Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Törött szárnyú postagalamb fórum

Törött szárnyú postagalamb (beszélgetős fórum)


11. Krisha (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2011. okt. 7. 08:59

Szia!

Köszönöm a segítséget! :)

10. bnedora (válaszként erre: 9. - Krisha)
2011. szept. 29. 22:23
Szia! Akkor én jól vettem ki írásodból, hogy mi lehetett a helyzet. Szerintem házi galambot csak házi galambbal tudsz összehozni, mint párt, a kacagó gerle vadnak számít. Barátként lehet, hogy elfogadják egymást, de ez sem biztos. Szerintem, egyedül is meg fog maradni, ha megfelelő kalitkában tartod. Sok sikert kívánok hozzá!
2011. szept. 29. 21:21

Kedves válaszolók!


A galambot behozták a rendelőbe, ahol dolgozom, lemondtak róla... Nem akartak foglalkozni vele, így örökbe fogadtam. Felhívtam a gyűrű-szám alapján talált illetőt, kiderült, hogy ő annak a bizonyos egyesületnek az elnöke, és ő is azt mondta, hogy mint idei galamb, törött a szárnnyat "nem ér semmit" és tartsam csak meg. Felhatalmazott.


Kötözgetem a szárnyát még 3 hétig, eszik, iszik, de nem túl boldog. Párt keresek neki. Kacagógerlével nem szeretném összetenni, továbbá azt sem tudom, hogy hím, vagy tojó... Amiket írtak különbség jelszó alatt, azokhoz kellene egy másik nemű galamb, ami nincs, és eleve nonsense ez az egész így, hogy nem vagyok galambÁSz...


Ritkán vagyok csak gépközelben, bocsánat a késői reakcióért.


Üdv.

Krisha

8. bnedora (válaszként erre: 7. - Jstefan)
2011. szept. 20. 20:43
Úgy látszik, akkor a mostani galambok már mások a 40 évvel ez előttieknél, mert 13 évig voltam galambász, így én is tapasztalatból írtam.
7. jstefan (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2011. szept. 20. 20:34
A saját tapasztalataimat írtam le.Hosszú évek óta vannak postagalambjaim is ,szakkönyveim ,és itt a közelemben lakik egy nemzetközi versenyeket nyert postagalambász,attól is nagyon sokat tanultam ezzel kapcsolatban.
6. bnedora (válaszként erre: 4. - Jstefan)
2011. szept. 20. 20:27
Mivel a fórumindító nem közölte, hogy hogyan jutott a galambhoz, így egyértelműen nem lehet neki tanácsot adni.
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Jstefan)
2011. szept. 20. 20:26
Abban nem adok neked igazat, hogy a galambok egy életre választanak párt maguknak, azok a vadkacsák. Simán összepárosodnak más fajtájú galambokkal. Régebben nagyon ismert volt a "pörtposta", amely postagalamb és pörtliből jött össze.
4. jstefan (válaszként erre: 1. - Krisha)
2011. szept. 20. 20:12
A postagalamb okos madár. Vissza kell juttatni a tulajdonosához. A lábán lévő gyűrű alapján bármelyik galambász egyesületnél megtudják mondani hogy kinek a tulajdona,esetleg értesítik a tulajdonost.A galambok egy életre választanak párt maguknak ezért nehéz lesz összepárosítani másik galambbal.A galambászok ha megsérül egyik galambjuk akkor meggyógyítják de nem adják oda senkinek,ezért valószínű hogy a tulajdonosa keresi a balesetet szenvedett galambját,ami nagyon értékes díjnyertes is lehet.Ha találtad akkor jogilag nem tartható meg.
2011. szept. 20. 10:14
állatorvoshoz kellene elvinni
2011. szept. 20. 10:05
Szia! Ezek szerint a volt gazdájától kaptad. Egyáltalán hol tartod?
2011. szept. 20. 09:18

Sziasztok!


Nemrégen került hozzám egy törött szárnyú postagalamb, örökbe fogadtam, így már nem tud versenyezni... de most teljesen depressziós, és keresek neki társat. Talán pont egy másik törött szárnyú madarat, így együtt épülnének fel, és nem kellene látnia a sérültnek, ahogy a másik röpköd.


Tud valaki ilyen madárról?

Vagy arról, hogy törött szárnyú madár, amelyik meggyógyult?

Fog még repülni? Az a baj, hogy pont ízület mellett van a törés... nem valami szép látvány.


Előre is köszi a helpeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook