Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
616. Lilibeth59 (válaszként erre: 614. - Monstro)
2011. nov. 21. 21:43

Igazad van, nem néztem alaposan utána, pedig szoktam. Talán, mert meg voltam győződve, hogy ha valaki otthon készít magának, családjának kozmetikumokat, tisztálkodó szereket, és még másoknak is kínálja ezeket a termékeket, az csak jó lehet. Hát sajnos, nem.

Köszönöm, hogy figyelmeztettél engem, és ami a legfontosabb, azokat, akik olvassák a fórumot!

615. mosolyka1111 (válaszként erre: 601. - Lilibeth59)
2011. nov. 21. 21:22

Bocs, most láttam, hogy írtál.

Csak sima shea vajat teszek éjszakára a szem környékére. (Bár nálunk genetika is, anyám sem ráncosodott, tán 55 éves koráig sem).

614. monstro (válaszként erre: 613. - Lilibeth59)
2011. nov. 21. 21:11
a gumokat, a benzint, a savakat és a glicerint kivéve ja és persze a vizet is profi kis krém válik belőle:)) és saját magad is megcsinálhatod:)
2011. nov. 20. 19:32

Pl.: Tápláló sheavajas krém


Összetétel:

Víz, Finomítatlan sheavaj, Kókuszolaj, Extraszűz olívaolaj, Cetil-alkohol, Lysolecitin, Kakaóvaj (bio), Méhviasz, Kamillakivonat, Acacia senegal gum, Xanthan gum, Teafaolaj, Levendulaillóolaj, Benzilalkohol, Glicerin, Benzoesav, Szorbinsav, Tejsav.


Ez csak egy a sok közül, amit lehet használni mérgező anyagok kiiktatásával.


Ez egy száraz bőrre való, de meg lehet találni minden bőrtípusra a megfelelőt.


Ez samponra, testápolóra ugyanúgy vonatkozik, vannak tiszta termékek, csak keresni kell...

612. Lilibeth59 (válaszként erre: 608. - 7d6739e46c)
2011. nov. 19. 16:33

Ezt olvastam valamikor régebben, de most rákerestem, és idemásolom:


A Tudatos Vásárlók Egyesülete 9 hazánkban is kapható, bizonyítottan azonos szűrőképességű terméket tett górcső alá. Az értékelési szempontok nem csak a termékek szűrőképességére terjedtek ki, hanem azok tisztasága, és a szervezetre gyakorolt egyéb hatásai is ugyanolyan erővel nyomtak a latban.


A termékek faktorszámon kívüli mutatóit a hivatalos INCI lista alapján értékelték.


Az összetevők megítélésében az egyik legnevesebb amerikai környezetvédelmi civil szervezet, az Environmental Working Group által működtetett Skin Deep kozmetikai összetevők adatbázisának szakvéleményei voltak az irányadóak.


Az elemzések igen meglepő eredményeket hoztak:


A bevizsgált termékek közül a kevésbé ismert - kémiai fényvédő vegyületek nélküli - természetes összetevőket tartalmazó natúr és bio termékek végeztek az élvonalban. A népszerű - szinte minden drogériában kapható - "sikertermékek" csúfos vereséget szenvedtek, sőt volt olyan is, amelyet egyenesen bőrkárosítónak titulálhatnánk.

Az elérhető maximális 12 pontot talán egyedül a Bioemsan nyári kréme érte volna el, ha fent lett volna a vizsgálandó termékek hivatalos listáján. Mivel a Bioemsan nem indult, ezért 11 ponttal a Fényvédő krém, bíbor kasvirág, homoktövis, HIGH SPF 27 (Biola), 100 ml végzett az élen. Az 1 pont levonás a tartósítószer miatt járt neki, amiről hatóanyagelemzőként garantálom, hogy csak a papírforma miatt kellett megkapnia, mert a termék csak természetes eredetű tartósítószereket tartalmaz.


A dobogó második helyére 10 ponttal került a Lavera (szintén tartósító, és egy kis alumínium csillám miatt, ami mellesleg nem szívódik fel a molekulaméretből adódóan, ezért nem is tud ártani).


A harmadik helyen pedig az Ilcsi paradicsomosa végzett 9 ponttal a SZINTETIKUS ILLATKOMPONENSEK, A TARTÓSÍTÓ ÉS AZ ALUMÍNIUM MIATT.



A középmezőnyben a két nagy rivális drogérialánc sajátmárkás natúrterméke végzett: a DM-es Sun Dance, és a Rossmannos Sun Ozon. Mindkettő szintetikus fényvédő vegyületet és egyéb szintetikus segédanyagokat is tartalmazott, de legalább nem a legkritikusabb fajtából.

Érdekes módon a professzionálisnak, natúrnak és károsanyag mentesnek kikiáltott Annemarie Börlind csak káros kémiai fényvédőket alkalmaz, ráadásul a többi összetevő sem támasztja alá azt, hogy megérdemelje a "természetes" jelzőt.

Az agyonreklámozott nagy márkák slágertermékei csúfosan megbuktak a teszten a bennük hemzsegő káros vegyületek miatt. Ebbe a csoportba tartozik a Nívea, a Hawaiian Tropic és a Garnier Ambre Solaireja is. Ezek összetétele már kritikusan súrolja azt a határt, amire már szinte azt mondhatjuk, hogy egészség károsító.


Talán ez a teszt felhívja a fogyasztók figyelmét arra, hogy nem minden a faktor, és nem minden a márkanév. Jövőre érdemesebb körülnézni abioboltok polcain is.


Azonkívül egy igen megbízható oldalon ezt találtam még:


Napozás: Régen Ilcsi paradicsomost használtam, de sajnos minden évben résen kell lenni, mert van olyan év, amikor tiszta, és van olyan év, amikor nem.


És még ezt:


Az Ilcsi készítmények összetétele - amióta nem Ilcsi néni felügyeli a dolgokat - elkezdett "megváltozni" olyan irányba, ami az én elveimnek már nem mindig felel meg.


Nézd, én nem akarok vitatkozni, ezeket én azért írom ide, hogy mindenki figyeljen rá, mit ken magára. Olvassa el mindenki az INCI-t, a teljes összetevő listát, ami nem egyenlő azzal, hogy bio termék, tartalmaz mondjuk levendulát, illóolajokat, kakaóvajat stb. Mert persze tartalmazza a termék, csak ezeken felül mást is, ami csak a z Inci-ben, a teljes összetevők leírásában van.

611. Anthico (válaszként erre: 609. - Emagdi)
2011. nov. 19. 09:22
Pontosan emiatt vannak fenntartásaim és én is ezért nem vettem eddig. :( Jobb szeretek én is utánanézni mindennek, mielőtt súlyos ezreket adnék ki egy termékre.
2011. nov. 19. 08:11
Logona, Sante
609. emagdi (válaszként erre: 608. - 7d6739e46c)
2011. nov. 19. 08:10

mondjuk az már önmagában elég aggályos, hogy nincs rajta a dobozon (és a neten) az összetevők listája. :(

aki odafigyel arra, hogy mit ken magára, és nem csak a tv reklámokból tájékozódik, az valószínűleg nem fog ilcsi terméket venni, még ha esetleg jók is lennének, pont azért, mert nem lehet tudni mi van bennük.

608. 7d6739e46c (válaszként erre: 607. - Lilibeth59)
2011. nov. 19. 07:49
Mivel az én édesanyám kozmetikus és Ilcsi termékeket használ én is pontosan el tudom olvasni az összetevőket és nem találtam benne semmi nem oda illőt.Nem tudom mire gondolsz.Konkrét összetevőt írj kérlek ami nem jó!Ha már figyelemfelhívást intézel!
607. Lilibeth59 (válaszként erre: 606. - 7d6739e46c)
2011. nov. 18. 22:04

Sajnos mostanában az a tapasztalat, hogy változtak az összetételek, és sajnos bekerült egy-két olyan anyag, ami nem oda való.


Mivel az Ilcsi termékek nem kerülhetnek forgalomba, ezért nincs is rajtuk összetevő és csak is a kozmetikusodtól tudod beszerezni.


Viszont a kozmetikusodnak a tégelyén rajta van az összetétel, így Tőle megtudhatod, hogy mi is van benne.


Ez csak a figyelem felhívás.

606. 7d6739e46c (válaszként erre: 605. - Lilibeth59)
2011. nov. 18. 17:38
pld?
605. Lilibeth59 (válaszként erre: 604. - 7d6739e46c)
2011. nov. 18. 17:37

Sajnos, már csak voltak!


Van már az Ilcsi termékekben is káros összetevő...

2011. nov. 18. 17:33
Ilcsi termékek a legjobbak
603. monstro
2011. nov. 18. 17:24
hm...gondoltam csinálok szenránckrémet is, de nem fognak megsértődni?:)))
602. monstro
2011. nov. 18. 17:22
Lányok lenne egy kérdésem:) Karácsonyra kellene egy alaprecept kézkrémre. Valami jó recept hozzá? Fahéj illóoljat lehet beletenni??
601. Lilibeth59 (válaszként erre: 599. - Mosolyka1111)
2011. okt. 13. 19:13
Csak irigyelni tudlak, elárulnád, hogy miket használsz még "megelőzésképpen"?
600. Lilibeth59 (válaszként erre: 597. - Monstro)
2011. okt. 13. 19:12
Biztos fiatalka vagy még, de így 5x-en túl azért kell már a bőrnek egy kis kényeztetés...
599. mosolyka1111 (válaszként erre: 597. - Monstro)
2011. okt. 13. 17:12
Én sem azért használom, mert kell, csak megelőzésképpen. 45 évesen egyetlen ráncom sincs, a szemem körül sem.:)
598. mosolyka1111 (válaszként erre: 594. - Lilibeth59)
2011. okt. 13. 17:11
Köszönöm az ötleteket.
597. monstro (válaszként erre: 594. - Lilibeth59)
2011. okt. 12. 22:05

hm..ez jól hangzik:)) Bár nekem nem kell szemránckrém egyenlőre:))sem szemkörnyékápoló:)

Mert bár két éve állandóan éjszakázom, de ezekszerint bírja a bőröm a gyűrődést:)

596. monstro (válaszként erre: 593. - Mágika75)
2011. okt. 12. 22:04
oks:)) és köszi:)
595. nehita4 (válaszként erre: 591. - Monstro)
2011. okt. 12. 18:15
A Logona samponokkal maximálisan elégedett vagyok (és a család is), a többit még nem próbáltam.
594. Lilibeth59 (válaszként erre: 592. - Mosolyka1111)
2011. okt. 12. 17:14

Én sárgabarackmag-olajjal kikevertem, így még jobb. Kenhetőbb is a shea és a sárgabarackmag olajnak is csodás hatása van a bőrünkre.

Jó még a szőlőmagolaj, olíva olaj is, kinek milyen típusú a bőre. Pár csepp illóolaj sem árt, pl. szemkörnyéki szarkalábokra nagyon jó a rózsafa illóolaj (de csak 1-2 csepp a krémbe)

593. Mágika75 (válaszként erre: 591. - Monstro)
2011. okt. 12. 13:57
Az összetevők listáját tedd fel ide, utánajárok.
2011. okt. 12. 13:56
Lehet, hogy nem ide tartozik, de shea vajat használok szemkörnyék ápolónak (éjszakára) kb. két hónapja, és nagyon jó!
591. monstro
2011. okt. 12. 13:42
lányok ha valaki még olvassa:) írja már meg hogy a logona termékei milyenek?? babasamponuk? babafürdetőjük?
590. Lilibeth59 (válaszként erre: 589. - Lariko74)
2011. aug. 25. 18:13

Így igaz!

Csak a profitot nézik mindenben, legyen az ember vagy állat, akinek vagy aminek ártanak, nem számít!

Mindenben meg kell nézni az összetevőket, legyen mindenki tudatos vásárló, akkor ki lehet szorítani a piacról ezeket a szemetet jó pénzért áruló pénzhajhászokat.


Élelmiszer, vegyi áru, mind emberre, állatra (nem csak kutyát, macskát értek ez alatt, de a házi haszonállatokat is, sokan tápszert etetnek velük, mert hamarabb nő, hízik az állat, de azt nem is sejtik, hogy mitől) vonatkozva muszáj mindig végigböngészni, hogy mit veszünk meg.

2011. aug. 24. 10:44
Még egy gondolat: nagyon sok éve tartok kutyákat, így sok és sokféle kutyás tapasztalatom van. Azt vettem észre, egyre több a rákos megbetegedés a kutyáknál is. Nem vagyok sem állatorvos, sem vegyész, de laikusként azt gondolom, talán van ehhez köze a különböző ápolószereknek és kutyaeledeleknek. Végülis, ha az embereket "meg lehet etetni" bármivel, az állatokat miért ne? Úgyis az ember dönt...
2011. aug. 24. 10:39

Nagyjából kéthetente fürdik, főleg így nyáron, mert sokat van a szabadban, kilószám szokott jönni belőle a homok :)

A mosodió miatt olyan szempontból van némi kétségem, hogy vajon nem teszi-e durva tapintásúvá a bundát. Meglátjuk, majd beszámolok :)

587. Derya (válaszként erre: 584. - Lariko74)
2011. aug. 24. 09:56

én eddig samponnal mostam a kutyámat, érdekel a véleményed majd. :-)

miért? mennyi időnként mosod a kutyát?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook