Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Torokfájás ásványvíztől fórum

Torokfájás ásványvíztől (beszélgetős fórum)


2010. aug. 13. 12:17
sziasztok.ez már egy régi fórum,de hátha lesz valaki.érdeklődnék,hogy melyik víz vált be amitől nem fáj a torkotok?
2008. aug. 17. 10:30

Sziasztok!


Mostanában nekem is sokat fáj a torkom (kapar - ég) és a Férjem mondta, hogy lehet, hogy a szénsavas víztől. Látom, más is küszködik ezzel a problémával... Én Nestle Aquarelt iszom már nagyon hosszú ideje és szénsavasat. A folyadékbevitelem 99%-át ez adja szerintem, mert csak alkalmanként iszom tejet vagy kakaót illetve teát, de amúgy mindíg csak a szénsavas víz.... Az itt olvasottak alapján le fogok állni vele és kíváncsian várom, hogy elmúlik - e a problémám?

23. kat68
2008. ápr. 8. 17:25
Sziasztok!Iszik valaki Füredi lúgos vizet?Valakinek van róla tapasztalata?
22. Bubbaboo (válaszként erre: 16. - 87b2f45b68)
2007. aug. 22. 11:21
Pontosan miért is károsak az ásványvizek? Egyszer olvastam már erről, talán a Testkontroll-ban!? Hogy szervetlen ásványi-anyagok vannak benne, amik nem tudnak beépülni, hasznosulni, hanem lerakódnak! Erre gondolsz!? És vajon ez tényleg így van? Mi tonnaszám isszuk az ásványvizet, de csak menteset, azért a csapvíznél jobb, nem? Most viszont született egy kislányom, ha másért nem, az Ő kedvéért beújítok egy ilyen víztisztítót, ha tényleg ez a legjobb megoldás...Nem is drága! :))
21. 87b2f45b68 (válaszként erre: 18. - Hoxa)
2007. jún. 13. 17:35

Szia Hoxa!


Bocsi ezt nem tudtam, akkor ha akarod töröld ki a hozzászólásomat. szia keki

20. 4c35511f0b (válaszként erre: 18. - Hoxa)
2007. jún. 11. 19:55
khmmmmmmmmmmmmm:)
19. Hoxa
2007. jún. 11. 19:55
Megjegyzem nekem is ilyenem van, és nagyon jó.
18. Hoxa
2007. jún. 11. 19:46

<a href="http://www.bioszallito.hu/Aquaphor-Modern-viztisztito?termek-891" target="_blank">Viztisztító készülék</a>

Az én portálomon ugyanis én reklámozhatok... (Kekinek)

17. pocsimari (válaszként erre: 14. - Szilike*)
2007. jún. 11. 19:44
tessék szénsavmentes vizet inni,van a boltban.A szénsav kivonja a kaliumot a szervezetből.
16. 87b2f45b68 (válaszként erre: 1. - Vandis)
2007. jún. 11. 19:37
Szia. Nekem van egy jó megoldásom hogy végre egészséges, tiszta, jóízű és szagtalan ívóvízet iggyál. Mégpedig háztartási ívóvíztisztitó segítségével. Ami csapra szerelhető.Amióta én is használom azóta sokkal több vízet íszom naponta. Ráadásul olcsó áron. Az ásványvízek nagyon károsak az emberi szervezetre.
15. jemma
2007. jún. 8. 17:56
elég érzékeny a torkom, kánikulában sem iszom hideget. az ásványvíztől is és a kólától is kapar egy kicsit a torkom, de csak rövid idegig, általában hamar elmúlik.
2007. jún. 8. 15:30
Nekem nem fájt a torkom,amikor szénsavas vizet ittam.
2007. máj. 8. 12:17
Nekem a szűléseim után volt ilyen tünetem,igaz és szénsavast ittam...aztán egyszercsak elmúlt.Nem tudom mitől lehetett és azt sem hogy miért múlt el.Most akármilyen hideg ,szénsavas vizet ihatok torokfájás nélkül
12. kft
2007. ápr. 19. 09:41
Csak a szénsavas ásványvíztől fájhat a torok,de attól 100 %-ban-tapasztalatból-szakorvos mondta.
2007. márc. 2. 13:56
Biztos hogy a víztől fáj?Azért beszélj egy dokival!
10. Rika1
2007. márc. 2. 13:12
Én rég óta iszom,igaz álltalában egy félét,de nem tapasztaltam ilyet.Estleg,ha hidegen issza valaki,akkor előfordulhat torokfájás.
2007. márc. 2. 13:02
Ugyanigy erez torokfajast az en lanyom is,csak nem asvanyviztol,hanem a pepszitol es a kolatol
8. PIROS35 (válaszként erre: 1. - Vandis)
2007. jan. 5. 20:30

Próbáltad már a fonyódi forrásvizet?

Szerintem nagyon jó ízű (szénsavmentes változat).

Mi sem szoktunk csapvizet inni,és ha szénsavas ásványvizet választunk,akkor is inkább az alacsonyabb na-tartalmút választjuk.

Egyébként főleg télen(a fűtésszezon miatt)könnyen kiszárad,begyullad az ember torka és nyálkahártyája.

Ilyenkor a szénsavas,cukros és ásványi anyag tartalmú italok csípő,égő érzést,fájdalmat okoz nyeléskor.(Ugyanúgy,mint mandulagyulladáskor vagy mandulaműtétkor is.)

Bár ez is érdekes,mert amikor laryngitise van a gyerekeknek,épp calcium injekciót kell inniuk,illetve sóoldatot kell inhalálni gépben.

7. nixe
2006. szept. 14. 21:29
Én eddig azt hittem, hogy a szénsavtól fájdult meg a torkom. Ezek szerint mégse?
6. kisgé (válaszként erre: 4. - Vandis)
2006. szept. 1. 14:33
De érdekes, erről még nem hallottam soha! Nem lehet valamire allergia? Lehet, hogy hülyeséget mondok!
2006. aug. 21. 07:47
Nekem ma éppen az ásványvíz enyhítette a torokfájásomat.:)
2006. aug. 15. 14:52

Köszi a válaszokat! Én is gondoltam ásványianyagra, bár épp fordítva, hogy talán valamiből túl sok van..

Nekem az Apenta sosem ízlett (bár akkoriban, mikor Apentát vettünk, még csak szénsavas volt). Utána Szentkirályit vettünk, de Naturaquát is ittam. Mindkettőtől fájt a torkom. Most próbáltam ki a Nestlé Aquarellt, mivel kevesebb benne a nátrium, de igazság szerint semmi nem változott :(

3. rika
2006. aug. 14. 12:42
Nekem volt ilyen főként a sparos és a cba-s vízzel kapcsolatban. Milyen vizeket iszol? Ja meg még a Margitszigetitől is volt bajom. Nekem az apenta jött be nagyon és még ízesített verziója is van...:)
2006. aug. 14. 11:12
Úgy hallottam,hogy valamilyen ásványianyag hiánya okozhatja!Talán a neten utánna tudsz nézni!
2006. aug. 11. 14:13

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok, ti is tapasztaltatok-e hasonló dolgokat, mint én.

Én legjobban vizet szeretek inni, de a pesti víz - szerintem - már évek óta ihatatlan (legalábbis büdös). Úgyhogy áttértünk az ásványvízre, de szigorúan szénsavmenteset iszom :) Sajnos azonban van egy problémám vele, hogy megfájdul tőle a torkom. Kellemetlen, nyomás alapú, reszelős fájás (persze nem nagyon erős, de kellemetlen), hogy a nyelés is rosszul esik.

Nem tudtam rájönni, melyik összetevővel lehet baj. Próbáltam alascony nátrium tartalmú vizet, de uaz történt.

Egyáltalán nem iszom hidegen, szobahőmérsékleten iszom a vizet.

Valakinek volt már hasonló problémája, vagy van ötletetek, mitől lehet ez?


üdv.

V.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook