TSMT (beszélgetős fórum)


13. R75
2013. jún. 6. 14:03
Az én fiam még csak 10hónapos, igazából csak informálódni akartam, hogy másnál mennyire hatásos ez az egész...
12. Márta82 (válaszként erre: 11. - R75)
2013. jún. 6. 07:53
Van egy olyan fórum hogy beszédindítás 2,5 éves, valami ilyesmi, szerintem ott lehet tudnak segíteni.
11. R75
2013. jún. 5. 21:29
Nem jár senki gyereke, pici babája TSMT-re? Vagy legalábbis otthon nem kell senkinek csinálnia a tornát?
10. R75
2013. jún. 4. 15:29
Szeretném feléleszteni ezt a fórumot! Kangoroo Island rád lennék kíváncsi, hogy lett-e és milyen változás a dévény és tsmt-től, mi is fél éves kor óta járunk, most 10hós lesz a fiam...
9. Évili84 (válaszként erre: 3. - Soly1977)
2012. márc. 28. 15:12

Az én lányom is 19 hónapos. Annyit mond, hogy anya, apa, meg néha próbálja utánozni amit mondunk. A könyvek őt sem érdeklik. Ő is nagyon öntörvényű, ha kedve van megcsinálja amit kérünk, ha nincs akkor nincs. Nálunk viszont van szemkontaktus probléma is. Most voltunk vizsgálaton, ott autizmus gyanú van, amibe egyenlőre nem nyugszunk bele.

Mi is járunk TSMT tornára és igyekszünk itthon is csinálni. Én látok változást. Az első alkalmakkor nem volt hajlandó az ülős, mondókázós részeket megcsinálni. Most voltunk 4. alkalommal és már jobban végigcsinálta, és azóta kezdte el mondani az apát és utánozni egy két szót

8. patyoma (válaszként erre: 3. - Soly1977)
2012. márc. 28. 15:06

Kicsit rám ijesztettél, az én lányom 22 hónapos, sőt mindjárt 23 és mindezek igazak rá is...

Te is GYP-s vagy? Mert mi szakmabeliek hajlamosak vagyunk túlizgulni a dolgokat és mindenben valami elmaradást látni a saját gyerekünknél.

7. Soly1977 (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2012. márc. 28. 15:04
, de voltunk igen. Pont tegnap. Jövő héten is megyünk még. Mondta a csaj hogy megalapozott az aggodalmam de nagy gond nincs mivel még nagyon időben vagyunk. Látja hogy figyel, megért dolgokat, viszont pl a síró gyerektől fél... (csecsemő kora óta, nem tudom megfejteni hogy miért, mivel más hangos zajok nem zavarják) Többször kihangsúlyozta hogy nincs két egyforma gyerek. Ne bújjam a netet, ne olvassam a szakkönyveket és leginkább ne fórumozzak... :) (ki bírja ezt megállni?) tény hogy mikor mi gyerekek voltunk ekkora iparág nem épült a szülők paráztatására. Nem jártunk játszóházba, fejlesztőbe ide oda... mégis felnőttünk és beszélünk. Nyilván van akinek nehezebben ment / megy a beilleszkedés vagy a tanulás de felnőtt ésszel azért már más.
6. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - Soly1977)
2012. márc. 28. 14:55
egyébként tényleg ilyen volt az öreglány, be nem állt a szája, 3 napi hidegélelemmel mentünk meglátogatni... :-D
2012. márc. 28. 14:52
fejlődéspszichológia, bocsánat
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - Soly1977)
2012. márc. 28. 14:52

Persze, ártani nem árt, egy kis mozgás sosem baj a gyereknek, de őszintén szólva én már baromira utáltam a feladatokat a végén, abba is hagytuk. :-P

Gyerekpszichológusnál nem voltatok? Lehet érdemes lenne azt is megpróbálni. A Heim Pálban van, vagyis a Madarász épületében a Gyöngyösinél, de Heim Pálhoz tartozik

3. Soly1977 (válaszként erre: 2. - Kangaroo Island)
2012. márc. 28. 14:47
:-))))))))) ez jó, jót mosolyogtam rajta. Tudom nem szabad más gyerekhez hasonlítani, de szerintem azért abból a szempontból hogy 19 hónapos pár állathang utánzást vagy egy baba, anya, apa ilyesmi elvárható lenne. Erős szó hogy elvárható... Az érdeklődésével nincs gond, de csupán azzal foglalkozik ami őt érdekli. Viszont hamar megúnja. Ha hívom, ritkán jön oda, ha a nevén szólítom figyel, de nem mindig. (azt is érzem rajta hogy nagyon öntörvényű és próbálgatja a határait) Rajzolással nem tudom lekötni, könyvet is akkor nézünk ha ő hozza. Sokszor tanácstalan vagyok hogy fejlesszem vagy ne. Rengeteg eltérő véleménnyel találkoztam már, sőt leginkább a családtagjaim nem viselik túl jól hogy agyon aggódom magam a gyerek miatt, hogy mit és miért nem csinál még? A párom elfogadta, hisz ő is tudja ártani nem ártok vele, ha meg a saját lelkem megnyugszik tőle akkor az már jó.
2. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Soly1977)
2012. márc. 28. 14:39
Mi is csináltuk a tsmt-t, de nem beszédfejlődés miatt, hanem mozgás miatt és fél éves sem volt azt hiszem mikor elkezdtük, láttunk változást, sokkal érdeklődőbb lett, a mozgásfejlődése nem tudom h attól-e v a dévénytől indult-e meg, de az, hogy 19 hónaposan nem beszél, szerintem nem probléma, dédanyám testvére 3évesen kezdett el beszélni, és be sem állt a szája 92 éves koráig :-D
2012. márc. 28. 14:34

Olyan anyukák vagy apukák jelentkezését várom, akik használják a gyerkőcükkel a fent említett TSMT tornát.

A kisfiunk 19 hónapos és nem igazán akar beszélni, leginkább hangokat vagy csak alap szótagokat ad ki magából de tudatosan sajnos még nem használ egy szót sem.

A hétvégén kaptunk itthonra torna sort.

Nagyon érdekelne mások tapasztalata, hogy mennyi idő után láttak fejlődést, illetve miket és hogyan.

Egyszóval érdekelne minden olyan szülő véleménye és tapasztalata aki jártas az otthoni TSMT tornában.


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook