Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki bio tusfürdőt, habfürdőt ajánlani? A viszonylag olcsóbb kategóriából. fórum

Tud valaki bio tusfürdőt, habfürdőt ajánlani? A viszonylag olcsóbb kategóriából. (tudásbázis kérdés)


26. Lilibeth59 (válaszként erre: 7. - Fdóri)
2011. máj. 4. 18:09
Vigyázz a Tulasi termékekkel (is)! Azokban is van sajnos SLS (Sodium Laureth Sulfate).
25. emagdi (válaszként erre: 22. - Csilla80)
2010. febr. 21. 17:12

így van, meg is jelölik a csomagoláson.

csak sokan nem olvassák el, azt hiszik, attól hogy ott a nevében a bio jelző, akkor az már biztos jó, egészséges, nem tartalmaz káros anyagot stb.

de ez nem így van.

a bio az nem a minden szempontból tökéletes szinonímája:)) csak ezt akartam mondani, mivel kifogásoltad hogy a bio samponban milyen egyéb káros vegyszereket alkalmaznak.

2010. febr. 21. 10:33
Jajjj es meg vmi... ha vkit erdekel egy nagyon atfogo HATOANYAGLISTA a -Fontos- naplom elso bejegyzeseben megtalalja...
23. csilla80 (válaszként erre: 20. - Anyamedve)
2010. febr. 21. 10:21

Ez sajnos csak egy resze,de ez is nagyon hasznos!

En mar ismerem ezeket,de azert koszonom mindenki neveben! :-)))

22. csilla80 (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2010. febr. 21. 10:19
Koszonom a felvilagositast... tisztaban vagyok en is sok dologgal,de attol meg vmi nem -BIO- ha csak egy osszetetele bio... akkor meg kellene jelolni,hogy 5% bio,a tobbi sz@r... :-))) csak sajnos manapsag mindenre rairjak,hogy bio,es a jonep azt hiszi,hogy,ha ra van irva akkor igaz is... :-((( kis csillaggal meg kell jelolni es ki kell emelni,ami bio,es termeszetes novenyi szarmazek...
21. emagdi (válaszként erre: 19. - Csilla80)
2010. febr. 21. 09:48

attól hogy valami "bio" még nem jelenti azt, hogy nem tartalmaz egyéb káros vegyületeket.

csupán azt jelenti, hogy a megjelölt növényi össszetevők bio gazdaságból (ellenőrzött termelés) származnak.

tehát lehet, hogy az alább említett aloe vera samponból az aloe vera ökológiailag ellenőrzött gazdaságból származik, de azért még a sampon tele lehet egyéb káros vegyszerekkel.

2010. febr. 21. 09:35

Sziasztok!

Már egy másik fórumra feltettem, de hátha itt is érdekel titeket. Egy lista arról, ha vásároltok mire figyeljetek. Ezeket az anyagokat nem tartalmazhatja semmilyen bió termék:

Mérgek:

- Talc, talcum (hintőpor); petefészek-rákot okozhat.

- Sodium Lauryl (Laureth) Sulfate (SLS) - súlyosan mérgező mosószer, legtöbb samponban, szappanban és fogkrémben jelen van;

- Fluorid - Súlyos méreg az egész testre. Különösen fogkrémekben és egyéb fogápoló termékekben terjedt el. Vízhez adagolják, csecsemőknek cseppekben adják.

- Titanium-dioxid - rákkeltő;

- Triethanolamine (TEA) és Deithanolamine (DEA) (karciogén) rákkeltő vegyületek;

- DDT rákkeltő rovarirtó, mely gyakrtan az - önmagában nem veszélyes természetes - Lanolint szennyezi;

- Dioxinok - súlyosan rákkeltő, belélegezhető és a bőr felszívja;

- Saccharin - rákkeltő;

- Formaldehid - mérgező és rákkeltő vegyület;

- Ólom, aluminium és más nehézfémek, melyek sok szépségápolási termékben jelen vannak, különösen izzadásgátlókban és sminkekben."

ezeken kívül:

xantán gumi, triklozan és más klór vegyületek

[Részlet NCM: Gut and Psychology Syndrome: 209.o.]

19. csilla80 (válaszként erre: 17. - Napkori)
2010. febr. 20. 21:35
Sajnos ez minden csak nem bio... :-(((
18. csilla80 (válaszként erre: 17. - Napkori)
2010. febr. 20. 21:32

codium laureth sulfate


Ez veletlenul nem Sodium Laureath Sulfate? Mert a masikrol meg nem hallottam...

17. napkori (válaszként erre: 15. - Csilla80)
2010. febr. 20. 20:38
összetevők: aqua, aloe barbadensis leaf juice, codium laureth sulfate, cocamidopropyl, betaine, sodium chloride, glycerin, polyquaternium-7, parfum, citric acid, linalool, phenoxyethanol, methyldibromo, glutaronitrile,
16. csilla80 (válaszként erre: 14. - Napkori)
2010. febr. 20. 20:04
Csak azert,mert nekem borgyogyasz receptre olyan kenceket irt fel,amelyek tele voltak mergezoanyagokkal,nagyon dragak voltak,es persze nem hasznaltak semmit... de biokent volt meghirdetve... :-(((
15. csilla80 (válaszként erre: 14. - Napkori)
2010. febr. 20. 20:02
Elkuldod kerlek az osszetetelet... nagyon gyanus...
2010. febr. 20. 19:58
gyógyszertárban kapható aloe verás hajsampon és tusfürdő, bio és 800 ft. Nekünk nagyon bevált, a hajam teljesen megszépült tőle, és egyáltalán nem korpásodik.
13. Bébinyuszi (válaszként erre: 11. - Csilla80)
2010. febr. 20. 18:36
köszi hogy szóltál, megnéztem és az egyik tusfürdőben van, a többiben szerencsére nincs. Mostantól erre is figyelek majd:)
2010. febr. 20. 17:50

Egy masik...


Sodium Lauryl Sulfate


Sodium Lauryl Sulfate (Nátrium Lauryl Szulfát) Erős tisztító és nedvesítő hatású anyag, amely előfordul a felmosószerekben, a gépi zsírtalanítókban és az autómosószerekben egyaránt. Tudósok szerint a Sodium Lauryl Sulfate a leggyakoribb bőrallergén anyag. Gyorsan felszívódik, és az agyba, májba, szembe és szívbe kerülve maradandó károsodást okozhat. Mindemellett a Sodium Lauryl Sulfate lelassítja a gyógyulás folyamatát. Felnőtteknél szürkehályogot okoz, a gyerekeknél pedig megakadályozza a szem normális fejlődését. Súlyos nyálkahártya károsító hatású.


Gyógyszertárakban nátrium lauryl szulfátként kapható. A csomagoláson a következő figyelmeztetés olvasható: belégzése és lenyelése káros az egészségre. Irritálja a légzőszerveket és a bőrt. Veszélyes, komolyabb szemkárosodást okozhat. Szembe kerülése esetén alaposan öblítse ki, és forduljon orvoshoz! Bőrre kerülése esetén bő vízzel azonnal le kell mosni! Munka közben ajánlott védőöltözet és védőszemüveg viselése. Lenyelése esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, és a címkét vagy a csomagolást meg kell mutatni!

11. csilla80 (válaszként erre: 9. - Bébinyuszi)
2010. febr. 20. 17:48

Szioka! Azert arra vigyazz,hogy mit tartalmaznak,mert az Alverde nem mindenik termeke 100% tiszta,mereganyagmentes... ha pl. SLS van benne,az nagyon bajos... es nem csak ez... :-(((


Sodium Laureth Sulfate


Sodium Laureth Sulfate (Nátrium Laureth Szulfát) az alkoholos változata a Sodium Lauryl Sulfate-nak. Kevésbé irritáló, azonban komoly kiszáradást okozhat. A tisztító szerekben vagy a samponokban található anyagokkal reakcióba lépve mind a Sodium Laureth Sulfate, mind a Sodium Lauryl Sulfate rákkeltő nitrátok és dioxidok keletkezéséhez járulhat hozzá. Csupán egyszeri hajmosással nagy mennyiségű nitrát kerülhet a vérkeringésbe.

10. Bébinyuszi (válaszként erre: 7. - Fdóri)
2010. febr. 20. 15:26
Erről a márkáról már hallottam, rá is fogok kérdezni legközelebb ha bioboltban járok. Ráadásul úgy tudom magyar termék, úgyhogy ezt is ki fogjuk próbálni:)
2010. febr. 20. 15:22

köszi lányok, már be is szereztem a DM-be. Vettem tusfürdőt, sampont, habfürdőt, és folyékonyszappant. Nagyon örülök mert tényleg olcsó, legalábbis ebben a kategóriában.

Majd leírom a tapasztalatokat:)

2010. febr. 20. 12:14
Én csak a samponját használom, de azt nagyon szeretem, mert puha tőle a hajam. A többit még nem próbáltam
2010. febr. 20. 12:06
Tulasi féle dolgok jók, és ezeket sok bioboltban lehet kapni.
6. Bébinyuszi (válaszként erre: 4. - Nixi.)
2010. febr. 20. 11:53
Köszi, el is szaladoka adm-be, remélem még nyitva van:)
5. Bébinyuszi (válaszként erre: 3. - D879a0c5b4)
2010. febr. 20. 11:50
Jaj, nagyon köszönöm, megnézem mindenképpen.
2010. febr. 20. 11:31

Én is az alverdét jöttem ajánlani :)

Nagyon jó termékek és a kategóriájában a legolcsóbb, ez biztos. Mi már csak ezeket használjuk, még a baba is.

Én nagyon meg vagyok velük elégedve.

2010. febr. 20. 11:29

alverde filozófia - hatékony ápolás a természettel összhangban


Az alverde termékek nem tartalmaznak: szintetikus tartósítószert, illatanyagot, színezéket, állati eredetű*, és ásványi olaj alapú összetevőket. *Kivéve kárminok, méhviasz, selyemprotein és gyöngy kivonat.


A felhasznált összetevők kiválasztásánál előnyben részesítjük az ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó alapanyagokat.


A natúrkozmetikumok előállítása gondosan válogatott alapanyagokból történik. Ezzel óvjuk a környezetet és természeti erőforrásokat.


Ajánljuk azon vásárlóknak is, akik allergiásak a szintetikus tartósítószerekre!


Az Alverde termékek megfelelnek az ellenőrzött, természetes kozmetikumok Német Ipari és Kereskedelmi Cégek Szövetsége (BDIH) által kidolgozott irányelveinek.


2009. november 6-án az alverde márka kitüntetést kapott, amelyet a "Német Környezettudatos Díj" zsűrije, Angela Merkel német kancellár védnöksége alatt adományozott oda.


Az alverde-t Németország három legkörnyezettudatosabb márkája közé választották be a gazdasági eredmények, a példamutató társadalmi felelősség és a környezetvédelem területén elért eredmények alapján.



Csak dm-ben kapható, de nem drága :)

2010. febr. 20. 11:27

Nézegettem pár netes áruházban, de sajnos nagyon drágának találom őket arra hogy teljesen kiváltsam vele a hagyományosat:(

Bármilyen vélemény érdekel, légyszi írjatok:)

2010. febr. 20. 11:24
Tud valaki bio tusfürdőt, habfürdőt ajánlani? A viszonylag olcsóbb kategóriából.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook