Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Trónok harca könyvben? Valaki olvasta? Vélemény? fórum

Trónok harca könyvben? Valaki olvasta? Vélemény? (beszélgetős fórum)


2017. dec. 13. 09:55
Most végeztem a harmadik könyvvel. Eddig ez volt a legizgalmasabb. Nagyon pörgős volt, rengeteg dolog történt benne. Egyre inkább eltávolodik egymástól a könyv és a sorozat. A regény sokkal részletesebb, és rengeteg összefüggésre rávilágít. A sorozatban sok dolog ugyanúgy van, mint a könyvben, csak azok a részletek maradnak ki, amik értelmet adnak neki. Önmagában nézve is remek írás. Martin figyel a részletekre akár arról van szó, hogy mit esznek vagy mit viselnek, akár az egyes karakterek jelleméről vagy a különböző kultúrák sajátosságairól, mindennek megvan a helye, és semmi sem véletlen kerül oda. Látszik rajta, hogy az író nagy tudással rendelkezik a világról és az emberekről egyaránt.
9. pethoevi (válaszként erre: 8. - Eperlevél)
2012. jún. 23. 23:07

:-)

Nyilván...

8. eperlevél (válaszként erre: 5. - Pethoevi)
2012. jún. 23. 22:21
Ne a harmadikkal kezd, mert nem fogod érteni. Ha olvasod, az lesőtől olvasd, mert sok a plusz infó a filmhez képest.
7. eperlevél (válaszként erre: 2. - Édesszívem)
2012. jún. 23. 22:20

Nem, határozottan nem. A filmből túl sok minden kimarad.


Tesómék nézik, mindig beszélünk róla, én pedig csodálkozom,h. milyen hülyeségek vannak a filmben és mennyi lényeges dolog marad ki belőle...

2012. jún. 23. 22:19

Sokkal-sokkal jobb mint a film.....Össze sem lehet hasonlítani a kettőt!


Sokkal szövevényesebb és összetettebb a könyv, sok olyan dologra világít rá, amire a film nem.


Nekem a film egyáltalán nem tetszett, nem is nézem.

2012. jún. 20. 21:38
Én is pont azon gondolkozom,h el kéne olvasni.Viszont a neten is csak szinkronosan tudom nézni,mert felirattal nem tudom,h ki kicsoda.Elég zavaros a sok név,de már nagyjából tudom.Így a 2. évad végére...:))) Viszont annyira várom a 3-at,h arra gondoltam,elolvasnám.:-)
4. farah (válaszként erre: 2. - Édesszívem)
2012. jún. 13. 09:09
Tényleg szóról-szóra az, ezért is hagytam abba, mert nem nyújtott semmi plussz élményt. Borzasztó sok benne a szereplő és a helyszín, mindig belekavarodtam, hogy ki-kicsoda. Azért nem rossz, majd egyszer folytatom, ha nem lesz más.
2012. jún. 12. 11:03
Nagyon jó könyv és a film és a könyv is!A kedvencem Tyrion!
2011. aug. 18. 17:01
Állítólag nagyon jó, szóról szóra a film.
2011. jún. 2. 20:30
Várom a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook