Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » TSMT és HRG torna fórum

TSMT és HRG torna (beszélgetős fórum)


2011. aug. 19. 10:19

sziasztok!

mi is csináljuk itthon a fél éves kislányommal a tsmt tornát, nagyon hasznosnak tartom, még csak 3 alkalommal csináltuk (szombaton kaptuk meg a tornasort), de már most látom a fejlődést rajta. A torna mindenkinek hasznos, fejleszt testileg lelkileg.

Nekünk gördeszkát és labdát kellett beszereznünk, meg egy hengert, de azt megoldottuk összehengerelt takaróval.

12. Mariann. (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2011. aug. 19. 10:07

köszönöm Neked is :)


labdánk már van szoktunk vele játszani, persze ez csak Adriánnak játék de így tartja a fejét és észre sem veszi közben jókat vigyorog...


ő nagyon élvezi az ilyen dolgokat mint hintázás, dobálás, labdán való ülés fekvés :)


köszönöm

11. Mariann. (válaszként erre: 9. - Mamcili)
2011. aug. 19. 10:05
köszönöm :)
10. Hoxa
2011. aug. 19. 08:23

Sok kitartást és erőt kívánok. Az, hogy ilyen elszántak vagytok, szerintem félig meddig a siker kulcsa is!


A tornához való eszközök függnek az adott feladatsortól. A gyógytornász is segíthet a beszerzésben. Mivel még pici a fiad, valószínűleg nem sok eszköz kell.

(Nekünk most ezek kellenek: trambulin, labda, karika, kötél, gördeszka, billenő deszka, óriás labda, bot, forgó szék - az én fiam 5 éves)


Az úszáshoz csak úszógumi kell nálunk, a többi eszközt biztosítják (itt különböző labdákat, szivacs rudakat, kis vödröket, stb. használnak)

2011. aug. 18. 23:03

Zebracsikótól én is sok jó tanácsot kaptam már, TSMT és HRG-ben járatos személyt csak Budapesten ismerek aki a szakma egyik profija...

De végtelen szeretetetek és elfogadásotok nagyon sokat fog segíteni a gyógyulásban.

8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Mariann.)
2011. aug. 18. 22:59
Nemigen létezik nagyobb erő.
7. Mariann. (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. aug. 18. 22:42

erre még nem gondoltunk, de pont ma hagyta el a számat egy mondat:

-lehet hogy a szeretetünkkel fogjuk meggyógyítani!


utána nézek


köszönöm

6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Mariann.)
2011. aug. 18. 22:34

Jobbulást kívánok a Fiadnak! A kisrohamok könnyebben kordában tarthatók, bár ez -gondolom -most annyira nem nyugtat meg.


Nem viccelek: a REIKI erejét megtapasztalva azt gondolom, érdeemes a Fiad ezzel az alternatív módszerrel is gyógyítani/gyógyíttatni.

5. Mariann. (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2011. aug. 18. 22:32

szia


köszönöm hogy írtál

szemészetre már 2 hós korától járunk napi 1szer tapasztjuk neki a szemét.

a Dévényt semmikép nem hagyjuk abba hisz ennek köszönhetjük, hogy ennyit fejlődött a pici.


csak tudod mindent ki akarunk próbálni, mivel már ennyit késtünk a sok nem tájékoztatás miatt nincs mit halogatnunk.


de gondolom a szakember tudja hogy mit lehet, nem? legalábbis remélem, hogy már nem kerülünk "rossz" szakember kezébe.. ebből volt elég

a Hrgt már csináltuk párszor csak pont nyári szünet lett 3-4 alkalommal voltunk.

ennek hatására kezdte el használni a bal oldalát előtte nem tudta.


az epilepszia teljesen kiborított... hogy még ez is..,


remélem hamar megtaláljuk neki a jó gyógyszert, hisz ezzel is jó pár hónapot késtünk.


köszi mégegyszer

4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. aug. 18. 22:25
a HRG-t már féléves kortól lehet csinálni, ha van rá lehetőségetek, a Dévény mellett mindenképpen csináljátok!
3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. aug. 18. 22:24

Elolvastam a naplód, nem korai még a tsmt?? 3 éves kor után szokták indítani, de inkább később.


A Dévényt kéne szerintem folytatnotok, az hihetetlenül jó módszer!


Az epilepszia kapcsán: a kisfiadnak úgynevezett kisrohamai vannak, ezek az "elbambulások", szaknyelven "petit mal" - így nézz utána!

Remélem, mielőbb megtalálják a jó gyógyszert, ez néha hosszabb folyamat, mire beállítják.


Én a helyedben szemészetre is vinném, a szemtengelyferdülése miatt, minél előbb kap szemüveget, annál kisebb az esélye, hogy az egyik szeme súlyosasbb tompalátó lesz.

2011. aug. 18. 22:15

írd be a keresőbe, hogy tsmt és van rá pár fórum


én nagyon ajánlom!

2011. aug. 18. 22:14

vajon nekünk is hatásos lesz/lenne?

úgy néz ki szeptembertől tudunk menni...tényleg nagyon jó? mozgásban lemaradott kisfiamnak is?


aki tud róla írna pár sort?

mit kell tutira beszereznünk? mert több mindent is olvastam de mindenkinél mást....


köszönöm a segítséget


(naplómban részletesen leírtam kisfiam történetét, ha valakit érdekelne)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook