Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Továbbképzések fórum

Továbbképzések (beszélgetős fórum)


20. e7b9f15411 (válaszként erre: 19. - 89b99f816e)
2008. nov. 29. 10:56

sziasztok!

utánna érdeklődtem ennek a 3 éves valaminek és tényleg nem ad diplomát, csak egy alap képzést amivel semmit nem érsz ha nem mész tovább mesterképzésre.

2008. nov. 25. 18:59
gondolom a diploma szó nekik itt nem csak wcpapírt jelent :)
2008. nov. 25. 18:57
na hát ennek utánna járok,mert már nem értem. majd holnap még jövök, azért köszi az eddig segítséget. jó éjt!
2008. nov. 25. 18:57

pl:

Az alapszakon megszerzett diplomával a hallgatók folytathatják tanulmányaikat a képzés második ciklusában, vagy elhelyezkedhetnek a turizmus és vendéglátás területén különböző típusú vállalkozásokban (szálláshelyek, vendéglátóhelyek, szabadidős létesítmények).

2008. nov. 25. 18:53
Szerintem ez butaság. Mindenhol ahol olvastam a szakokról (hivatalos oldalakon), diplomát írnak...érdekes lenne, ha nem így lenne..
2008. nov. 25. 18:51

Komolyan diplomát ad?

Én úgy tudom h.ez csak egy alapképzés és ezután mehetünk tovább ha benne vagyunk egy bizonyos százalékba tanulmányi átlag alapján, vagyis mehetünk tovább akkor is ha nem esünk bele, csak akkor fizetősön.

2008. nov. 25. 18:49
Ugyanúgy diplomát ad. ha nem érne semmit, akkor nem tanulna tovább ezen senki.
13. e7b9f15411 (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2008. nov. 25. 18:45
én úgy tudom,hogy azzal a 3 évvel nem érünk semmit!legalábbis engem így tájékoztattak ez nem így van???
12. nyta
2008. nov. 25. 18:43
Én is csak azt tudom tanácsolni mindenkinek,hogy tanuljon amíg lehet!Én is munka mellett csinálom az egyetemet,de már negyedéves vagyok,és látom az alagút végét:)
2008. nov. 25. 18:42
Igen, 7 pontot kaptam felvételinél pluszban, és átnézve a leendő tantárgyaimat, jópárat beszámíttathatok..olyat is amit nagyon utáltam és nehéz is volt..:) Tehát megéri így továbbmenni.
2008. nov. 25. 18:41
Nem kell 5 év! Már alapképzések vannak, ami azt jelenti, h 3 év, ha egyetemi diplomát akarsz, akkor kell még hozzá plusz 2 év! És hidd el nekem, hamar eltelik az a 3 év! :) Vagy menj levelezőre, akkor közben dolgozhatsz is, lesz kereseted. Én is levelezőn tanulok.
2008. nov. 25. 18:35
Sniki5 teljesen igazad van egyébként és ezért gondolkozom én is ezen h. lehet tovább kellene menni, de ott van a másik oldal, amit az előbb leírtam és az engem meg inkább eltántorít, és mindig elkeserít az , hogy most tanuljak még több mint 5 évig? úgy érzem az nem nekem való
2008. nov. 25. 18:35
és a két éves suli beszámitott neked pontokba? sok olyan tárgyad van fősulin amiket tanultál már? könnyebb így? Kaptál esetleg vmi alól felmentést?
2008. nov. 25. 18:32
Én is elvégeztem egy 2 éves felsőfokú szakot (int.kommunikátor) , most pedig fősulin tanulok tovább kommunikáció szakon. Sztem megéri továbbmenni ugyanabba az irányba, hogy meglegyen a diploma, mert sose tudni, később milyen elvárások lesznek állással kapcsolatban. Utána pedig még mindig lehet tovább tanulni, akár teljesen más szakmát. Majd szerintem én is ezt teszem fősuli után :)
2008. nov. 25. 18:24
Sini igazság szerint én is így vagyok....hha fősulira mennék akkor is csak levelezőre mert nappalira már nem megyek az tuti, nekem is dolgoznom kéne már... a véleményem pedig egyezik a tieddel a diploma-túlképzettség szinte....
2008. nov. 25. 18:24
húú elég hülyén fogalmazok, de már este van bocsi:)
2008. nov. 25. 18:22

Sikizita szerintem ha szeretnél fősulira járni végezd el!

én azért nem megyek m. igazán szeretnék még 5 évig tanulni meg inkább szeretnék dolgozni már lassan lehet hülyén hangzik ez, de szívesebben dolgoznék már mint h.tanuljak tovább.

és sokkal szivesebben dolgoznék akár eladóként is mint hogy könyvelő legyek vagy vmi ilyesmi. lehet velem van a baj, de én úgy látom h. sok diplomás ember csak otthon ül m. túlképzett, és tudom hogy van előnyei is m. van mikor a papír kell, de úgy érzem h. a mai világban nem feltétlenül az él jobban akinek diplomája van hanem az aki talpraesett, és még kapcsolatai is vannak,bár ez elég szomorú:S.

De azért köszi h. írtál remélem tudsz dönteni és h. rátalál a fórumra egy okos ember aki többet tud mint mi éstalán még tanácsot is ad :D.

3. 236fe2f68e (válaszként erre: 1. - E7b9f15411)
2008. nov. 25. 18:15
szio, én jövöben végzek..de nem akarok én se egyetemre menni..hanem valami továbképzést szeretnék, jo lenne megtudni, h menyire jok ezek ...jó, hogy feltetted a kérdést!
2008. nov. 25. 18:14

én is két éves okj-s képzésre járok, idén végzek én nemzetközi szállítmányozó és logisztikai szakügyintéző leszek. szerintetek végezzem el ezután a logisztikát fősulin, vagy inkább végezzek el még egy két éves tanfolyamot, hogy még egy valami szakmám legyen?


Sini szerintem megéri elvégezni egy két éves képzést, mert közben ha megtetszik annyira, hogy el akarod végezni azt a szakot fősulin/egyetemen is akkor a pontokba beleszámít h van már róla papírod, és szerintem manapság az is számít hha okj-s képzésre jársz akkor kaptok továbbra is családit. legalábbis rám még jár most is.

Túl sokat nem tudtam segíteni, én sem tudom mit tegyek jelen pillanatban...

2008. nov. 25. 18:09

Sziasztok! Most vagyok 18 és most fogok tovább menni.Az igazság az,hogy nincs nem szeretnék egyetemre vagy fősulira hanem csak ilyen két éves képzések valamelyikére. Szeretnék segítséget kérni attól aki ezekről a képzésekről bővebben tud valamit. nem igazán tudom h. egyes képzések elvégzése után hova tudok elhelyezkedni. Nyíregyháza környékén szeretnék menni valahova. néztem a pénzügyi szakügyintézőt vagy az informatikai statikus és gazdasági tervező szakot is, de nem találok róluk semmit. ezek azok a szakok amik a nyíregyi fősulin indulnak. egyébként szeretnék bankba, önkormányzatnál vagy ilyesmi területen dolgozni. Aki tudna nekem erről bővebb infót adni, vagy van tapasztalata azt kérem kicsit segítsen a döntésben:).

sziasztok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook