Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Továbbtanuló családok - az élethosszig tartó tanulás és társai fórum

Továbbtanuló családok - az élethosszig tartó tanulás és társai (beszélgetős fórum)


2013. febr. 4. 19:31
Nagyon örülök, hogy beindul a beszélgetés. Írta itt valaki, hogy a munkáltatónak kellene fizetni. Ez szerintem csak részben elvárható. Bár én ilyennek részese nem voltam soha, azt gondolom nagyon kevés az a munkáltató, aki valóban finanszírozza a tanulmányokat. Mondjuk továbbképzés esetében el tudom képzelni. Ilyenkor szerintem az is felmerül, hogy a képzés nagyon egysíkó nem? Én például olyan területen dolgozom, ahová kellenek alapvető pénzügyi, gazdasági ismeretek, nyelvtudás és még sok más is. Összetett a dolog, bár nem vagyok cégnél vagy ilyesmi. Emelett sok olyan dolog is érdekel, ami tanulást igényel, akár tanfolyam elvégzését, de nem a mindennapi munkámhoz kötődik. pl. a sajtkészítés. Nálunk az lesz, hogy együtt tanulunk majd a gyerekkel. Volt olyan csoporttársam, ahol az egész család egy főiskolán, egy időben tanult. Hát nálunk is majdnem ez lesz a helyzet, remélem, bár az anyagi vonzata az inkább rémes, mint krémes.
7. kszb (válaszként erre: 1. - Kovikike)
2013. jan. 29. 23:05

számomra ez utópia... sajnos.... pedig vhogy így képzeltem anno az idealisztikus világomban... mondhatni naivitásomban azt hittem ez megvalósítható. Sajnos az évek bizonyították, h 2 munkahely kell ahhoz, h közepesen jól megéljek (vissza tudjam fizetni a diákhitelem is)- ebben csak a tavasztól őszig tartó bicajozás, a rosszabb időkre pedig a BKV bérlet van

benne! Se kocsi, se semmi (párom saját lakása, így ma rezsi).

Szeretnék még tanulni, nagyon. De se idő, se pénz (ez a legnagyobb ellenségem ebben), és lassan már fizikailag se bírnám. Remélem változik ez a helyzet vmikor, mert számomra midig kihívás egy új papír a zsebemben. Önmagam miatt kell...

2013. jan. 29. 21:00

A férjemmel mi hosszú évekig tanultunk munka mellett, szereztünk így 2-2 diplomát, nyelvvizsgákat, a saját pénzünkből. Ennek köszönhetően tudtam a jelenlegi munkahelyemen elhelyezkedni.

Az utóbbi két évben lazultunk egy kicsit. A felsőoktatáshoz már nem sok kedvem van, inkább továbbképzések, meg hobbi ami belefér. Például nagyon gondolkodom egy gombaszakellenőr tanfolyamon, és hegedűlni is szeretnék megtanulni. Illetve a nyelvtudásomat szeretném még csiszolgatni.

A lányom három év múlva kezdi a felsőoktatást, az sem lesz egy olcsó mulatság bármennyire is jól tanul. A szülői példa nagyon fontos.

Én ha nem tanulok, akkor hajlamos vagyok a tévé előtt punnyadni. Akoor már inkább étrelmesen töltöm az időm.

2013. jan. 29. 20:16
Szerintem fontos, hogy a szülők is továbbképezzék magukat, mert úgy érzem, hamar be lehet fásulni, hamar meg lehet butulni.
4. ebe5acb8e6 (válaszként erre: 1. - Kovikike)
2013. jan. 29. 19:55

Az élethosszig tartó tanulás úgy az igazi, ha többnyire a munkáltató finanszírozza.

És még akkor is, úgy van értelme hogy vissza is kell adni a tudást, nem csak befogadni.

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kovikike)
2013. jan. 29. 19:52
Én most már leginkább a gyerek továbbtanulására koncentrálok! Egyetem, nyelvvizsga, stb. Két ember továbbtanulását már nem tudom finanszírozni, úgy döntöttem, most már az ő taníttatása a fontosabb!
2013. jan. 29. 19:35

Nálunk a Férjem és én felváltva csináljuk az iskolákat, így nem kerül egyszerre olyan sokba.

Én most kezdtem bele egy fősuliba, ő most végzett. Neki így már 2 diplomája van és 2 nyelvviszgája, nekem ez lesz a második diplomám és van egy nyelvvizsgám.

Ennek ellenére még van tervben több tanfolyam, nyelvvizsga. Szerintem fontos hogy folyamatosan képezzük magunkat, mert így könnyebben lehetünk sikeresek az életben, több lábon állunk...

A gyerek még ovis, ő még csak angolra jár, de az nem nagy kiadás :))

2013. jan. 29. 19:21
Bizonyára nem a mi családunk az egyedüli, ahol a gyermekek mellett a szülők is tovább tanulnak, aztán tovább és tovább és még tovább. Együtt tanul a család. Ma már elvárás az élethosszig tartó tanulás, a biztos nyelvtudás(ok) megszerzése, a folyamatos képzés. Ma egy munkahelyi tréning, holnap egy továbbképzés, egy mesterképzés, egy újabb szakma. Mi a választás alapja, mennyire fontos a diploma? Milyen diploma fontos? Hogyan szerzik meg a családok a pénzt erre? Nálunk folyamatosan gond, hogy a képzések költségesek, akkor is képződnek költségek, ha pl. állami finanszírozású képzésről beszélünk. Az érettségiző diák továbbtanulása felül írja-e a szülőét, vagy fordítva? Várom a véleményeket, problémáka, tapasztalatokat. Milyen szempont szerint választunk iskolát, mit jelent, hogy valaki túlképzett? Mik a használható szakmák? Kell-e a diploma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook