Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud nekem valaki bővebb infóval szolgálni a középső gyerek szindrómával kapcsolatban? fórum

Tud nekem valaki bővebb infóval szolgálni a középső gyerek szindrómával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Anyuci macuci (válaszként erre: 40. - B9fb9d38f8)
2009. máj. 25. 12:36

A gyógyszert nem adom neki már 1 hete.

Lehet,hogy a kivizsgálás gondolatától vagy a tejtermékek megvonásától,de mostanában nem panaszkodott.

Azt is mondta a doki,hogy ne sok tejterméket fogyasszon.Ezért nagyon minimálisra csökkentettük neki.Bár evvel korábban nem volt semmi probléma.

Mindegy is,az a lényeg,hogy úgy néz ki,talán rendbe jön.:))

De köszi a tanácsokat!!:)

2009. máj. 24. 23:32

Én középső vagyok. Igaz már nem gyerek, de emlékszem rá, hogy ez nagyon nyomasztott. Természetesen erre csak tini koromban jöttem rá. Addig azt hittem, hogy engem nem szeret senki.

A nagy családban a bátyám volt a favorit otthon pedig a húgom A bátyám 1 ével idősebb nálam, a húgom 4 évvel fiatalabb). Én is különboző dolgokkal próbáltam kivívni a figyelmet. Nekem a fejem fájt sokszor:-). Nagyon szégyenlős is voltam, és nem bezséltem senkivel (óvónéni, pszihológus). Amikor a szüleimnek elmondták, hogy mennyire félénk vagyok, nincs barátom, stb., akkor egy ideig több figyelmet kaptam. Velem nem ültek le tanulni ( a bátyám nehezen tanult, a húgom hisztis volt), mert nekem ment, már ovis korpmban megtanultam olvasni a bátyámmal, ezt is azért csináltam, hogy valamiért figyeljenek rám.

Aztán tini koromban eljutottam addíg, hogy elmondjam aggályaimat, a szüleim teljesen le voltak döbbenve. Próbálták megértetni velem, hogy nem jól érzem, de persze nem értettem meg.

Aztán bevezettem, hogy havonta egyszer rájuk zúdítom ezen érzéseimet, mivel kikelésem után kb. 1 hétig kitüntetett figyelmet kaptam:-)))

Aztán felnőtt koromban rájöttem, hogy velem azért nem foglalkoztak annyit, mert nem voltam problémás (könnyen tanultam, nem voltam rossz).

Szerintem Lauráhnak is valami hasonló érzései lehetnek, de nem tudja megfogalmazni. Ne gyógyszerezd! Nem tudhatod, hogy a későbbiekben nem lesz tőle baja!

Ne virassz mellette, hanem hetente 1-2 alkalommal ülj az ágya mellé míg el nem alszik beszélgess vele. Nem kell külön program a testvéreitől, de éreztesd vele, hogy ő is ügyes, okos, stb.

Biztos úgy gondolod, hogy a gyerekeid között nem teszel különbséget, de a középső gyerek érzi, hogy igen.

Sajnos mi már csak ilyenek vagyunk:-)

Ezt nem középső nem tudja megérteni.

És még valami: amikor az iskola érettséget nézték az oviba (már olvastam), elküldtek pszihológushoz, mert kétkezes voltam. A pszihológussal nem álltam szóba, mert számomra visszataszító volt, így a szüleimnek azt javasolta, hogy gyógypedagógiás suliba irassanak be, mert valószínű, hogy nem vagyok 100-as. A szüleim teljesen kivoltak, de rendes iskolába írattak be. És lám milyen jól tették! Normális ember vagyok és nem csak a nyolc általánost jártam ki, hanem főiskolát is végeztem és folyamatosan tanulok, amióta elkezdtem az általánost. Ha szüleim hallgattak volna a pszihológusra, akkor nem tudom mi lett volna belőlem.

39. Anyuci macuci (válaszként erre: 38. - **Rita**)
2009. máj. 21. 09:44

Nagyon remélem,hogy a másik 2 gyerkőcnél nem lesz semmi probléma.A kislány mindig is jobban igényelte a törődést.Meg szerintem a mai napig több figyelmet erőszakol ki,mint mondjuk a legnagyobb.

A Laura ilyen fajta.Ezt így írásban,nehéz kifejteni,de gondolom,hogy nem én vagyok egyedül ezzel a problémával.Szóval az a lényeg,hogy tudom,hogy a másikakkal nem fog ilyen előfordulni..:)

38. **Rita** (válaszként erre: 36. - Anyuci macuci)
2009. máj. 21. 07:45
Aztán nehogy a másik kettőnél is "megjelenjen" a hasfájás vagy valami más nyavaja, ha észre veszik hogy a lányzóval sokkal többet foglalkozol(befogom a szám smile)
37. **Rita** (válaszként erre: 35. - Drnéni)
2009. máj. 21. 07:40
Szerinted miért nem fáj a kislány hasa hétvégén?
36. Anyuci macuci (válaszként erre: 35. - Drnéni)
2009. máj. 21. 07:28
Köszi a tippet!:)
35. drnéni (válaszként erre: 34. - Anyuci macuci)
2009. máj. 19. 14:06
Szerintem okos dokitok van. Amit én tanácsolnék, hogy ne foglalkozzatok túl sokat ezzel a hasfájás-dologgal, nyugtasd meg egyszerűen, hogy "szerencsére a doktor nem talált semmit, el is fog múlni magától", vagy ilyesmivel, aztán ne foglalkozz vele tovább (mármint a hasfájással). Találj alkalmat, hogy a gyerekekkel külön-külön is együtt légy legalább egy fél délelőttöt vagy délutánt, amíg apa a másik kettőre vigyáz. Amikor csak vele foglalkozol, csak az ő dolgairól beszélgettek.
34. Anyuci macuci (válaszként erre: 33. - Cszsuka)
2009. máj. 19. 13:57

Nekem a doki mondta,hogy középső gyerek szindrómában szenved.

Lehet,hogy tényleg a suli az oka.

2009. máj. 19. 07:36

Szerintem ez nem feltétlenül középső gyerek szindróma. Nekem a legkisebben jönnek ki hasonló tünetek, olyankor mindig kiíratom egy vagy két napra. Egyszerűen vagy anyahiánya van, vagy túl maximalista és az jön ki rajta (mármint a lányomon). Most ötödikes, s elsőtől kezdve képes volt akár az utcán is cirkuszolni, mert a tanító néni az osztály előtt odaszólt neki, hogy lemaradt egy ékezet. Most is arra hajt, hogy megkapja a kitűnőt, s ha hoz egy négyest, vagy több tantárgyból összetorlódnak a feladatok, mindig fáj a hasa. Egyébként soha nem beteg, de ilyenkor itthon kell maradnia legalább egy napot. Ráadásul még csak nem is hajtom (soha nem hajtottam), nem tudom, miért alakult ki benne, hogy őneki muszáj kitűnőnek lenni...


Két neveltlányom járt oda abba a suliba, egyik átlag kettes volt, a másik átlag 3-as 4-es. Néha megemlegetik őket, de összehasonlító mondatot még soha nem hallottam, s a gyerek sem mondott olyat, hogy bármikor hasonlítgatták volna.

32. Anyuci macuci (válaszként erre: 30. - **Rita**)
2009. máj. 18. 17:24

A suliban elvan,a tanárral kapcsolatban érezte úgy már,hogy kivételezik vele.Akármilyen szépen írt a füzetébe a tanárnő állandóan belejavított.És ez elbizonytalanította,mert látta,hogy a több gyerek pedig sorba kapta a jó "jegyet",ő pedig hiába erölködött,nem kapott elismerést.

Ha elmondaná,hogy az a baja,valamivel könnyebb helyzetben lennék,mivel lassan vége a sulinak és esetleg jövőre kérvényezném,hogy hadd járjon a másik tanárhoz.Lehet,hogy ez sem megoldás,de az sem állapot,hogy állandó fájdalmai vannak egy 8 éves gyereknek.Szerintem....

31. Marjann (válaszként erre: 30. - **Rita**)
2009. máj. 18. 15:54
Ha tudná, hogy a tanárnő a baj, valamit azért csak kéne tenni :(
30. **Rita** (válaszként erre: 29. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 15:50

Az előbb azt mondtad szeret suliba járni.

Ha elmondaná hogy a tanárnő a baja, mit csinálnál? Bemennél a suliba? Megtudnád beszélni a tanárnővel? Kicsi rá az esély

2009. máj. 18. 15:08

Laura se nagyon szereti a tanárnőt,de ha nem mondja el,hogy konkrétan ez a baja,akkor hogyan segítsek neki??:(

Nem valószínű,hogy jövőre másik tanárnőt kapnak.Akkor még 3 évig hasfájós lesz?....?:(((

28. Marjann (válaszként erre: 11. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 14:13
Én ugyan nem vagyok középső gyerek (legkisebb, de nagy korkülönbséggel), de elsős koromban átlag hetente-kéthetente kellett hazavinni a suliból hasfájás miatt. Egyszerűen utáltam és megalázónak tartottam a tesiórákat (topa gyerek voltam) és egyszerűen rájöttem, hogy ha hányok egyet, akkor megúszom. Persze soha nem vallottam volna be otthon, hogy a Kati nénivel van bajom (következő évben új tanárunk lett, "meg is gyógyultam")
2009. máj. 18. 13:50
Rendben!:)
26. **Rita** (válaszként erre: 25. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 13:36
Majd írd meg ha valamilyen változás lesz.
25. Anyuci macuci (válaszként erre: 23. - **Rita**)
2009. máj. 18. 13:34

A sok vizsgálatról beszéltem már vele,attól meg is ijedt egy kicsit.

A no-spa-t ki fogom próbálni!

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!:)

24. **Rita** (válaszként erre: 22. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 13:25
ez nem magyarázza hogy miért nem fáj neki ha otthon együtt vagytok
23. **Rita** (válaszként erre: 22. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 13:24

Te ismered a lányodat,nem tudom nála mi válna be

-Talán ha nem vennéd annyira komolyan a "betegségét", és nem virrasztanál az ágyánál?

-Vagy megbeszélnéd vele, hogyh ez nem múlik el akkor nagyon sok orvoshoz el kell menni, rengeteg vizsgálatot fognak rajta elvégezni?

-Streszzoldó helyett esetleg egy fél nospa?

Persze éreztesd vele hogy Ő is nagyon fontos, de azért ne kivételezz vele

2009. máj. 18. 13:20

Már leültünk vele beszélgetni erről.Azt mondja nem tudja miért fájhat neki.Bajt pedig nem említ,mert ezt is kérdeztük Tőle,hogy van-e valami gond a suliban,ilyesmi.De nincsen.

Az biztos,hogy minden csínytevésben benne van.Elég eleven,cserfes kislány.Mindenbe képes beleütni a nóziját.És nagyon szeret a központban lenni.

Mi arra gondoltunk,hogy az öccse miatt ilyen.Amikor megszületett és hazahoztuk a kórházból a Laura teljesen kiborult.Állandóan elsírta magát,minden különösebb ok nélkül.Korábban természetesen Ő volt a kedvenc,de amikor megszületett a Bence már nem csak az ő kedvét kerestük és ez az állapot nem tetszett neki.

Azonkívül azért is gondolom,hogy itt minden a figyelemfelkeltésről szól,mert tudja nagyon jól,hogyha fáj a hasa valamelyikőjüknek,akkor én már nem alszom,virrasztok egész éjjel és szerintem ezzel akarja elérni azt,hogy csak őrá figyeljünk.

2009. máj. 18. 13:14
Az is lehet,hogy a suliban nem eszik rendesen, vagy kapkodva eszik
20. **Rita** (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. máj. 18. 13:06

Néha elég egy kis semmiségnek tűnő dolog, hogy a gyerek így védekezzen.

Náluk is pont úgy működik a stressz mint a felnőtteknél

19. **Rita** (válaszként erre: 18. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 13:04

Ezer meg egy dolog lehet.

Beszélgess vele, de ne kérdezgesd konkrétan"mi a baj? Miért fáj a pocid? stb"

Talán kiderül mi az ami miatt fáj a hasa ha suliba kell menni.

2009. máj. 18. 12:50
Neked mi a tipped?
17. **Rita** (válaszként erre: 16. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 12:40
Talán akkor mégse azzal van a probléma hogy "szendvics gyerek"
2009. máj. 18. 12:18

Szeret itthon lenni és gondolom már elege is van a suliból.A tesókkal elvan én így fogalmaznék.Borzasztó féltékeny.Pedig,ha megkérem valamire és megteszi dícsérjük ezerrel,hogy érezze,hogy ő is fontos a nekünk ugyanúgy,mint a másik 2.

Ez a hétvége dolog tényleg érdekes,mert mostmár a 2. hétvége volt úgy,hogy nem panaszkodott.De ma tuti,megint fájlalni fogja a pociját.:(

15. **Rita** (válaszként erre: 14. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 12:12

Otthon is szeret lenni. Gondolom szereti a tesóit is meg benneteket is.

Egész nap panaszkodik a pocakjára vagy csak este?

Csak hétköznap vagy hétvégén is?

2009. máj. 18. 12:09

8 lesz júliusban.

Erre én is gondoltam,hogy hátha a suliban van valami gubanc,de oda szeret járni.

13. **Rita** (válaszként erre: 11. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 12:07
Az enyémeknél ez az itt fáj, ott fáj akkor kezdődött amikor nem akartak oviba járni, vagy épp az iskolában volt valami problémájuk.
12. **Rita** (válaszként erre: 11. - Anyuci macuci)
2009. máj. 18. 12:05
Stresszoldó gyógyszert írt fel? Laura hány éves?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook