Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Továbbtanulási többletpontok fórum

Továbbtanulási többletpontok (beszélgetős fórum)

2011. okt. 3. 15:44
Lehet kapni hátrányos helyzetért 20, illetve halmozottan hátrányos helyzetért 40 többletpontot, az alábbiak szerint: [link]
2011. szept. 19. 11:22

"Hátrányos helyzetűnek az a 25 évnél fiatalabb jelentkező számít, akit középfokú tanulmányai alatt jegyzői védelmet kapott szociális helyzete, családi körülményei miatt. A kedvezmény ugyanúgy megilleti, ha állami gondozott volt, vagy ha rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak utána. A hátrányos helyzetű tanulók 25 többletpontot kaphatnak, a jelentkezési díjnak pedig csak a felét kell fizetniük.


Halmozottan hátrányos helyzetű az a felvételiző, akinek - a fentieken kívül - a törvényes felügyeletét ellátó szülője csak alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezik, illetve akit nevelőszülőknél vagy gyermekotthonban neveltek. Ők 50 felvételi többletpontot igényelhetnek, és teljesen mentesülnek a jelentkezési díj alól."

2011. szept. 19. 11:21
szerintem erre nem...ha kisebbséghez tartozik, vagy ha terhes, illetve fogyatékos (ha jól tudom)
2011. szept. 19. 11:15
bocska, jav: nekem is, és az anyukának is
2011. szept. 19. 11:13

Gyermekem továbbtanulásánál jelent az többletpontot, ha nekem is, és az apukának is csak alapfokú, vagyis szakmunkás végzettségünk van?

Miből lehet egyáltalán (szociális) többletpontot szerezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook