Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tragédia az Aquaworldben... fórum

Tragédia az Aquaworldben... (beszélgetős fórum)

1 2
2009. júl. 31. 15:02
Hihetetlen, ami ott történt, és az lesz a legrosszabb, hogy nem lesz felelős!
42. d58b988bee (válaszként erre: 40. - Binky)
2009. júl. 31. 14:57
Azért lennének ott még hiányosságok hidd el és igenis ilyen belépőjegy árak mellett ne történjen már ilyen baleset sehol!!
2009. júl. 30. 09:25

A siófoki balesetben a kisfiú 4 éves volt. Őt még ténygel nem lehet látótávolságon kívül elengedni.

Az újpestinél a baleset előtt 4 nappal állítólag jegyzőkönyvet vettek fel a tetőről. Lehet,hogy ezt el is tüntetik. Mindenesetre a balesetért elsősorban a vezetőnek kell vállalni a felelősséget, ahogy az országos szinten is működni kellene.

40. Binky (válaszként erre: 38. - 49ca420470)
2009. júl. 29. 20:07

Sosem hibáztattam konkrétan a szülőt.

Mivel nem ismertem az eset részleteit, megkérdeztem, hogy hol volt a gyerek anyja (ez csak annyit tesz, hogy a gyerek egyedül volt-e, a szülő észlelte-e).

Sosem mondtam, hogy a szülő hibája, mégis mindenki háromszor elmondja, hogy ők nem tehetnek róla. (Mintha én ugyan csaka szülőket tenném felelőssé.)

Na igen, ki tehet róla? Senki, illetve kollektív felelősséggel mindenki.

Bár alkalmazottakat rúgtak ki, valószínűleg nem csak ők voltak a hibásak, hanem pl. aki kamerázta a dolgot és nem szólt, aki nem szólt rá a gyerekre, aki észlelte a bajt, de nem szólt, akinek ki kellett volna vizsgálnia, az üzemeltetők,a tulajok, a gyártók,a kormány.

Ez egy szerencsétlenség, tragédia, de sajnos előfordul. Rá egy napra jött egy hír, még egy gyermekhalál történt eközben, szintén valami uszodaféleségben.

Háboroghatunk, de már nem csinálhatjuk vissza. És ezért nem kell egy amúgy engedélyekkel rendelkező komplexumot aláásni.

39. d58b988bee (válaszként erre: 38. - 49ca420470)
2009. júl. 29. 10:26

Igazad van nem lehet az ember egyébként sem a nap 24 órájában a gyermek mellett az tuti és ebben az esetben az sem lett volna segítség, ha fogja anyuka a kezét.


És senki nem fog bűnhődni emiatt az a legnagyobb szemétség.

38. 49ca420470 (válaszként erre: 17. - Binky)
2009. júl. 29. 01:33
Ez csak a fürdő üzemeltetőnek a hibája.Ha az anyja 1cm -re áll a gyerektől és fogta volna a kezét,az a gyerek akkor is eltünt volna az aknában ahogy a tető megbillen a lába alatt.Tehát a szülőket most kivételesen nyugodtan hagyd ki a dologból szerintem.És én igen is útálom az aquaworldot és minden strandot,amiben emberek halnak meg az üzemeltetők hibájából!A vidámparkokkal ugyan így vagyok,tavaly is elszállt egy kőrhinta majdnem meghalt egy csomó gyerek!Kinek a hibája?A szülőé mert nem fogta a gyerek kezét vagy mert engedte felülni?Ezt ugye te sem hiszed!
2009. júl. 29. 01:28
Én nehezen tudom elhinni hogy az a fürdőmester vagy karbantartó aki észlelte a hibát,nem hiszem hogy nem szólt a felettesének,de ezt sosem fogja tudni bizonyítani.Azt elhiszem hogy a felettes tojt a dologra.De a vezetőség maradt a helyén Roh..meg rakásra.
2009. júl. 29. 01:26
Rettentő, veszélyes a csúzdáj is.
35. oanita
2009. júl. 29. 00:10

Én nem megyek ebbe a fürdőbe soha, már csak azért sem, mert meghalt ott az a kisfiú, felelőtlen viselkedés miatt, értelmetlenül.. A többiben pedig, ahová megyünk, medencében levő fém és egyéb tetőket, kiemelkedéseket elkerüljük.

Sokan gondolunk ezekben a napokban arra az édesanyára, apára, testvérekre, családtagokra, akiknek ezt a tragédiát kell elviselniük..és a kisfiúra..

2009. júl. 28. 18:05
Én tegnap olvastam itt a neten,hogy egy vendég képeket készített a mozgó aknafedélről,csak azt nem értem,ha ezt ő észrevette és vette a fáradságot a fotózáshoz,akkor mennyiből tartott volna felhívni a figyelmét az illetékeseknek?Megelőzhető lett volna egy értelmetlen gyerekhalál!!!!!!!Engem nagyon megvisel ez a történet,mindig erre gondolok és szörnyen utálom azokat az embereket,akik miatt ez bekövetkezett.Életfogytiglant érdemelne mind.
33. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 29. - Correct)
2009. júl. 28. 13:49

Nem ismerem az ügy részleteit, de azon azért elgondolkodtam, miért nincs egy védőrács az aknafedél alatt. Ahol emberek dolgoznak és nem robotok, ott bármikor előfordulhat gondatlanság. Egy akkora aknába, ahová egy gyerek beeshet, szerintem kellett volna egy másodlagos védelem is.


Én ismerem azt a medencét, ott egy szülőnek sem jutna eszébe a gyereke kezét fogni. A szülők biztos, hogy nem hibáztak.

2009. júl. 28. 13:00
Az én kisfiam két nappal előtte járt ott az apukájával ugyanúgy 9 éves még a hideg is kiráz, ha rá gondolok, hogy ő vele is előfordulhatott volna. A szülő ugyanis nem tud minden másodpercben a gyermek mellett lenni. Valószínő ő is csak nézelődhetett a medence széléről és nem figyelt a lába elé:o(
2009. júl. 28. 12:58

Sziasztok!


Állítólag nem voltak teljesen rendben a dolgok már átadáskor is.

30. Binky (válaszként erre: 28. - Correct)
2009. júl. 28. 12:57

Egy volt alkalmazott nyilvánvalóan nem beszél a cégről elismerően.

Könnyű lenne egy-két ember hibájára ráhúzni, és azt mondani, de jó, kirúgták őket, máskor nem fordulhat elő ilyen. Valójában előfordulhat, elő is fog, az összes szükséges engedély megvolt, vannak kamerák, úszómesterek, biztonsági emberek, mégsem 100%-os, mint semmi ezen a világon. A szakértők szerint a heveny és megszervezetlen ellenőrzés (inkább nem létező) a hibás, hisz nincs olyan szerv, ami felügyelné az ilyen parkokat.

29. correct (válaszként erre: 21. - Ddba37bd80)
2009. júl. 28. 12:38
Nagyon egyetértek! Hihetetlen, hogy sokan azt firtatnák, hogy a szülő miért nem láthatta előre, hogy egy csupán 40 centis vízben baleset érheti a fiát azáltal, hogy egy fedő hirtelen felszakad. ELMÉLETILEG akkor sem lehetne semmi baja egy gyereknek, ha a szülők hazamennének otthagyva a gyereket egyedül. Kiélezett példa de erről szól!
28. correct (válaszként erre: 17. - Binky)
2009. júl. 28. 12:34

Ne haragudj, ki írt olyat, hogy rossz ember vagy? Nem vagy az.

Amúgy miért ne lehetne útálni az Aquaworld-öt? Nem rémlik vmi olyasmi a hírekből, hogy nagyon sürgetve történt meg az átadás? És, hogy nem lett megfelelően ellenőrizve minden? Valaki ezért távozott az élről, és lám, igaza volt: "a baleset borítékolható volt".

27. kriszti71 (válaszként erre: 26. - Ddba37bd80)
2009. júl. 28. 12:31
Röviden,egyetértek,az életbe nem megyek oda.
2009. júl. 28. 10:26
Sajnos ezek nem egyedi esetek. Minden évben hallunk ilyesmit, hogy a szűrő beszippantotta a gyermeket. Kiváncsi lennék, hogy a jegyszedőn és talán az úszómesteren kívül lett-e bárkinek is valamilyen felelősségre vonása. Ül-e börtönbe valaki ezekért. Szerintem csak szépen áttették egy hasonló még jobban fizető állásban. Semmit nem tudunk ezekről. Az én gyermekkoromban minden kerületben volt egymedencés jó kis strand. Ott töltöttem a gyerekkoromat nyáron. Soha senkinek nem lett baja. Talán egy-két kéz és lábtörés. Pedig még a szüleink sem tudtak mellettünk lenni, mert halálra dolgozták magukat. Most pedig mindenféle felülről kapott előirásoknak kell megfelelni, csak éppen nem próbálják ki a gyakorlatban. Ez a fedél szerintem a kezdetektől ugyanígy mozgott. Csak éppen mivel jó nagy pénzért csinálták, azt hitték, hogy ilyennek kell lenni. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ami drága az jó is. Egymás után csinálják a luxus strandokat luxus áron, ahelyett, hogy sok megfizethető kis strandokat csinálnának.
2009. júl. 28. 06:04

Egyszerüen hihetetlen hogy ilyen megtörténhet!De sajnos megtörtént ez a szörnyű baleset.Én belehalnék ha a fiammal valami történne!!!

Itt nálunk (ahol lakunk) nemrég nyilt egy hatalmas fürdő.Voltunk már ott de a gyerekemet annyira féltem hogy még a gyerekmedencébe is mellette vagyok!Igaz ő mégcsak 6 éves.Tudja hogy mi történt hiszen látta a tv-ben és hallotta ahogy mi is beszéltünk róla és vasárnap amikor voltunk a fürdőben nem lépett rá a fémre a medence alján,hanem kikerülte.


Sajnálom a kisfiú szüleit!Egy gyerek elvesztése a legrosszabb!:(((

2009. júl. 28. 05:44

Borzasztó,ami történt.:( Nagyon sajnálom a családot.

Ez egy szerencsétlen baleset volt. A szülők nem felelősök,de biztos vagy ok benne,hogy magukat okolják. Sajnos a kisfiú rossz időben volt,rossz helyen.:(


Arra azért kíváncsi lennék,hogy csökkent-e a látogatók száma a fürdőben a tragédia óta? Mi is gondolkoztunk,hogy a nyáron elmegyünk oda,de ezek után tuti,hogy soha be nem teszem oda a lábam!

2009. júl. 27. 23:34
A világon a legnagyobb tragédia ami történhet egy emberrel,hogy a gyermekét elveszíti.Őszinte részvétem a szülőknek ez egy kiheverhetetlen dolog...remélem a felelősök elnyerik méltó büntetésüket,bár ebben az országban soha semminek nincs gazdája.Az tuti,hogy a lábamat be nem teszem arra a helyre és hátborzongató ez az egész,ami történt.
22. kriszti71 (válaszként erre: 12. - 37403e3af4)
2009. júl. 27. 21:13

Nagyon is egyetértek veled,ja és én is kész voltam mikor halottam,mert én is nagyon féltem a gyerekeimet,és szerintem mindenki azért megy oda hogy jól érezze magát,nem azért hogy ez történjen.

Én be is záratnám az egész kócerájt!!!

2009. júl. 27. 21:05

Ami itt történt az mindennek a teteje. Nem egyszerú munkahelyi mulasztás, hanem a bizalommal való visszaélés is.Biztos vagyok benne, hogy nem gondatlanságból, foglalkozási körében elkövetett emberölésről szól majd a vádemelés. Megérdemelnék, hogy senki nem menjen többet oda. Az én bizalmamat elvesztették, és akkor sem mennék oda, ha ők fizetnének érte. Jó lesz ha odafigyelünk, mert itt semminek nincs gazdája és felelőse.

Akinek vannak gyermekei, azok tudják, hogy egy 9 éves fiúnak nem lehet, de nem is szabad fogni a kezét egyfolytában. Ennyi szabadság megengedhető, hogy egy strandon, zárt "biztonságos" helyen szabadon sétálhasson, nézelődhessen.Aki egyfolytában fogja a 9 éves fia kezét, az jó lesz, ha elkezd magán gondolkodni, mielőtt a fia mondja meg a véleményét. Ha a szülő mellette állt volna, ez a fedél akkor is elmozdult volna. Úgy hallottam voltak körülötte felnőttek, de egy pillanat alatt történ, és próbálták rögtön kihúzni is, de hiába. A szülőknek elég tragédia ami történt, ne akarjuk, hogy mások helyett magukat hibáztassák.

A kisfiú nyugodjék békében, a szülőknek pedig őszinte részvétem.

2009. júl. 27. 20:28
Részvétem a családnak, értelmetlen tragédia :(
2009. júl. 27. 20:24

nem tudom ki hogy van vele, de nem lehet fogni a kezet egy gyereknek folyamatosan, ig be nem tolti a felnottkort. idovel meg kell tanulnia kis onallosagot, es 6 7 eves kortol mindenhol lazul a felugyelet. kezdodnek is a kisebb nagyobb serulesek, zuzodasok, es megtanulja a gyerek hogy hol vannak a hatarai. nem lehet folyton elozetes terepszemlet tartani mindenutt ahol a gyerek megfordul hogy biztonsagos e.


szerintem nem a szulok hibaja ez a dolog. meglehet a gyerek sem merte fel a veszelyet, mit tesz, es hol.


hogy kimondottan felelosse lehete tenni valakit, az kerdeses. persze akik epitettek azert erre odafigyelhettek volna. de meglehet a tervezoasztalon szerepelt is az a vedelem ami kellett volna oda. csak hat valakik elfelejtettek megepiteni...

eleg szomoru dolog sajnos

2009. júl. 27. 19:46
Sajnos láttam működni a szörfmedencét, és ami ekkora nyomással tolja ki a vizet magából, onnan már nincs mit kihúzni. Szerintem szegény kisfút elnyelték azok a lapátok pillanatok alatt.
17. Binky (válaszként erre: 16. - Correct)
2009. júl. 27. 19:45

Én csupán feltettem azt az egyszerű kérdést, hogy hol volt az anyja mindeközben.

Azért mert nem értek veled egyet, még nem vagyok rossz ember.

Nem hinném, hogy ez csak a strand üzemeltetőinek a hibája, magát a strandokat, az élményfürdőket sem ellenőrzik, kénytelenek ezt a fürdők megoldani, persze keret nincs rá.

A mulasztást én nem csak egy fél részéről érzem, és nem kell utálni az aquaworld-öt, mert ez megtörtént. (Ha a dologzók jelentik a hibát, lehet, hogy a főnökök sz@rnak a fejükre, és ugyanígy megtörténik.)

Tragédia, talán ezentúl jobban figyelnek rá, de ezenkívül értelmetlen hadakozni.

16. correct (válaszként erre: 13. - Binky)
2009. júl. 27. 19:38
Hát lehet, hogy a szülőknek nem "pálya" a 40 centis vízű szörf-medence.....de állítólag az apa nagyon próbálta kihúzni de nem ment.
15. correct (válaszként erre: 12. - 37403e3af4)
2009. júl. 27. 19:37
Igen egyetértek ebben!
2009. júl. 27. 19:36
A párommal és barátokkal voltunk ott júniusban, még mondta is hogy nem biztonságos az az akna, gyerekek ültek a szélén, és onnan nézték a szörfözőket! El kellett volna keríteni vagy legalább egy TILOS táblát kitenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook