Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Törökországba-autóval!?? fórum

Törökországba-autóval!?? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 25. 22:33

Köszönök mindent!

Jó éjt!

15. bébice (válaszként erre: 13. - Orsi86)
2010. máj. 25. 22:15
Igen,a konyhájukat ismerjük,imádjuk is,legalábbis amiket itthon ettünk eddig az itteni török éttermekbe.
14. bébice (válaszként erre: 13. - Orsi86)
2010. máj. 25. 22:14

Megnéztem,úgy nem talál,hogy kapali karsi,csak úgy ,hogy:"Kapali Bakkal Sk."

Valószínűleg nem ugyanaz.Mindegy akkor irány Istanbul.Ott már megtaláljuk.


Nagyon szépen köszönöm,nagyon sokat segítettél!

Holnapután indulunk,remélem,hogy valami elfogadható árú hotelt is találunk.

13. Orsi86
2010. máj. 25. 22:07
Aya sofia illetve a kék mecset közelében van. Oda nem nehéz eltalálni kivan táblázva. De ha "kapali carsi"-t ütsz be akkor szerintem pont oda kell jutnotok. A Törökök is nagyon kedvesek, segítőkészek, nyugodtan kérdezzetek tőlük. És kostoljatok meg mindent, nagyon jó a török konyha!
12. bébice (válaszként erre: 7. - Orsi86)
2010. máj. 25. 21:59

Ó,ez nagyon jó,pont ezek érdekelnek.

Egyébként ez a bazár merre van ha beérünk istanbulba?Könnyű megtalálni?Vagy a hülye is megtalálja,már bocs!?


Nagyon szemtelen vagyok,ha esetleg megmondanád,hogy navigátorba innen bp.-ről mit írjak be uticélnak?Vagy elég csak Istanbul?

11. Orsi86 (válaszként erre: 10. - Bébice)
2010. máj. 25. 21:57
Áh, ez butaság! Ha biciklivel mentek akkor lehet 24 óra:)))
10. bébice (válaszként erre: 8. - Orsi86)
2010. máj. 25. 21:51
Azt mondják,hogy az útviszonyok nagyon rosszak,nekünk 24 órát mondtak.Ez a Szerbia-Bulgária-Török útvonal.
2010. máj. 25. 21:48
Ja és megéri kocsival menni, mert Isztambulba nincs fapados járat így kb 75ezer a jegy. Benzin-gázolaj költség is kb ott van, viszont a kocsiba többen is befértek és még lehet pakolni is ezt-azt.
8. Orsi86 (válaszként erre: 5. - Bébice)
2010. máj. 25. 21:45

Szerbia-Bulgária. Miért te mit hallottál?

Nekünk télén szakadó havazásban volt 15 óra, de van olyan ismerősünk aki 10 óra alatt kint van. Normális útviszonyok között 12.

2010. máj. 25. 21:43

Csak a török határon kell venni vízumot kb 15-20 Euro, egy hónapra adják. Akár itt Magyarországon is megvehetitek, mi mindig ott szoktuk. A Bp-i Török nagykövetségen segítenek ha bármi kérdésed van.

Én prada táskát vettem legutóbb 4-5ezer ft-ért.Annyira szép, hogy mindenki eredetinek nézi. És gucci órát 1500ft-ért. Szinte minden híres márka van. Luis vuiton dolgok is gyönyörűek. Az arany már nem jó üzlet. De annyira csodálatos választék van,hogy nem lehet megállni vásárlás nélkül. :)

6. bébice (válaszként erre: 3. - Eperlevél)
2010. máj. 25. 21:37
Gratulálok a férjednek,na ezt már nem merném bevállalni.
5. bébice (válaszként erre: 2. - Orsi86)
2010. máj. 25. 21:36

12 óra???,??

Ez biztos?Melyik útvonal ez?

4. bébice (válaszként erre: 2. - Orsi86)
2010. máj. 25. 21:34

Nagyon köszönöm a válaszodat.

Bocsánat időközben el kellett szaladnom.


Ellentmondásos dolgokat olvastam,most kell vízum vagy nem?


Pont a márkás dolgok miatt megyünk,nem tudod mik vannak,milyen márkák kb.?

És még egy kérdés,milyen árban van most ott az arany?

Bocsánat a sok kérdésért!

2010. máj. 25. 20:34

Szia!


Én nem hiszem, hogy ennyire rossz lenne a helyzet. A szerbek tényleg tudnak kukacoskodni. Románián és Bulgárián át szerintem nyugodtan elindulhattok. Azért Romániába elég sok magyar rendszámú autó jár.


Az én férjem stoppal járta meg az utat Szerbián, Bulgárián, Törökországon át Iránt és Irakot. Semmi rossz tapasztalata nem volt. Isztambulba 2x volt már.

2010. máj. 25. 20:31

Szia!

Mi gyakran járunk ki. Férjem török. Mi szerbián és bulgárián keresztül megyünk. A románokat jobb elkerülni. Ha betartod a sebesség korlátozásokat akkor nem lesz semmi baj, nem fognak megbüntetni. Nem éreztem,hogy nem szereti a magyarokat, bár az is igaz,hogy velünk törökül beszéltel mindenhol. (Rengeteg török főleg kamionos utazik arra.)

Szerbiában viszonylag jók az utak viszont bulgária nem a legjobb. Kb 12 óra alatt Isztanbulba lehet érni Bp-ről.

Kint az arany piac "kapali carsi" környékén találtok nagyon olcsón "márkás" dolgokat. Remélem tudtam segíteni! Jó utat!

2010. máj. 25. 20:22
Sziasztok! Törökországba készülünk,autóval mennénk Isztambulba,nem titok csak vásárolni.Nagyon rosszakat hallottunk azzal kapcsolatban,hogy akár Románián át,akár Szerbián keresztül mennénk,nagyon utálnak minket magyarokat és bűntetnek a rendőrök is ha kell,ha nem.Egyik ismerősünk mesélte,hogy a barátnőjét megpofozta egy román rendőr.Nem tudom,hogy túlzott-e vagy igaz,de kicsit berezeltem,hogy tényleg ilyen viszonyok vannak-e,mert gyereket is vinnénk,mivel nincs kire hagyni.Félreértés ne essék nekem semmi bajom se a románokkal,se a szerbekkel,csak tudja az ember,hogy merjen-e neki indulni a nagyvilágba. A másik,hogy hova érdemes ruhát,cipőt,márkás dolgokat venni törökbe? Útviszonyokról is szívesen hallanék! Mindenkinek köszönöm a válaszát!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook