Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
646. Anthico (válaszként erre: 642. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 15. 11:47

3 termék összetvőit néztem meg, de ott se mindre kerestem rá, viszont ezeket találtam:

O*ganique by H*malaya Tápláló Hidratáló Arckrém összetevői közül:

Benzoic Acid (Sodium Benzoate) Kategória: Allergén

Benzyl Alcohol Kategória: Allergén


H*malaya H*rbals Kakaóvajas Intenzív Hidratáló Testápoló összetevői közül:

Propylparaben Kategória: Káros

Dimethicone Kategória: Enyhén káros

Tocopherol/Tocopheryl Acetate Kategória: Változó megítélésű

Methylparaben Kategória: Káros

Disodium EDTA Kategória: Allergén

Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer

Kategória: Enyhén káros

Isopropyl Myristate Kategória: Enyhén káros

Acrylates copolymer Kategória: Allergén

Sorbitan Stearate Kategória: Változó megítélésű


H*malaya H*rbals Hajhullás Elleni Sampon összetevői közül:

Ammonium Lauryl Sulfate Kategória: Káros

Glycol Distearate Kategória: Változó megítélésű

Citric acid Kategória: Változó megítélésű

Methylchloroisothiasolinone Kategória: Káros

Methylisothiazolinone Kategória: Káros

Disodium EDTA

Kategória: Allergén

645. pirinyóka66 (válaszként erre: 642. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 15. 11:34
Nem költöttél hiába, egy lépéssel közelebb vagy az EGÉSZséges TUDATos ÉLEThez :)
2012. máj. 15. 11:27
Azt írja,hogy aktív hatóanyaga 100%-ban növényi eredetű.Majd leírom ide az összetételeket.Én még nem igazán tudom,hogy mi kerülendő..Köszi
643. b486c9cf7d (válaszként erre: 642. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 15. 11:23
Az osszetevok listajat nezni kell (es tisztaban lenni, mi micsoda es mi kerulendo), nem biztos, hogy rosszba nyultal.
2012. máj. 15. 11:18

Sziasztok!Új vagyok a fórumon,valamint új bio-és natúrkozmetikum rajongó vagyok:-)

Feltankoltam,lecseréltem mindent Himalaya Herbs illetve Alverde márkájú termékekre.Valaki azt mondta,hogy ezek nem éppen kmentesek káros anyagoktól.Egy vagyont költöttem el hiába??

Köszönöm a válaszokat!

641. tiramisú86 (válaszként erre: 628. - Monstro)
2012. jan. 23. 21:13
Mar talaltam, de egyelore csak az USA-ban...se itt, se otthon. Mar egy csomagom kereng az eterben oktober vege ota..talan egyszer ideer es be tudok szamolni rola:-)
640. Lilibeth59 (válaszként erre: 639. - Monstro)
2012. jan. 16. 13:46
Szívesen!
639. monstro
2012. jan. 16. 10:38
hm...akkor ennyi pénzt nem adok érte:) köszönöm:)
638. Lilibeth59 (válaszként erre: 637. - Monstro)
2012. jan. 14. 19:11

Sok jó összetevő van benne, de azért akad itt pár, amire érzékeny, netán allergiás lehetsz. Ezeket találtam, amiket azért nem árt elkerülni:


Cetearyl Alcohol

cetil és sztearil alkohol, C16 és C18 (Lanette O)

Funkció: V/O-emulgeátor, stabilizátor, krémalap, állagszabályzó

Megjegyzés: szintetikus anyag, esetenként allergiakiváltó


Isostearyl isostearate - szintetikus olaj


Glyceryl Stearate (SE)

Funkció: emulgeátor Megjegyzés: szintetikus anyag, önemulgáló


Silica = Siliceous Earth

Kovaföld, kovasav.

Funkció: segédanyag, ásványi alapanyag és púderanyag. Zsírtalanító, tisztító hatású. Hosszútávú használata eltömi a pórusokat.

Belélegezve (púder formájában) szilikózist, tüdőrákot okozhat.


Magnesium Aluminium Silicate

Puffadó képességű ásvány. Sűrítő anyagként vagy púderekben használják.


Nem is értem, miért teszik ezeket is bele, hiszen ezek nélkül egy nagyon jó termék lehetne...

637. monstro
2012. jan. 14. 08:15

Összetevői (INCI) :


aqua(water) [víz], glycerin*, brassica campestris/aleurites fordi oil copolymer [repceolaj és tung olajfa gyantájának vízálló keveréke], salvia sclarea (clary) flower/leaf/stem water* [zsálya virág/levél/szár kivonat*], cetearyl alcohol, acacia senegal gum [szenegáli akácia] , isostearyl isostearate, glyceryl rosinate, sucrose cocoate, sorbitan stearate, sucrose distearate, glyceryl stearate, silica, magnesium aluminum silicate, potassium palmitoyl hydrolyzed wheat protein [hidrolizált búzafehérje], sucrose stearate, silver (CI 77820) [ezüst], parfum(fragrance), linalool


ezek az összetevői.Nekem semmit sem mondanak valakinek valamit mond?

636. monstro
2012. jan. 14. 08:14
a zao sminktermékekről hallottatok már valamit? .KOi biodrogéria oldalon lehet megtalálni őket.Mert sajna a gyáriaktól(bár ezisaz) mint loreál és ársai viszket a szemem és használni sem tudom őket.Viszont szeretnék valami olyasmit amitől nem kapok viszketőfrászt:)) és még jól is nézek ki vele és nem egymerő vörös a szemem.Mert ugye az is szép szín, csak én pl a kéket jobban szeretem:))
635. monstro
2012. jan. 14. 08:07
Valaki írta hogy lehet lelki oka is ti hallottatok már ilyet?
634. monstro
2012. jan. 14. 08:06

tápszert eszik abból is ha-st. Napi kb 3-4 decit. Ezen kívül van még vagy 3 féle kaja amit megeszik:)) sinlac+ gyümölcs, paradicsom, husi és levesből kivett zöldségek. Ezek közül allergizálhat valamelyik?

Sima vízben fürdik, de az ekcémáját csak addig éri a víz amíg locsolom rá a vizet:)) ez meg kb annyi amíg megmosdatom.

633. b486c9cf7d (válaszként erre: 629. - Monstro)
2012. jan. 13. 17:44

Tejet iszik a gyerek?

Foleg belul kellene keresni a kivalto okot, aztan johet a kulso, de a shea vaj nem fog segiteni, ha a kivalto ok nincs kezelve.

Az enyeim a tejet nem birtak- mikor szoptattam es ittam, ugyhogy ez volt az ok, egyebkent a vedonok siman ravagtak, hogy tej kell, a gyogyszertarban pedig lehet lovely ekcema elleni kremeket kapni :D

En hasznaltam kokuszolajat, nem tudtam, hogy allergizalhat, de a shea vajat is van, aki nem birja.

632. Mágika75 (válaszként erre: 631. - Monstro)
2012. jan. 13. 17:33

Mivel fürdeted? Lehet, hogy a fürdetőszertől jön ki...

Próbáld ki az afrikai feketeszappant vagy valamilyen natur szappant (pl Manna).

Csongor kb félperc alatt "fürdik": zuhany, ha kell szappan - de elég ritkán, mert a gyerek nem gépolajban tocsog, nincs semmi indoka, hogy leoldjam a bőr védőköpenyét -, zuhany újra és már viszem is öltözni.

631. monstro (válaszként erre: 630. - Mágika75)
2012. jan. 13. 13:23
:) már vagy két hónapja kenegetem vele:(( Van hogy szép, de aztán pik-pak ugyanolyan mint előtte. Sajnos úgy látom hogy a víz az oka, illetve az erősíti:(( azzal meg nem tudok mit csinálni. Mert mikor kijön a vízből(alig van benne 2-3 percet) sokkal pirosabb.
630. Mágika75 (válaszként erre: 629. - Monstro)
2012. jan. 12. 22:18

A kókusz elég allergén, azt nem próbálnám magában.

Azt hittem, már rendbejött a bőre. :(

Legyél türelmesebb a sheával, adj neki minimum 3 hetet.

Az Elocom steroidos, azt biztos kihagynám.

Jobbulást!

629. monstro
2012. jan. 12. 21:22

csajok kellene valami ekcéma krém. Most éppem elocomot írt fel a doki Katának:(( Mert sajna eddig semmi sem használt:(

Kentem már sheás-olivás keverékkel, kentem sima sheával(ez volt a legjobb, de nem szüntette meg). És kentem a doki által felírt patikai krémmel is.

Hányszor kéne naponta bekemmi hogy eélmúljon? Elmúlik ez valaha? Már a háta is csupa száraz:((

Kókusz olaj? olivaolaj mennyire jó rá?

628. monstro (válaszként erre: 626. - Tiramisú86)
2012. jan. 12. 21:19
eddig csak büdösekkel találkoztam:))De ha ráakadsz majd szólj:))
627. Mágika75 (válaszként erre: 626. - Tiramisú86)
2012. jan. 12. 16:22
Nem, nem bízunk meg semmiben sem vakon. Alverdének is vannak olyan termékei, amik SLS-t, fluort, PG-t tartalmaznak. Asszem a német DM oldalán fent vannak az összetevők.
2012. jan. 12. 01:55

Vizes bzisu koromlakkot lattatok mar valahol az amerikai webaruhazakon kivul (akik persze csak helyben szallitanak)? Az iherbrol rendeltem, de mar 2 honapja nem erkezik meg a csomag, pedig nagyon izgatja a fantaziamat...Itthon lehet egyaltalan kapni ilyesmit?

Alverde kozmetikumoknak hol lehet megnezni az osszetevo listajat? Ma lattam szajfenyt, szemhejtust, kormapolo mindenfelet, de egyiken sem volt rajta az inci lista...vagy csak ugy vakon bizzunk meg bennuk???

625. monstro
2011. nov. 23. 22:11
rendeltem vadrózsaolajat:) akkor majd teszek a következő adagba abból is keveset:)
624. Lilibeth59 (válaszként erre: 622. - Monstro)
2011. nov. 22. 18:45

Én is örülnék egy ilyen ajándéknak. Már az is hogy nem csak elmész egy boltba, és veszel "valamit", hanem, hogy utánanézel és elkészíted, veszed a fáradtságot, és nem állítasz be egy bonbonnal...


A sheát kitűnően lágyítják az olajak, így nem lesz a krém nehezen felvihető, amit általában vízfázissal érnek el, mondjuk: rózsavíz, ami szintén kitűnő szemráncok, szarkalábak ellen, de akkor emulgeátor is kellene bele.

Szerintem is jó így, ahogy elgondoltad, jó recepteket adtál, kipróbálom, megírom az eredményt.

Csak megkérdezném, az összetevőket hol szerzed be, mert ha olcsóbban tudod venni, mint amit én tudok, akkor én is "átnyargalnék" oda. Akár priviben is ha írnál, megköszönöm!

623. Lilibeth59 (válaszként erre: 621. - Monstro)
2011. nov. 22. 18:34
Nagyon jó, szerintem tegyél még bele rózsafa illót is, tényleg a ráncok ellen verhetetlen!
622. monstro
2011. nov. 22. 13:35

A másik recept pedig a következő:

20ml mandulaolaj

10 gramm kókuszolaj

2-3 gramm méhviasz

5 gramm shea

1ml jojobaolaj


ebbe a kókusz miatt már nem tettem illóolajat:)

Remélem örülnek majd neki:)

621. monstro
2011. nov. 22. 13:33

Nem rossz ez a recept, csak sajnos van aki allergiás a mangóvajra, így ezt nem merem megkockáztatni:) de csináltam egyet:)

10 ml mandulaolaj

20 ml oliva

1ml jojoba

5gr méhviasz

levendula illóólaj 2-3 csepp


reméelm jó lesz:)) anyósomnak lesz hétvégén a szülinapja majd ő leteszteli:))

2011. nov. 21. 22:36

Így igaz...


Találtam is receptet, íme:


1.5 evőkanál sheavaj

1 evőkanál mangóvaj

1 evőkanál csipkebogyó (vadrózsa) olaj


Szemránckrém shea és mangóvajjal


Elkészítés


Gőz fölött olvasszuk össze a sheavajat és a mangóvajat, majd arról levéve keverjük hozzá a csipkebogyó olajat. Ennyi.

A víz nélküli krémeknek mindig hosszabb a lejárati ideje. Ha nem akarjuk gyorsan elhasználni, ne nyúljunk bele kézzel hanem spatulával, vagy tegyük több kis tégelybe.


Szerintem jól hangzik, és beszerezhető minden összetevő.

Mit gondoltok?

619. monstro
2011. nov. 21. 21:59
Amúgy tényleg sok tiszta termék van, de én már rájöttem arra hogy az a legjobb amit te csinálsz magadnak:) Bár ott is utána kell nézni mi mire jó:) Én most szemránckrém receptet keresek:)
618. monstro
2011. nov. 21. 21:58
POnt nézeettem a rózsafát:) de végül nem vettem meg. SZemkörnyékápolóba milyen olajat szoktál tenni?
617. Lilibeth59 (válaszként erre: 615. - Mosolyka1111)
2011. nov. 21. 21:50

De jó Nektek!


Köszönöm a tippet, bár én használom már régóta a sheát, de magában nehéz felvinni a bőrre. Ki szoktam keverni pl.kókuszolajjal, vagy más olajjal, ami éppen van itthon, így könnyebben kenhető. Teszek még bele rózsafa illóolajat, mert nagyon jó ráncosodás ellen.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook