Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
586. Derya (válaszként erre: 582. - Lilibeth59)
2011. aug. 24. 09:55

a kutyasamponok nem volt alternatíva.

én csak mosáshoz használom.

585. Derya (válaszként erre: 583. - Emagdi)
2011. aug. 24. 09:54
értem, akkor lehet hogy jó lesz. :-)
2011. aug. 24. 09:41

Köszönöm a véleményeket, talán elsőre így a mosódiót próbálom ki kutyafürdetésre, aztán majd beírom ide a tapasztalatomat, hátha valakinek hasznos lesz :)

Gazdaságosság szempontjából nyilván a mosódió lenne a legalkalmasabb, ráadásul az illatmentesség is mellette szól (ami egy kutyánál szintén fontos szempont).

583. emagdi (válaszként erre: 581. - Derya)
2011. aug. 23. 18:25

én sem tapasztaltam volna, hogy szárítana, de tény, hogy kutyát még nem fürdettem vele:) (de tudok olyat aki igen)

talán itt is az van, hogy el kell találni a megfelelő higítást.

582. Lilibeth59 (válaszként erre: 581. - Derya)
2011. aug. 23. 18:18

Nem szárít a mosódióból készült kutyasampon, sokkal durvább dolgokat művelnek a boltban kapható kutyasamponok, csak meg kellene nézni, miket tartalmaznak. A kutyaeledelekről ne is beszéljünk...


Visszatérve a mosódióra, én használom mosásra, fürdővízbe is öntök mosódió főzetet, hajat is mosok vele (nem szárít). Le- és felmosok vele, autót mosunk vele, soroljam...?

581. Derya (válaszként erre: 580. - Emagdi)
2011. aug. 23. 12:58
emagdi! én nem ajánlanám a mosódiót a kutyira, mert az nagyon oldja a zsírt, túlzottan kiszárítja. vagy rosszul tudom?
580. emagdi (válaszként erre: 579. - Lariko74)
2011. aug. 23. 12:56

valószínűleg állatokra jóval kevesebb előírás vonatkozik, mint az emberek által használt termékekre.

de tuti hogy az állatsamponok is zömében káros anyagokat tartalmaznak:((


próbáld ki ezeket a természetes módszereket, vagy az embereknek szánt méregmentes samponok valamelyikét. csak arra figyelj, hogy lehetőleg ne legyen benne illatosító anyag (illóolaj sem), mert az az állatok érzékeny orrát bánthatja, főleg ha saját magán kénytelen érezni egy idegen illatot.

2011. aug. 23. 12:52

Köszi, kipróbálom mindhárom módszert, aztán majd meglátom, melyik a leghatásosabb. A fehérítés tulajdonképpen nem annyira lényeges, mert gyárilag fehér az eb, inkább a tisztítás, mert eléggé koszmalaccá tud változni :)

Egyébként érdekes, hogy a kutyasamponokon nincs részletesen feltüntetve az összetétel, pedig szerintem ott is előírás lenne.

578. emagdi
2011. aug. 23. 12:27

főzz ki mosódiót, és azzal:)

vagy kókuszolajból készült szappannal (illatosítás ne legyen benne)

577. Derya (válaszként erre: 576. - Lariko74)
2011. aug. 23. 12:20

normál, méregmentes samponnal.

ha a fehérítésen van a hangsúly, akkor szerintem az nem érhető el természetes módszerekkel.

2011. aug. 23. 12:15

Sziasztok :)

Végigolvastam ezt a fórumot, látom, vannak a témához értők. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy vegyszermentesen fehér kiskutyát mivel lenne célszerű fürdetnem? Elég gyakran fürdetem, eddig fehérítő uszkársampont használtam, de az a kukában landolt :)

575. Lilibeth59 (válaszként erre: 574. - Bdiuci)
2011. aug. 12. 12:45
Igen, persze, lehet szárított virág is. Azt nem tudom, hogy 2 dl vízhez mennyi virág kell, én mindig úgy készítem, hogy a virágot ellepje a jó forró (de nem forrásban lévő) víz.
574. bdiuci (válaszként erre: 573. - Lilibeth59)
2011. aug. 11. 22:31
Lehet az lehetett a baj, h. nem hutoben volt. Lehet mégegyszer kipróbálom. Két dl. vízre mennyi szárított novényt tegyek? Egyáltalán lehet szárított is??
573. Lilibeth59 (válaszként erre: 572. - Bdiuci)
2011. aug. 11. 16:57

A propolisz nem baj, ha picit több lett, de visszanéztem, és látom, hogy írtam is: én hűtőben tartom.

Valószínű ezért romlottak meg.

Az alkohol és a propolisz tartósít, de nyáron meleg van kint is, bent is, télen is jó hűtőben tárolni, ha nincs fűtetlen helyiség, kamra, ilyesmi.

572. bdiuci (válaszként erre: 571. - Lilibeth59)
2011. aug. 11. 15:41
Ja és a propolisz tinktúrából tobbet tettem 3 cseppnél. Nemtudom mi lehetett a gond. Lehethogy az, hogy nem hutoben tároltam. Nemtudom. :-( Csináltam levendulásat is, az is ugyanúgy megromlott.
571. Lilibeth59 (válaszként erre: 570. - Bdiuci)
2011. aug. 11. 11:27
A víz biztos, hogy nem lehet gond, ha 2x is átforraltad, nem tudom, agyalok rajta még.
570. bdiuci (válaszként erre: 565. - Lilibeth59)
2011. aug. 11. 09:56
Szia.:-) Eloszor is kezdjuk ott, h. nem desztilált vizet használtam. Bár igaz, h. kétszer átforraltam. 60%os alkoholt használtam, mivel itt csak olyan van. A tobbi szerintem megegyezik a veled leírottakkal. Meglehet h. a víz miatt romlott meg?
569. mkjudit (válaszként erre: 568. - Monstro)
2011. aug. 10. 08:26
Nekünk ozmózis víztisztítónk van,eleinte rettenetesen keserű volt az íz amit éreztünk. Azért érzel keserű ízt mert a tiszta víz oldja a szádban lerakódott méreganyagot,tehát amíg ki nem tisztul a szervezeted addig keserű ízt fogsz érezni,akármelyik víztisztítót használod.Mi már egyáltalán nem érezzük ezt a rossz ízt!
568. monstro
2011. aug. 9. 13:37
na hát vettünk liaca vagy valami hasonló víztisztító kancsót.... és a férjem nem itta meg szerinte is keserű volt. Így viszonylag könnyen és nem nagy veszteséggel túl is adtunk rajta. Barátnőm megvette egy ezressel olcsóbban mint ahogy mi vettük:)) Én pedig keresek tovább:)
567. Lilibeth59 (válaszként erre: 566. - 7a23ed9179)
2011. aug. 2. 19:07

Himalája étkezési és fürdősó, sószappan? ezekre gondolsz?


Sok méreganyag távozik a szervezetünkből egy Himalája fürdősós fürdő alatt, és a bolti sókat is kerülni kell, mert azok sok olyan káros adalékot tartalmaznak, pl. csomósodásgátló...


A sószappan szintén nagyon jó, nem szárít, jó a száraz bőrűeknek és a zsírosodásra hajlamos bőrre is. Tisztít, fertőtlenít, hidratál, használata után nem szabad semmilyen krémet vagy olajat használni, eleinte, ha húzódik is a bőr, 10-20 perc alatt elmúlik. Pattanásos bőrre is kiváló.


Úgyhogy tényleg nagyon jó a só, a valódi só, nem a kutyulékok.


Persze, eleinte rosszabbodás is felléphet, amíg a sok méreganyag kiürül a bőrből, amit évek alatt rákentünk.......

2011. aug. 2. 00:06
Én azt mondom, ha natúr kozmetika, só, só és só!
565. Lilibeth59 (válaszként erre: 564. - Bdiuci)
2011. aug. 1. 23:02

Írd le, pontosan hogy készítetted, hátha valami kimaradt, vagy nem tudom...

Sajnálom, hogy így jártál, van, hogy kudarc éri az ember lányát, mint engem a kókuszolajjal, de hát kísérletezni kell, aztán jön a tapasztalat, mint a főzésnél-sütésnél...........

564. bdiuci (válaszként erre: 559. - Lilibeth59)
2011. aug. 1. 10:10
Szia. Énis kicsit elmaradtam mostanság.:-)A múltkori próbálkozásaim az arcvízzel nemvoltak túl sikeresek, mivel egy hét után mind megromlott. Nem tudom mit csinálhattam rosszul, de azt hiszem hagyom az egészet. :-( Most biztos, de lehethogy egyszer majd újra próbálkozni fogok ezekkel a dolgokkal, mert nagyon érdekelnek.
563. Szoknya
2011. júl. 26. 10:56

Nekünk ez a típus van:


[link]



Én nagyon szeretem, selymesebb a víz, és volt példa, hogy sárga volt a csapból kijövö víz és a vízszürön keresztül lejött mennyiség pedig nem volt problémás...(mondjuk még így sem ittunk aznap csapból vizet, de szerettem volna tesztelni).


+ mi nem iszunk szénsavas ásványvizeket, így ez a megodlás nekünk jobban tetszik.

Régebben hurcikáltuk a sok palackot, nehéz volt, mikor lakásban laktunk és nem volt lift, 3. emelet+ nagybevásárlás..jaj.....

Aztán hová teszem a sok kiürült flaskát...stb.

Most ez nekünk bejön. Ám ma lehet olyat vennék, amiben felforralhatod egyböl, helykihasználás végett.

562. nehita4 (válaszként erre: 560. - Monstro)
2011. júl. 25. 19:26

Szia!

Mi kipróbáltuk a kancsót, a bi-fluxos szűrő nálunk nagyon keserű vizet eredményezett - vissza is vittük másnap. A sima hengeres vízszűrő kancsót vettük meg, de nem jött be, egy hónapig használtuk csak.

Most ismerősömnél letesztelek egy csapra szerelhetőt, aztán ha jó ízű a víz veszek egyet. Szerintem igazi megoldás az ozmózisos lenne, de nincs rá keret.

561. emagdi (válaszként erre: 560. - Monstro)
2011. júl. 25. 15:46
nekem nincs ilyen kancsóm, de korábban én is gondolkodtam rajta. engem akkor lebeszéltek róla, hogy nem jó.
560. monstro
2011. júl. 25. 11:42

SZiasztok!

Ugyan nem ide tartozik de ti milyen vitet isztok?Mert most gondolkozom, hogy ne szennyezzem a környezetet a sok műanyag flakonnal,így vennénk valami olcsóbb víztisztítót. Kancsóra gondoltam amihez lehet kapni szűrőt és azon keresdztül szűri a csapvizet. Valakinek tapasztalat?Erről vagy másról?

559. Lilibeth59 (válaszként erre: 557. - Bdiuci)
2011. júl. 17. 15:03

Kicsit elmaradtam, bocsi...

Szia, bocsi, kicsit elmaradtam! Ez tuti jó recept:


A kozmetikai készítmények két összetevőből állnak: egy zsíros és egy vizes anyagból.


Víztartalmú alkotórész a növényforrázat és a virágvíz.


Zsíros a méhviasz, a kakaóvaj, sheavaj stb.


A kétféle anyag természetes körülmények között nem keveredik egymással. Elkészítéskor a két alkotóelemet olyan állapotba hozzuk, hogy később se váljanak szét:


Töltsük a recept szerinti két alkotóelemet, a vizeset és a zsírosat külön-külön egy-egy tiszta, száraz befőttesüvegbe


Állítsuk a két üveget 60-70 'C-os meleg vízfürdőbe (hőmérő!) a zsíros anyag feloldódásáig


Feloldódás után vegyük ki a két üveget a vízfürdőből, és elektromos habverővel keverjük a zsíros anyagot addig, míg tejszerűen zavaros nem lesz. Ezután lassú keverés közben öntsük bele a vizes alkotórészt. Soha ne fordítva!


Keverjük tovább 4-8 percig, míg a massza el nem éri a kívánt állapotot és langyosra nem hűl


Most adjuk hozzá az illatosító olajat, és keverjük tovább még rövid ideig.


Ha a krém folyós maradt, melegítsük fel újra, és állandó keverés közben csurgassunk hozzá melegítéssel olvasztott méhviaszt.

Ha a krém túl sűrű lett, szintén melegítsük újra, és addig öntsünk hozzá keverés közben felforrósított növényolajat, míg el nem éri a kívánt állapotot.


Jó kotyvasztást!

558. monstro (válaszként erre: 557. - Bdiuci)
2011. júl. 14. 21:54
A krém receptjének bázisolajából vegyél el 10 millit és helyettesítsd gyógynövénykivonatos olajjal. Pl körömvirágossal, vagy levendulással.
557. bdiuci
2011. júl. 13. 20:08
Hát igen, nekem bizony érzékeny a borom, ezért remélem jó választás a koromvirág. Vagyis idáig meg vagyok elégedve. Kulomben találtam egy maréknyi szárított levendulát is, csak azt nem tudom, hogy tavalyi e, vagy azelotti. Gondolod h. ezt is nyugodtan megcsinálhatom arc víznek? Most azon kezdek gondolkodni, hogy tudnák otthon krémet készíteni ilyen gyógynovény kivonat hozzáadásával. Azzal még nem próbálkoztál esetleg? Látom itt készítettek már sok mident. :-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook