Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki gyorsan elkészíthető finom krémes süti receptet? fórum

Tud valaki gyorsan elkészíthető finom krémes süti receptet? (tudásbázis kérdés)


10. tünkány (válaszként erre: 9. - Ce91523917)
2009. febr. 11. 21:46
Akkor a mai jócselekedetem megvolt... Remélem, valahol jegyzik:-) Szia!
9. ce91523917 (válaszként erre: 8. - Tünkány)
2009. febr. 11. 21:25
ez az ez! ezt a receptet hagytam el már évekkel ezelőtt:) köszi
2009. febr. 11. 20:46

Joghurt torta

6 dl joghurt (4 natúr, 2 gyüm.)

3 dl tejszín (1 zacskó)

gyümölcs (őszibarack, meggy, eper - konzerv is lehet)

kb. 3 ek. kristálycukor

1 cs zselatin


A zselatint a cukorral jól elkeverni, 1 jó kézmelegre langyosított joghurttal elkeverni, a tűzre visszatéve bele a többi joghurt, kevergetve átmelegíteni (forrnia nem szabad!) Kis hűlés után mehet bele a tejszín, óvatosan a gyümölcs. Folpackkal bélelt formába önteni, hűtőbe tenni. (a mélyhűtőben 1/2 óra alatt megszilárdul). Kiborítva lehet szeletelni.

(Én tejszín helyett is joghurtot teszek bele...)

Ez is isteni!:-)

7. ce91523917 (válaszként erre: 5. - Tünkány)
2009. febr. 11. 20:30
Köszi, ezt énis elég sűrűn szoktam csinálni, főleg mióta a lányom nem eszi meg az almát:)Nagyon szeretjük:)
2009. febr. 11. 20:29
Nagyon szépen köszönöm, kipróbálom valamennyit. Majd megíírom mindenkinek, mennyire ízlett a családnak
2009. febr. 11. 17:01

Ezt sütni sem kell! Viszont isteni!!!


Almás krémes

1 kg hámozott, reszelt almát 30 dkg cukorral, 6 dl vízzel puhára főzünk. 3 csomag vaníliás pudingot 4 dl hideg vízzel elkeverünk, és a tűzről lehúzott almához öntjük, majd folyamatosan keverve összefőzzük. Háztartási keksszel kibélelünk egy kisebb tepsit, ráöntjük az almát, majd megint keksz. Tetejére csokimáz. Másnap, mikor megpuhult a keksz, szeleteljük. Szeletelés előtt 2 órára hűtőbe kell tenni.


Sajnos tényleg csak másnap lehet szeletelni.

2009. febr. 11. 16:59
Kavart almás csokival,mazsolával.A receptjeim között van,de nézd meg a naplóm,Mindenféle finomság!Vágjunk bele!a cime.Ott is van egy csomó olyan is,ami nincs a receptek között.
3. Zorg27 (válaszként erre: 1. - Ce91523917)
2009. febr. 11. 16:39

Szia!!!


Ennél gyorsabbat nem tudok!


Csokis álom (legyen ez a neve, mert én találtam ki de nevet nem adtam neki)


Íme a recept:


4 tojásból süss egy piskótát,(gáztepsi méretűre süsd)

mikor kész vágd 3 egyforma csíkra, jöhet a krém


Krém: Bármilyen általatok szeretett főzés nélküli puding, 4 dl tejjel elkészítve, egy zacskós tejszínt verj fel kemény habbá, tegyél bele vagy zselatinfixet, vagy habfixálót, így tuti kemény lesz, mikor kész vegyítsd egybe a pudingot és a tejszínhabot, majd kend meg vele az első lapot, rá a következő, azt is kend meg, rákerül a harmadik is és kivülröl is vond be.

Nagyon finom, tejszínes krémes,habos, Isteni!!!

Én legtöbbször csokisan készítem, de lehet bármilyen ízű!!


Próbáld ki, megéri!!


Aztán majd számolj be hogy ízlett!!!

2009. febr. 11. 16:01
Skót krémes 2. vagy Almás-krémes szelet. A receptjeim között megtalálod!
2009. febr. 11. 15:38
Hiába olvasgatom a receptgyüjteményt, egyik sem ragad meg. Csak a nevét írjátok le, aztán kikeresem én. Köszi mindenkinek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook