Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Torta készítésében segítenél? fórum

Torta készítésében segítenél? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 9. 16:58

Megcsináltam :D elég jó lett


piskóta úgy lett véve boltban.


torta töltelék

250g turó

majdnem teljes tejszínhab

és gyümölcslé barack és megy


nagyon finom lett :)

2012. jún. 8. 22:26
csodás :D a tesóm tejszínhab sprét hozót :D na mindegy, remélem ebből is képes leszek a torta krémjét megcsinálni
20. gevi1931 (válaszként erre: 15. - Mistvan2)
2012. jún. 8. 21:37
Ha nem szereted a meggyet más gyümölccsel is elkészitheted,sok sikert
2012. jún. 7. 19:19
Szia! Tudok neked ajánlani erdei gyümi tortát! Egy doboz (30dkg) fagyasztott erdei gyümit kb. két evőkanál vízzel megfőzöd, forrás után már nem kell sokáig. Amikor kész, még forron 2 pupos e.k.cukrot belekeversz. Ezt jól lehűtöd. Egy csomag pudingot megfőzöl 3dl tejjel, ezt is lehűtöd. 3dl tejszínt felversz habnak(legjobb a hulala) és a pudinggal elkevered a nagyjábol leszürt gyümit, majd óvatosan belekevered a habot. Ezt beletöltöd a piskótába. Tetejét kirakod erdei gyümivel (jó a fagyasztott), és lezselézed! Mennyei! :) ugyanezzel a teknikával lehet csak eperből is készíteni
2012. jún. 7. 18:31
oh, mi történt? :( olyan jól indult a topik és most a béka sege alá került, biztos azért mert a moderátor a Tudásbázisba helyezte a topikot :(, és semmilyen szakács nem nézi ezt a részleget, kösz moderátor!
2012. jún. 6. 19:20
nyugodtan ajánlhatok még :)
2012. jún. 6. 15:57

kis összefoglalás :)


joghurtos torta

limeos mascarpone torta

Meggyes torta

így elsőre a meggyesre hajlók :)

15. mistvan2 (válaszként erre: 14. - Gevi1931)
2012. jún. 6. 15:34

nem is emlékszem megy tortára, biztos nagyon rég ettem olyat :), bár fahéjjal?

Aszem inkább veszek befőttet, bár még van időm gondolkodni ezen :) péntek mesze van

2012. jún. 6. 15:24

Meggyes torta /nagyon ajánlom fincsi-könnyü/


Piskota: 4 tojás fehérjét kemény habbá verni, 2 evőkanál cukrot akkor szoktam bele tenni mikor a habfélig felvan verve, ezután beleteszem a tojások sárgáját és 2 ,evőkanál cukrot apránként, majd 4 evőkanál lisztet azt is adagonként hozzákeverem.

Kikent tortaformába belecsurgatom kissé meg ütögetem hogy egyenletes legyen.

Megsütöm.


Mig hűl a piskotám addig elkészitem a krémet.


36 gramm zselatint beáztatok 1 dl vízben és felmelegitem de nem forralom, 50 dkg meggyet /lehet befőtt is /Lé nélkül/ 10 dkg cukororal, ha befőtt akkor cukornélkül, fahéjjal, 1 citrom lével, megturmixoljuk, rá öntjük a zselatint,és hütjük, 4 dl. tejszint felverünk, ebböl kicsit félre teszünk a többit a meggymasszába keverjük, és a torta formába öntjük.


A meg maradt tejszinből kidiszitjük. és a hűtőbe tesszük. pár órára .


Majd forró vizben mártott késsel szeleteljük.


Jó sütést és boldog szülinapot kivánok.

13. c6766641b8 (válaszként erre: 11. - Mistvan2)
2012. jún. 6. 15:17

Megvett:)


Az mindegy,sima gyümölcsjoghurt,Danone pl,azok finom krémesek:)

12. mistvan2 (válaszként erre: 9. - Szeszil74)
2012. jún. 6. 15:05
ups nem rád értetem hanem babszibobóra :)
11. mistvan2 (válaszként erre: 5. - C6766641b8)
2012. jún. 6. 15:03

tetszik az ötlet, berakom a teszt ötletekbe :), de kimaradt az hogy milyen joghurtról van itt szó.

készített vagy megvett? ha megvett fajta akkor kitöl :)


szeszil74:bocs nem szeretem a vaníliát, gyermek koromban csak azt ettem és meguntam.

2012. jún. 6. 15:03

Mascarponet pedig csinálhatsz házilag, még olcsóbb is.

2 nagy doboz tejfölt gézlapba (én konyharuhába) teszem (nem szabad összekeverni), összefogni, szűrőbe, és egy tálba téve 2 nap alatt szépen kicsepeg belőle a savó. (Hűtőben).

Ez a "hamis" mascarpone.

2012. jún. 6. 15:01

Szia! Bemásolok ide egy isteni sütireceptet, egy óra alatt kész az egész.

Ennek isteni (kicsit fanyarkás) a krémje a lime-tól (igaz, én citromaromával készítettem.)

Nagyon-nagyon finom.

Ja, és még egészséges is, mert a tésztája lisztmentes. :)


MÁKTORTA LIME-OS MASCARPONEKRÉMMEL


Tészta:

3 tojás

10 dkg cukor

20 dkg darált mák (kevesebb is lehet)

1 teáskanál sütőpor

5 dkg olvasztott vaj

2 lime (esetleg citrom/citromlé/citromaroma)


Krém:

30 dkg mascarpone

2-3 lime leve

2 teáskanál vaníliáscukor

3 evőkanál porcukor

eper (elhagyható)


3 tojássárgáját 5 dkg cukorral habosra keverünk. Hozzáadjuk a mákot, csipet sót, a sütőport, és ha ezzel elkevertük, beletesszük az olvasztott vajat, valamint a 2 lime levét és héját.

3 tojásfehérjét csipet sóval könnyű habbá verünk, majd hozzáadjuk a másik 5 dkg cukrot, és kemény habbá verjük.

A habot lazán beleforgatjuk a mákos keverékbe.

Kivajazott (sütőpapírozott) 18-20 cm-es tortaformába öntjük a masszát, és kb. 30 percig (tűpróbáig) sütjük.

Míg a tészta sül, a mascarponét kikeverjük a lime levével, vaníliáscukorral és porcukorral (esetleg eperrel).

Ha a tészta kihűlt, vagy kettévágjuk, vagy csak a tetejére kenjük a krémet.

Tetejét krémmel, eperszemekkel, reszelt csokival díszítjük.

2012. jún. 6. 14:57
Mi legtöbbször a fekete erdőt csináljuk.Imádjuk.
7. babszibobó (válaszként erre: 1. - Mistvan2)
2012. jún. 6. 14:57

Szia!

Nálunk nagy kedvenc a sima gyümitorta:-)


Piskóta alap (lehet kapni szegélyeset, bár én mindig megsütöm, mert elég egyszerű és gyors a receptje).


Rá sima vanília puding (persze ezt lehet variálni egyéb ízekkel).


Tetejére a gyümi és azt zselével leöntöm.


Kicsit hűtő és már kész is.


De, ha kifejezetten tölteni szeretnéd, akkor torta piskóta alap, a krémhez pudingot lehet kikeverni kis margarinnal, szintén lehet gyümit közé pakolni.

2012. jún. 6. 14:53
Joghurt torta nem érdekel???Annak nincs tésztája.
2012. jún. 6. 14:52

Szia.

Én ezt szoktam készíteni gyümölcsös tortatölteléknek:0.5 l gyümölcsjoghurt,10 dkg porcukor,0.5 l tejszín habja,1 evőkanál zselatin,a joghurthoz illő gyümölcs(25-50 dkg)


A joghurtot elkeverem a cukorral,a zselatint feloldom,aztán ehhez a meleg zselatinhoz teszek 2-3 evőkanál joghurtot,majd szépen hozzákeverem a többit is.Ezután óvatosan beleforgatom a felvert tejszínhabot.A feldarablt gyümölcsöt is beletesszük,óvatosan:)

Szerintem egyszerű és finom!!


Ha pl citromosat csinálok,akkor sima joghurtot veszek és citromhéjat reszelek bele,meg mehet bele egy kis citromlé is.

4. virus2008 (válaszként erre: 3. - Mistvan2)
2012. jún. 6. 14:51

Tudsz élni!Amúgy még a csokikrém ami bármely mennyiségben, nálam megunhatatlan, abból is a keserűcsoki.


Pont most csináltam barackos túrós palacsintát :)

Dobok egy párat :)

3. mistvan2 (válaszként erre: 2. - Virus2008)
2012. jún. 6. 14:49
az elözö évben barack a zselében és turos torta volt amit rendeltem :)
2. virus2008 (válaszként erre: 1. - Mistvan2)
2012. jún. 6. 14:48
Nálam a túrókrém a tuti, és gyümölcs terén citrusok.
2012. jún. 6. 14:46

Hali


35 éves leszek szombaton és ara gondoltam hogy én magam csinálom meg a tortámat :), eddig mindig úgy rendeltem 16 szeletest de már ráuntam az ízekre.

Olyan tortát szeretnék csinálni aminek a teteje zselés és a zselében gyümölcs darabol vannak, még nem döntöttem el milyen gyümölcs, mert van 3 kedvenc, barack narancs és erdei gyümölcs mix, a töltelék hát nem is tudom mi a kedvencem, szeretem a gyümölcs ízű krémeket főleg a kicsit savanyú édest.

Még ma szeretnék pár demo ízt megcsinálni, segítsetek a töltelékben, nyugodtan ajánlhatok gyümölcsből készült krémet is nem gond, és ne ilyen aroma port amiben nincs is igazi gyümölcs.

ja igen a torta alapon inkább úgy venném ha nem gond.


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook