Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Törpenyúl gazdik fórum

Törpenyúl gazdik (beszélgetős fórum)


2013. márc. 20. 20:38

Gondolkozom törpenyuszi tartásán, de vannak kérdéses pontok.

1, Mennyire jönne ki egy hat kilós, mogorva macskával?

2, a nyuszi kibírja azt, hogy én két hetente péntek délutántól szombat estig egyetemen vagyok? Mert a macskának semmi baja attól, hogy egyedül marad 1-1 éjszakára, de nyuszival semmi tapasztalatom!

3, Mivel dolgozom is, hogy viselné azt, ha "egyedül" lenne a macskával, napi 8 órát? Vagy rögtön 2 nyulat vegyek? Persze a nyuszi(k) bezárva a ketrecbe, ha nem vagyok itthon, nehogy baj legyen!

10. timycat (válaszként erre: 4. - Maffincs)
2013. febr. 25. 21:55

A fiúk szagosabbak, de a lányok se "kutyák". Rágcsálók, a pisijük baromi büdös, ezért célszerű az egyik sarokba alomtálcát rakni -lehet kapni nyuszinak valót- így nem kell naponta 2szer az egész hóbelevancot takarítani elég csak a kis alomtálcát. Nálunk a ketrecben forgács van, azt is cserélem heti 2szer és így szagtalannak mondható. Egyébként eredendően szobatiszták, mindig ugyanoda járnak, szóval ezzel nem lesz gond.


Mi ki szoktuk engedni hadd szaladgáljon a házban, de figyelni kell rá, mert képest nekiállni rágcsálni, bármit, kábelt, széklábat, bőrkanapét, szőnyeget -utóbbit előszeretettel kaparja is- szobanövényt, macskát (az előző nyuszink leharapta a fehér cicánk farkát, szóval megrágják a macskát is)


Ami a temperamentumot illeti, valamikor olyan édes bújós, valamikor meg morog-karmol-harap... de azért bírom a fejét.


Nyáron kinti kifutója van, van vagy jó tizennégyzetméter, ahol előszeretettel furkál, komplett üregrendszereket épít magának és gyakorlatilag bele is költözik, az istenért se tudjuk kicsalogatni, pedig veszélyes, mert nem egyszer láttam nyestet az udvarban és ha jól tudom az nem veti meg a rágcsálót... de nyáron szabadságharcos, ha látja hogy be akarom gyűjteni akkor támad, harap, karmol és bebújik a lyukba -ami olyan mély hogy simán elnyel egy vileda-nyelet-; ha kaját viszek akkor dörzsölődzködik, mint egy macska

2013. febr. 25. 21:45

Hát a saját tapasztalatunk szerint a lányom 2 évesen kapott egy törpe oroszlánfejűt,nem volt probléma.Nem harapott, nem rúgott!Később kiderült lány nyuszi volt,4 évig élt(tájogos lett).Azóta volt több nyulunk.Egy bak oroszlánfejű egy tünemény volt,6 évig élt és kölyköket hagyott maga után.Az utolsó alomból egy lányt tartottunk meg, Ő a család kedvence most.

Mi úgy vettük észre minden nyuszi egy külön egyéniség.Akkor vadulnak el ha nincs foglalkozva velük.Pl az anyukám is elhanyagolta és egy morgós, harapós, dagi nyuszicsaj lett belőle.Nem sikerült már megszelidíteni.

2013. febr. 25. 17:53
Milyen nemű nyuszik?Alájuk semmikép ne rakj szénát.Nem lesz nekik hideg, igazából ki is túrnak maguk alól mindnent.Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy egy4 évesnek nem igazán való, mivel szeretnek karmolni ha rosszul fogják meg őket.
7. Maffincs (válaszként erre: 6. - Judit87)
2013. febr. 25. 12:10

egy 120-as benti ketrecet vettünk nekik (remélem az elég két nyuszinak), aminek műanyag az alja..nem lesz hideg nekik, ha nem rakok alá szénát?

A fogukat mennyire használják az ember ellen? van egy 4 éves lányom, csak miatta kérdezem..:)

2013. febr. 25. 12:01
A természetük inkább macskára hasonlít, tehát ha van kedve odajön és babusgathatod, de ha nem akkor puffog, karmol, elszalad.Büdös ha nem takarítod, de a bak nyulak szerintem büdibbek, nekem volt mindkettő.Célszerű egy WC-t beállítani nekik amibe almot teszel(forgács, pellett stb) és mindíg kiveszed a pisis részt, 1 héten egyszer meg az egészet kitakarítod.A kecóba nem kell semmilyen alom csak a budijukba.Minden nap kapjanak szénát+vizet.Tápot egy kis kanálnyit+kevés zöldséget szintén naponta.Ne adj neki magvakat, kukricát, szotyit mert hízlal inkább sima nyúltápot.
5. Maffincs (válaszként erre: 3. - 7d6d76a2fa)
2013. febr. 25. 11:40
Megnézem, köszönöm.
2013. febr. 25. 11:38

jajj, hol is kezdjem... :D


mi nagy állatbarátok vagyunk, minden állatunk igazi családtag, a nyuszikkal kapcsolatban is sok dolognak utánanéztünk..., de azt nem írják sehol, hogy pl mennyire "illatozik" az alom. Kertes házban élünk, szeretnénk nekik külön otthont építeni nyárra a kertbe, kifutóval, stb...

Gondolom ők is nagyon babusgatni valók, mint pl egy cica, de a természetükről sem tudok szinte semmit.

Mennyire harapdálósak?:)

2013. febr. 25. 11:15

Én is az vagyok, immár 4.éve.

Kérdezz, ha tudok válaszolok, de szerintem regisztrálj a torpenyul.hu a törpenyúl klub hivatalos honlapjára, ahol tenyésztők és évtizedes tapasztatalattal rendelkező nyuszigazdik tudnak neked segíteni.

És nem mellesleg egy nagyon jó társaság :)

2013. febr. 25. 11:12
Mit szeretnél tudni?
2013. febr. 25. 11:06

Sziasztok!


Két kosorrú lógófülű törpenyuszival bővül a családunk és szeretnék segítséget kérni néhány dologban...


Remélem van itt néhány törpenyúl gazdi. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook