Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? fórum

Tud valaki jó és kipróbált natúr vagy biokozmetikumot ami minden vegyszertől és mesterséges adaléktól mentes? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
676. d71ef05a8e (válaszként erre: 666. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 19. 19:18
Szia! no, én a hajmosás kérdését nem tudtam még teljesen megoldani. nem ragadt össze a hajad a szappanos mosás után? Vagy ecetes vízzel öblítetted? Hogy hazsnáltad a szappant?
2012. máj. 19. 19:16
Ja, azt elfelejtettem, hogy alumíniummentes dezodor alá is érdemes előbb sóoldatot kenni, növeli az egyébként nem túl hatékony alumentes dezodorok hatását.
2012. máj. 19. 19:14

Sziasztok! Nem tudom, írták-e már, de nekem arckrém HELYETT a Himalája só vált be nagyon. Azelőtt is csak Alverde kozmetikumokat használtam, de ha egyszer is elmaradt a kenés, a bőröm forintnyi nagyságban pikkelyeseddett, és olyan volt, mint a dörzspapír. Ha kentem, akkor jó volt, de vastagon, és reggel-este mindig kenni kellett, néha még alá is olajoztam arcápoló olajjal. Egyszer elegem lett, megmostam natur szappannal az arcom, rá a sóoldat. Már első használattal rendbe tette, azóta én nem krémeztem.


Kétnaponta este kukoricaliszttel finoman átdörzsölöm a vizes bőröm, rá sóoldat, hetente egyszer szappannal alaposan megmosom. Még annyi, hogy a reggeli sóoldatozást ha megszáradt, le szoktam mosni, hogy ne peregjen rólam napközben a só. Sem krémet, sem sminekt nem használok, sem piros foltjaim nincsenek már, sem pattanások, de még mintha a vírusos szemölcseim is kicisvel laposabbak lennének.


Annyi luxust engedek meg magamnak, hogy a heti egy szappanos arcmosás után nagyon vékonyan búzacsíraolajat masszírozok a bőrömbe, de ha beszívta, ezt is leöblítem. Egyébként ha nem kukoriczáok:), akkor reggel-este csak vízzel mosok arcot és jól megdörzsölöm a törölközővel.


A szememet sminkele, azt továbbra is Alverde arctejjel mosom le:) Bocsánat, hogy hosszú lettem.

2012. máj. 19. 18:35
Készíette dezodort..:-))Nagyon kellemes
672. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 667. - Mágika75)
2012. máj. 18. 15:10
Üristen!Köszönöm!
671. Anthico (válaszként erre: 670. - Emagdi)
2012. máj. 17. 10:55
Igen, úgy valóban észrevehető a különbség. Bár, amióta én natúr dolgokat használok, mindenhova viszem vagy ott veszem. Csak fogkrémet használtam az elmúlt 2 évben 1x normálisat, de olyan volt a szám tőle, mint mikor benyálazza az ember és rászárad, olyan furcsa, nem kellemes. Azóta igyekszem tényleg minden "cuccomból" mindenhova vinni magammal :)
670. emagdi
2012. máj. 17. 09:48

még a szappan témához hozzáfűzném: igazából nem is akkor látszik a hatása az sls mentes fürdőanyagok használatának, amikor azokat használjuk (mert az nem annyira tűnik fel, ha normális állagú a bőrünk:)), hanem amikor valamiért ismét sls-es termékkel fürdünk.

na, akkor aztán látszik, hogy már egy használat után is mennyivel szárazabb lesz a bőr :S

669. Anthico (válaszként erre: 666. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 16. 22:25

Kell egy kis idő, mire átáll a szervezet. Néhol még 1-2 hónapot is olvastam.

Amúgy lentebb írtam, hogy engem is szárítanak még most is a natúr szappanok, kivéve a sokat emlegetett Olivia szappanok. Ez előtt alverde-s tusfürdőket használtam szappanok helyett.

668. Mágika75 (válaszként erre: 666. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 16. 22:05
2-3 hetet adj a bőrődnek, hogy lásd a hatást.
667. Mágika75 (válaszként erre: 664. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 16. 22:04

[link]

42. bejegyzés


A fluorid a legerősebb mérgek egyike: Sok növényvédő szer tartalmaz fluort molekulavázában.


Több mint 62 enzim működését képes gátolni szervezetünkben. Közöttük találhatók a DNSben keletkezett hibák javításáért felelős enzimek, valamint az ingerületátvitel során kulcsszerepet játszó kolinészteráz enzim is. Érdekességként jegyzem meg, hogy azok a molekulák, amelyeket idegbénító gázként vetettek be háborúk idején, szintén elsősorban a kolinészteráz enzim bénításán keresztül ölnek.


Módosíthatja a kromoszómák szerkezetét.

Gyorsíthatja a daganatok kialakulását, növeli a daganatképződés kockázatát.

Mivel a fluorid nagyon kis méretű elem, képes az agyba is behatolni. Ennek egyik kimutatott komoly következménye a tanulási képesség csökkenése és memóriazavar kialakulása. Kínában a fluoridos ivóvizet fogyasztó gyermekek IQ-ja jóval alacsonyabb, mint azoké, akik nem isznak magas fluoridtartalmú vizet. Számos vizsgálat igazolta, hogy aki több mint 1 ppm (mg/l) fluoridot tartalmazó vizet iszik huzamosabb időn át (pl. egy-két év), annak IQ-ja a kár 70 alá is csökkenhet.

Arra is fény derült, hogy a fluorid az agyban az oxidatív folyamatok felgyorsításával, a szabadgyök-koncentráció növelésének serkentésével fejti ki káros hatását. Agyunkban a tobozmirigy az egyik gyűjtőhelye a bekerült fluoridnak. Ez a mirigy termeli a melatonin nevű hormont, amely kiváló antioxidáns, valamint az alvás-ébrenlét ciklus - ezen keresztül biológiai óránk - egyik szabályozója. A tobozmirigyben felgyülemlő fluorid hatásra csökkent a melatonintermelés.



A "családi", azaz 100ml-s kiszerelésű fogkrém annyi fluoridot tartalmaz, ami egy kisgyermek számára halálos adagot jelent.....

2012. máj. 16. 21:59

Alterra olivás szappan?ma ezzel mostam hajat,arra nagyon jó volt,az arcomra is.De a bőröm bármilyen szappant használok szárazabb,mint tusfürdővel.Ez változni fog?

Már összevettem vagy 7 db szappant:-)))2 nap alatt...

2012. máj. 16. 21:24

Ezt olvastátok már?


"A Tudatos Vásárlók Egyesülete (TVE) belevetette magát a szappanok színes-szagos világába, és kiválasztott 12 terméket egy teszthez. Megvizsgálták az összetevőiket, a csomagolásukat, s még azt is, milyen hivatalos tájékoztatót adnak róluk az interneten.


– A maximálisan elérhető 16 pontot egyik sem érdemelte ki. Tény, hogy közepes áron is lehet kapni jó minőséget, és nem biztos, hogy a borsosabb ár prémium kategóriás összetételt jelent – vont mérleget Andacs Noémi, a TVE munkatársa.



A teszten kiderült nem elég ha az illat alapján választunk szappant


Minden termék 10 pontról indult, ehhez szerezhetett plusz és mínusz pontokat. Levonás járt például kőolaj-származékokért, de a tartósítószerekért is.


K. B. Gy.



Így értékelt a Tudatos Vásárlók Egyesülete:


1. Weleda rózsa szappan15,5


(1950 Ft) Az egyetlen volt, amelynek a honlapján is megtalálni a majdnem teljes összetevőlistát


2. Alverde levendulás növényi szappan15


(269 Ft) Két pontot is kapott azért, mert mesterséges színező- és illatanyagoktól mentes


3. Organic szappan citromfűvel13,5


(429 Ft) A termék létrehozásánál garantáltan nem kísérleteztek állatokon


4. Olívás kecsketej szappan13


(749 Ft) Növényi olajokon és a kecsketejen kívül nincs más adalékanyag benne


5. Alterra növényi szappan mézzel13


(269 Ft) Csomagolása is kapott egy pontot, mert újrahasznosított papír


6. Himalaya Herbals nim és kurkuma szappan12,5


(570 Ft) Ennek az indiai terméknek is növényi zsírok képezik az alapját


7. L'Occitane olíva szappan12


(1963 Ft) A listán az utolsó, ami még natúr- vagy bioterméknek számít


8. Balea tejes-mézes krémszappan10


(93 Ft) A marhafaggyú miatti mínusz pontot az ökocsomagolás kompenzálta


9. Isana med szappanmentes mosdószer9,5


329 Ft. Kőolaj-származék (paraffin) van benne


10. Dove Beauty Cream Bar7,5


(299 Ft) Tartósító és illatanyagai között van olyan, ami irritációt és allergiát okozhat


11. Baba szappan7,5


(111 Ft) Alapja marhafaggyú, és tartósítószerként BHT is van benne, amit rákkeltő hatása miatt több országban is betiltottak


12. Fa Yoghurt Sensitive6,5


(99 Ft) Potenciális allergizáló anyagot és kőolaj-származékot is tartalmaz


A pontszámok után zárójelben 100 gramm szappan ára. Részletes értékelő táblázat: www.tudatosvasarlo.hu


"

664. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 663. - Mágika75)
2012. máj. 16. 21:06

Nem,semmi bajom hála istennek,csak higiénia okán szoktam használni.(legalábbis azt hittem:-))

Azért gondoltam,hogy szappan mellé pláne kell,mert a szappan nem lúgos?Az intim testtájak meg savasak..Nem bontja meg az egészséges savas kémhatást?

Fogkrém:A fluorid is árt nekünk?

Dekor:Igazad van,nem is kell,eddig sem sokat használtam..:-))Holnap becsomagolom és kiteszem mindet.

Köszi!

663. Mágika75 (válaszként erre: 660. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 16. 17:01

Intim mosakodó???

Az intim tájak savas kémhatásúak, ez a természetes védelem. Igen kényes kémiai egyensúlya van, hogy védjen, de ne pusztítson.

Ha valamilyen probléma miatt feltétlenül szükséges, akkor a joghurtos fürdőt ajánlom inkább: kevés vízbe zutty egy natúr, bio joghurt, és kész is az ülőfürdő.


Fogkrém: ha nem is bio/natur, de legalább SLS mentes legyen, ha lehet, akkor fluoridot se tartalmazzon.


Dekor: kell az? Ha muszáj, akkor bio/natur legyen. Ne tartalmazzon ásványiolajat(=kőolaj), paraffint(=kőolajiparihulladék). A szempilla spirál pedig ne fekete legyen, mert abban vannak a legdurvább színezékek.

662. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 661. - Anthico)
2012. máj. 16. 15:38
Köszönöm!
661. Anthico (válaszként erre: 660. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 16. 15:28

Intim mosakodó? Olyat sose használtam, nem is fogok...szerintem nincs is szüksége egy egészséges nőnek ilyesmire.

Fogkrémből a DontoDent-et használom, dm-ben lehet kapni, 'sehr gut'-os.

Dekorkozmetika passz, sose sminkelek, se ártalmassal, se natúrral.

Yamuna natúr, nem bio. Mármint sehol nem írják, hogy pl biotermelésből származnának az alapanyagaik. De jobban megnézve a szüleim által annyira kedvelt hibiszkuszos tömbszappant, nem vagyok nagyon elájulva az összetevők minőségét illetően :S


Ami viszont segíthet. Van az antalvali .hu-s (egybe írd) közösség, és neki(k) egy webshopjuk, a bionom .hu (egybe írd). Na, ami ott kapható, az valóban átment az ő szigorú rostájukon, tehát én azokat bátran használnám.

2012. máj. 16. 15:10
Intim mosakodó?Fogkrém?A dekorkozmetika is bio legyen?A Yamuna csak natúr vagy bio is?
659. Anthico (válaszként erre: 657. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 16. 10:52

Ezt a szappant nem ismerem.

De ha az általam írt O*ivia szappan miatt kérdeztél rá, az nem Yamuna, hanem Olivia szappan (csak nem tudom, mennyire lehet itt ezeket kiírni). Ez egy teljesen más, magyar szappancsalád, kicsit drágább, de sokkal tartósabbak a szappanok ...szerintem...és isteniek a bőrömnek és imádom az illatukat :)

2012. máj. 16. 10:44
Köszönöm a kedvességeteket!Mihamarabb szeretném megtanulni magam készíteni a szappanjainkat,kozmetikumokat..Puszi mindenkinek!:-)Szép napot!
657. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 655. - Anthico)
2012. máj. 16. 10:42
Yamuna oliva-bergamott?
656. Mágika75 (válaszként erre: 651. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 15. 19:44

A szappan lúgosságát közömbösítenni kell ecetes öblítéssel. Különben a haj tapadós, zsíros hatású, rossztapintású lesz.

Ugye, amikor szappanról beszélünk, akkor is natur/bio szappanról beszélünk!

655. Anthico (válaszként erre: 653. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 15. 16:24
Yamuna-t szüleimnek szoktam venni, ők imádják azt a fehér-ciklámen, hibiszkuszos tömbszappant. Nekem túl ers volt az illata és a bőröm se igazán szerette. Én világ életemben testápolóztam magam, de amióta O*ivia szappanokkal fürdök, nem igen fogy a testápoló :)
654. Anthico (válaszként erre: 651. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 15. 16:22

Ebben nem vagyok annyira otthon, de úgy tudom, hogy a (sampon)szappan kémhatása miatt érdemes "savas" öblítést alkalmazni.

Párom sosem öblíti le a haját, ő Ol*via-s samponszappannal mossa. Igaz, Ő férfi, a fériak pedig annyira nem kényesek a hajuk tapintására. Én őszintén nem mertem még kipróbálni, elvagyok a már lentebb írt samponokkal, gyönyörű a hajam tőlük. Igaz, nincs bennük annyi minden jó, de legalább nincs benne káros. Az arcbőrömre viszont nem sajnálom a biobbnál biobb kényeztetést...bár a fürdésnél használt szappanok sem éppen az olcsóóbb árkategória, de 2 hónapig bőven elég egy 100 g-os (reggeli mosakodás + esti tusolás) :)

2012. máj. 15. 16:19
Yamuna natúrkozmetikumok?Jók?
652. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 650. - Anthico)
2012. máj. 15. 16:12
Na ezekkel jól befizettem..Köszönöm neked!:-)
2012. máj. 15. 16:11
Alterra szappanok jók?Minden szappanos hajmosás után kell almaecetes öblítés?Azt olvastam,hogy a hajnak nagyon jó a szappanos mosás.
650. Anthico (válaszként erre: 649. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 15. 12:51

Nekiestem kikeresni az általad írtakat, megpróbáltam minden összetevőt megnézni és erre jutottam:


H*malaya Herbals Tápláló Mandulás Szappan

Titanium Dioxide Kategória: Változó megítélésű

Tetrasodium EDTA Kategória: Változó megítélésű



Mélytisztító arctej uborka és mosódió kivonattal,minden bőrtípusra

(H*malaya Herbals Deep Cleansing Milk)

Isohexadecane Kategória: Káros

Isoparaffin Kategória: Káros

Triethanolamine (TEA) Kategória: Káros

Lanolin Kategória: Változó megítélésű

Dimethicone Kategória: Enyhén káros



Gentle Refreshing Toner - Alkoholmentes Tisztító és Frissitő Tonik

PEG-40 Hydrogenated Castor Oil Kategória: Változó megítélésű

Potassium alum Kategória: Változó megítélésű

Methylparaben Kategória: Káros

Propylparaben Kategória: Káros

CI 42090 más forrásból káros, zöld festék



Tápláló bőrápoló krém

(H*malaya Herbals Nourishing Skin Cream)

Paraffinum Liquidum, Paraffin, Paraffin Oil/Wax, Mineral Oil/Wax Kategória: Káros

Triethanolamine (TEA) Kategória: Káros

Methylparaben Kategória: Káros

Propylparaben Kategória: Káros

BHT (butylhydroxytoluol) Kategória: Káros

Sodium EDTA Kategória: Káros



H*malaya Herbals Nim&Kurkuma Szappan

Sodium EDTA Kategória: Káros

CI 47000 más forrásból allergén, nyálkahártyát ne nagyon érje, sárga festék

CI 61565 más forrásból káros anyag, zöld festék

649. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 647. - Anthico)
2012. máj. 15. 12:23

köszönöm,nagyon kedves vagy!:-)))Nagy segítség ez nekem.

Azért amiket vettem azt használjam el?A szappanok jók?

2012. máj. 15. 12:21

Lássuk csak a repertoáromat:-)

-Himala.a herb..s -Tápláló bőrápoló krém,minden bőrtípusra

A márka ugyanaz a további termékek esetében is.

-Mélytisztító arctej uborka és mosódió kivonattal,minden bőrtípusra,

-Alkoholmentes tisztító és frissítő tonik minden bőrtípusra,

-Arcmosáshoz és zuhanyzáshoz vettem a két Him. Herb. szappant,nagy örömmel,hogy majd milyen jót adok a családomnak is..:-(

Az egyik a tápláló mandulás szappan -száraz bőrre,

-Neem és kurkuma szappan-minden bőrtípusra-ezt azért vettem,mert a férjemnek problémás az arcbőre és gondoltam,hogy a neem olaj majd jó lesz rá...

Merjem én ezeket arcmosásra használni?

A vicc az,hogy vettem egy Alverde növényi szappant is Pflanzenöl- Verbena,ebben meg egy deka vegyi adalékot nem látok,pedig ez az olcsóbb.Öko test:"Sehr gut"..

Remélem előbb-utóbb eligazodok.

647. Anthico (válaszként erre: 642. - Cb4d6e9d49)
2012. máj. 15. 12:05

A*verde termékekkel viszont lehet, h jobban jártál. Én is annak használom a barackos samponját (nincs benne káros összetevő), az aloe vera-s balzsamát (szintén nincs benne káros összetevő), mandulás testápolóját (1 vagy 2 változó megítélésű van benne, de semmi káros). Ezeket most így hirtelen leellenőríztem, de a kéz- és lábkrémnek, dezodornak, folyékony szappannak is a*verde-seket használok.

Fürdéshez szőlőmagos vagy gerániumos Ol*via szappant jöhet szóba, imádom őket...arcmosáshoz szintén szappan, arckrémnek pedig a magyar B*ola bio bíborkás krémjét.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook