Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tortadiszitésben jártasak segitsetek fórum

Tortadiszitésben jártasak segitsetek (beszélgetős fórum)


2010. nov. 16. 14:59

Olvaszd fel a csokit icipici vajjal keverd össze,

alufóliát 30-40 cm darabot tépj le és arra kb diónyi pöttyeket csinálj egymástol messze és hurkapálcával a közepétől ki indulva huzzál vonalakat a csókiból 5-6 ot tüskéket ha megdermed

akkor ovatossan szedd le bármire felállitva rakhatod disznek.

18. Buksi13 (válaszként erre: 17. - Pomi)
2010. máj. 5. 10:20
Köszi, elmegyek megnézem. Nincs messze, csepelen vagyok.
17. Pomi (válaszként erre: 16. - Buksi13)
2010. máj. 4. 23:00
A cukros mandula is finom pirítva:) Tipp: A fővámtéri vásárcsarnokban a pince részen van egy bolt ahol jó díszítéseket, kiegészítőket lehet kapni(csokilevél, apró marcipánfigurák, színes gyöngyök, bevonó marcipán, különböző mázak, gyertyák, tortapapírok stb.
16. Buksi13 (válaszként erre: 14. - Pomi)
2010. máj. 4. 15:36
Igen a kisfiamnak volt ilyen ötlete is, hogy öntsük le az egészet csokimázzal, és a kiemelkedő szöveget és mintákat valamivel kiemelni. Az oldalát pedig ő mandulával szórná be. (apja imádja)
15. Buksi13 (válaszként erre: 13. - Tavaszilány)
2010. máj. 4. 15:35
Nekem is nagyon megtetszett. Majd beszámolok az eredményről.
14. Pomi
2010. máj. 4. 15:32
Lehet kapni apró színes cukorkákat, vagy a fehér kókuszreszelék, amit a mintákba lehet szórni, miután körülötte csokimázat csináltál pld. :) Vagy cukor dió keverékéből lehet grillázst csinálni amivel a torta oldalát is lehet díszíteni.
2010. máj. 4. 15:30
Húúú, megnéztem a teszveszen, nagyon jól néz ki és nagyon ötletes!
12. tavaszilány (válaszként erre: 8. - 6b94deaef4)
2010. máj. 4. 15:24
Ez is nagyon jó ötlet!
11. Buksi13 (válaszként erre: 8. - 6b94deaef4)
2010. máj. 4. 15:24
Megnézem mindenképpen. Hát nem vagyok cukrász tanuló, de imádok sütni, és elég jól is megy. Csak a tortákkal állok kicsit hadilábon. De nem adom fel, nem fog ki rajtam.
10. Buksi13 (válaszként erre: 7. - Tavaszilány)
2010. máj. 4. 15:22
Oké, mindenképpen. A tesz-veszen vettem.
9. Buksi13 (válaszként erre: 3. - Angelina78)
2010. máj. 4. 15:21
Marcipánra gondoltam, csak félek tőle, hogy mennyire tudom szétnyújtani.Még nem dolgoztam vele, bár szeriti a párom.
2010. máj. 4. 15:21

mint cukrász tanácsolom neked:


probáld meg színes vajkémből fel spricelni "csillagcsöves nyomozsákból kicsi pontok egymás mellett" majd a végén olvasztott csokival kontur "ami hangsúlyozza a mintát" szem és orr az lehet domború valami,... pl: szemnek és orrnak zsírpapirra csokiból pasztilla készités

megvallom én nem szeretek figurás tortákkal pecselni... ha rákeresel a naplómban találsz benne több ilyen bejegyzést.

pl: micimackót, autót nyáron készittem, ezzel a technikával fel lehet disziteni a mackót akár sík vagy domború alakban is.... ilyen modon már a cukrász tanulóink is szépen elkészitették


sok sikert.

7. tavaszilány (válaszként erre: 6. - Buksi13)
2010. máj. 4. 15:21

:)...majd kérünkszépen képet!!!!!!!!!!!!!!

Amúgy ezt a tortaformát hol szerezted, tök jó ötlet!??

6. Buksi13 (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2010. máj. 4. 15:20
Aha, ez jó lehet. Mézeskalácsot szoktunk csinálni, és disziteni a gyerekekkel. Szinezőim meg vannak itthon.
5. tavaszilány (válaszként erre: 4. - Tavaszilány)
2010. máj. 4. 15:16
Olyanra gondolok, mint amivel a mézeskalácsokat festjük Karácsonykor...
4. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Buksi13)
2010. máj. 4. 15:15
Készíts cukormázat ( 1 tojásfehérje+15 dkg porcukor felverve) és ételfestékkel színezd be...ezzel szépen be tudod vonni a mintákat különböző színűre...kicsit macerás, de nagyon szép lesz!
3. angelina78 (válaszként erre: 1. - Buksi13)
2010. máj. 4. 15:13
Én a helyedbe az egészet egyszínű marcipánnal vonnám be. Jól lehet nyújtani, porcukor kell hozzá. És a lufikat és a többi díszítő formákat és feliratot egy más színű marcipánnal vonnám be vagy rá.
2. 68171a91a7 (válaszként erre: 1. - Buksi13)
2010. máj. 4. 15:12
Lehet kapni cukormázakat több színben/ízben is, vagy csokis bevonót... több félét szintén.
2010. máj. 4. 15:07

Sziasztok

Szereztem egy szuper tortaformát, ha kisül és megforditjuk a sütit, látszik a Boldog szülinapot, lufik stb. minták. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mivel lehetne bevonni, arra gondoltam csokis tortát sütök. Ez eddig oké, csak mivel vonjam be, hogy a felirat és a minták látszódjanak, és utána szépen ki lehessen disziteni. Marcipán elég nehezen nyujthatónak tűnik, elég nagy a torta. Szóval lányok, esetleg fiuk, ötletek? A férjemnek sütném. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook