom most, mert már nem emlékszem. Ha valahol olvasok, látok valami érdekeset, kimásolom, a saját dokumentumaim közé berakom, így nem kell keresgélni. Ha olyanom van, akkor csak belenézek, és megcsinálom. Tehát nem mindig használok ilyen vizeket, most pl. a rózsa és a levendula hozta meg a kedvemet.


Propolisz sok helyen kapható, bio boltokban, de lehet, hogy még a gyógyszertárban is. Én egy méhészettől szoktam vásárolni, biztos ami biztos alapon, itt biztos, hogy azt kapom, amit kérek. Itt veszek virágport, méhpempőt, természetesen mézet is és mindenféle mézes terméket. Méhviasz tömböt is szoktam venni, de sajna az ritkán van..


Propolisz tinktúrát használok, ez a natúr propolisz alkoholos kivonata. Egyébként már felmerült bennem a kérdés, hogy akkor talán nem is kéne még + alkohol a virágvízbe, de hát a recept így írja, én lehet, hogy legközelebb kihagyom. Úgyis hűtőben tartom, és a propolisz nagyon jó vírus-, baktérium- és gombaellenes hatású, nincs is mitől megromoljon a kivonat, egyébként sem tárolom hónapokig.


A levendula minden bőrtípusra, minden korosztálynak ajánlott. Nagy-nagyon ritka, ha valaki érzékeny rá, inkább a propolisznál kell odafigyelni, vannak, akik a mézre és a méhpempőre, virágporra, propoliszra dtb. allergiásak!!! Előbb próba, csak utána szabad használni!

539. bdiuci (válaszként erre: 526. - Lilibeth59)
2011. júl. 10. 11:41
A kovirózsáról még annyit tudok, h. jó a májfoltokra, szeplos arcborre. De ugye, az már más kérdés, h. mire gondolnak itt, a friss kifacsart levére, vagy pedig az olyan formájára, mint amit te írsz pl. a levenduláról...
538. bdiuci (válaszként erre: 529. - Lilibeth59)
2011. júl. 10. 11:38
Érdekesen hangzik. Honnan van a recept? te használod rendszeresen? Milyen bortípusra ajánlott pl. a levendula víz? Érdekel a téma, de még soha nem próbálkoztam ezekkel a natúr dolgokkal. Pl. a propoliszt hol szerzed be? milyen formában?
537. Lilibeth59 (válaszként erre: 530. - Nehita4)
2011. júl. 10. 06:49

Amikor kihűlt, akkor leszűröm.


Nem kell napokig áztatni a Napon, persze szerintem úgy is jó lenne, hiszen a hő hatására oldódik ki a hatóanyag a növényekből.


Biztos, hogy szárított virággal is működik, persze, az sokkal töményebb, mert már ugye nincs benne nedvesség, így szerintem abból kevesebb is elég.


Minden virággal érdemes kísérletezni, aminek szereted az illatát.

536. kukla (válaszként erre: 535. - Mágika75)
2011. júl. 10. 01:37
Ebből minden az életem része:( Akkor nem is létezik semmilyen csoda "főzet"?
535. Mágika75 (válaszként erre: 534. - Kukla)
2011. júl. 9. 22:13

Feszesíteni...


Közhelyek:

Torna

Váltott hideg-meleg vizes zuhany

Méregtelenítés, sok víz

534. kukla (válaszként erre: 533. - Emagdi)
2011. júl. 9. 21:47

akkor eddig szerencsém volt:) azt hittem, hogy jól elrejtik azt, ha valamilyen szintetikus anyagot tartalmaz...


amúgy milyen módon lehet feszesíteni a bőrt? van valamilyen hatékony "házi"módszer?

533. emagdi (válaszként erre: 532. - Kukla)
2011. júl. 9. 21:22
az összetétel címszó alatt:)
532. kukla (válaszként erre: 531. - Mágika75)
2011. júl. 9. 20:40
Tényleg? Ez most meglepett...hol van feltüntetve, hogy szintetikus anyagot is tartalmaz?:$
531. Mágika75 (válaszként erre: 528. - Kukla)
2011. júl. 9. 19:47

Az alverdénk nem minden terméke tiszta. Sajnos.

Bár jó választás - ha ellenőrzi az ember, és csak a tisztákat használja -, mert tényleg jók és - viszonylag - nem drágák.

Minden termék cimkéjét meg kell nézni, csak maga a márka nem garancia, hogy tiszta terméket veszünk. Sajnos.

530. nehita4 (válaszként erre: 529. - Lilibeth59)
2011. júl. 9. 19:37

Köszi! Ki fogom próbálni.

Mikor szűröd le?

Akkor ezt a receptet nem kell napon érlelni pár napig?

Szárított levendulavirággal vajon működik?

Enyhe illatú koriandervirággal vajon érdemes kísérletezni?

529. Lilibeth59 (válaszként erre: 527. - Nehita4)
2011. júl. 9. 13:59

Az elkészítés nagyon egyszerű.


- levendula virágja

- desztillált víz

- 70%-os alkohol

- propolisz


A desztvizet először fel kell melegíteni. Én felforraltam, aztán kicsit hagytam hűlni, hogy ne legyen száz fokos, de azért forró legyen. Ezzel nyakon öntöttem annyi levendula virágot, hogy éppen csak ellepje a víz, és egy kanállal jól bele is nyomkodtam a virágokat a vízbe. Majd fedő rá, és addig állhat, amíg ki nem hűl a víz.


Ha kihűlt, akkor két és fél deci levendulavízhez kb. fél evőkanál alkoholt és 2-3 csepp propoliszt adhatunk, hogy biztosítsuk az eltarthatóságot. Én azért hűtőben tárolom ilyen melegben.


Ugyanígy rózsavizet is lehet készíteni, tulajdonképpen mindenből lehet, aminek tetszik az illata, és utánanéztünk, hogy még véletlenül sem mérgező növény.

Pl. kakukkfűből, jó illata van a sárga- és a fehér galajnak, a párlófűnek, a bodzavirágnak, akácvirágnak stb.

528. kukla
2011. júl. 9. 00:45
Sziasztok!Én az al verde termékeit használom és tökéletesen megvagyok velük elégedve kivéve a szempillaspirállal, ami könnyen elfolyik.:)
527. nehita4 (válaszként erre: 526. - Lilibeth59)
2011. júl. 8. 21:36

SZia!


A levendulavizet hogyan készíted?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook