Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Törpenyuszi tartható kint az udvaron normális zárt nagyméretű fa nyúlólban? fórum

Törpenyuszi tartható kint az udvaron normális zárt nagyméretű fa nyúlólban? (tudásbázis kérdés)

2008. nov. 3. 12:54
Szerintem ha megfelelően elkészíted neki az ólat akkor tarthatod kint.
2008. okt. 3. 15:07

Én annó a házinyuszikat is kint tartottam,sőt,ha voltak picik,nekik sem volt soha semmi bajuk!Persze ehhez az ólat precízen leszigeteltem,és igen vastagon bealmoztam.Fontos ha rácsos az aljzat,télire azt is szigetelni kell!Picit macerásabb takarítani,de nekem soha egyetlen növendék vagy felnőtt sem fázott meg,pedig mindnek külön férőhelye volt!

A legjobb a hungarocell lappal résmentesen körbeszigetelni a tetőt,oldalfalat,aljzatot,az ajtón is csak pici rést kell hagyni a friss levegő miatt.Almozásként forgács vagy szalma kerül 10 cm vastagon,rá széna ugyanennyit.A táplálékukba ilyenkor kerüljön kukorica és napraforgómag,ezek hasznosak hidegben segítenek az állat hőháztartását fenntartani.

2008. szept. 28. 18:07
Nagyon hamar megfáznak a törpenyuszik, és az náluk sajnos végzetes is lehet, szóval szerintem nem.
2008. szept. 28. 16:38
Nekem is törpenyiszim van és mikor mi vettük azt mondták,hogy a törpenyúlnak főleg ilyen hideg időben a lakásban a helye.Ha kinnt akarod tartani vegyél házinyulat,bár én azt is sajnálnám kinnt tartani.
2008. szept. 28. 16:08
Én ilyen hideg időben, meg a télen is félnék hogy megfázik. A mamámék anno nyulakat tartottak volt nekik 300 is, és fedett helyen voltak, sőt a kicsiknek még infralámpával melegítettek is.
2008. szept. 28. 15:43
Törpenyuszi tartható kint az udvaron normális zárt nagyméretű fa nyúlólban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook