Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki egy olyan oldalt, ahol le van írva, hogy mikor és milyen új ételeket lehet adni a babának? fórum

Tud valaki egy olyan oldalt, ahol le van írva, hogy mikor és milyen új ételeket lehet adni a babának? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 21. 15:45

Szia!


Amit gyakran "lapozgattam": kismamablog.hu Van hozzá egy ingyen letölthető babaszakácskönyv! Nekem bevált :) (Ha nem sikerül letölteni, e-mailen szívesen elküldöm)

2010. júl. 21. 13:08

Müzli,

én sem annyira ajánlom a védőnőt, gyerekorvost, mert ők még többségében a 4 hónapos kortól történő hozzátápit javasolják. A mai ajánlás ezzel szemben a 6 hónap, akár anyatejes, akár tápszeres a babád!

Itt találsz egy elég jó táblázatot (leszámítva, hogy azért zárójelensen itt is szerepel a 4 ill. 6 hónap):

[link]

Itt pedig általánosabb összefüggésekről olvashatsz:

[link]

[link]

2010. júl. 21. 12:11
Tudom, hogy gugli a barátom, de ha egyszer nem találtam ott semmi jót! Vagy csak rossz helyen keresgéltem. De köszönöm a segítséget, mert így már a linkeddel megtaláltam amit kerestem. Egyébként meg nem mindenkinek kedves és aranyos a védőnője. Nekem legalább is nem, így nem is kérdezek tőle semmit.
2010. júl. 21. 11:00
Nekem sem sokat mondott a védőnő, mindent hasznos infót úgy kellett kihúzni belőle. Megértem müzlit :)) De a többiek jó tippeket adtak:) Van babaszakácskönyv is, én abból sokmindent néztem. A Google-ban arra is rákereshetsz.
2010. júl. 20. 13:37

Védőnő szerintem is.


Amúgy meg gugli a barátod:


[link]

3. SF
2010. júl. 20. 10:50
Miért nem kérdezed meg a védőnőt? Igaz, az én gyerekeim már felnőttek, de amikor kicsik voltak, minden látogatásnál mondta, mit lehet mostantól. pl. mi a 4-dik hónaptól kezdhettük a krumplit és a sárgarépát, és ha ez ment, a többi zöldségfélét. A 6-diktól a húsos püréket, 13-tól a rizseseket.
2010. júl. 20. 10:05
Állandóan bújom a netet, de még nem találtam egy olyan listát, ahol le lenne írva mikor és mit lehet bevezetni új ételként!
2010. júl. 20. 10:03
Tud valaki egy olyan oldalt, ahol le van írva, hogy mikor és milyen új ételeket lehet adni a babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook