Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Török nyelvtanulás fórum

Török nyelvtanulás (beszélgetős fórum)

2011. dec. 7. 23:11

Szia gööndör!

Azért a török nyelvhez is kell némi nyelvérzék :) De szerintem gyönyörű, és a logikája tényleg közelebb áll a magyarhoz, mint pl. az angol, német, francia, orosz stb. nyelveké.

Amennyiben komolyan szeretnél vele foglalkozni, megfelelő elszántság kell hozzá, ugyanúgy sok gyakorlást, tanulást kíván mint bármelyik másik nyelv :) És jóval kevesebb az elérhető tananyag.

16. Derya (válaszként erre: 15. - 809dc63086)
2011. júl. 12. 15:03
igen, lehet. :-)
15. 809dc63086 (válaszként erre: 14. - Derya)
2011. júl. 12. 15:00
persze, értem én :) csak arra gondoltam, hogy ha már látom hogy ez esetben a törököt esetleg meg tudom tanulni és könnyebben megy, akkor a sikerélmény hatására talán könnyebben, és lelkesebben térek vissza az angolhoz is
14. Derya (válaszként erre: 13. - 809dc63086)
2011. júl. 12. 13:31

hát nem azt mondtam, hogy angolul ne tanulj. :-)

csak azt vitattam, hogy kis nyelvet (bár a török esetében ez sem igaz, mert nem kicsi, csak kevés magyar beszéli) nem érdemes tanulni. :-)

egyébiránt az angol "kötelező" a mai világban, ha valaki rendes munkát akar magának.

szerintem.

13. 809dc63086 (válaszként erre: 10. - Db78bacc4f)
2011. júl. 12. 13:09
Én igazat adok neked, mert tényleg az angol nagyon fontos nyelv, de sajnos nekem nagyon nehezen megy :( Már több mint 10 éve tanulom, és egyszerűen nem tudok továbblépni a hatodikas-hetedikes szintről...pedig már nyelvvizsga kéne belőle az egyetem miatt. Azért gondoltam amúgy a török nyelvre, mert most nagyon nagy kedvet érzek hozzá, és inkább így kezdek el tanulni, mint hogy megint csak a számat húzzam az angol miatt :)
12. Derya (válaszként erre: 11. - Derya)
2011. júl. 12. 11:52
sőt, sok pénzt is lehet keresni vele. :-)
11. Derya (válaszként erre: 10. - Db78bacc4f)
2011. júl. 12. 11:50

a török is abszolút lehet hasznos, ez a terveitől függ.

tanulja csak a törököt, ha az tetszik neki....

csak érdekből tanulni nem jó dolog.

2011. júl. 12. 11:47
Én a helyedben inkább az angolra feküdnék rá, vagy valami olyan nyelvre, ami hasznos lehet, pl. kínai, japán, ilyesmi, amit kevesen beszélnek, ezért sok pénzt lehet vele keresni.
9. Derya (válaszként erre: 8. - 809dc63086)
2011. júl. 12. 10:11
pl itt: [link] sok oldal van, vannak fizetősek és ingyenesek is.
2011. júl. 12. 08:48
És azt nem tudjátok, hogy netől valahonnan nem lehet leszedni anyagokat, hogy el tudjak indulni a tanulásban?
7. Derya (válaszként erre: 6. - 809dc63086)
2011. júl. 11. 22:27
Az nem tanulásra való szerintem, de ismerkedésnek megfelel....
2011. júl. 11. 22:23
ohh köszönöm szépen! Szerintem akkor hamarosan be is füzetek erre a kapd elő könyvre! Nem tudom, most olyan nagy kedvem van tanulgatni ezt! Remélem jobban fog menni mint az angol :)
5. Derya (válaszként erre: 3. - 809dc63086)
2011. júl. 11. 21:46

van:

ç - cs

ş - s

ğ - lágy g, általában nem ejtjük

y - j

c - dzs

s - sz

ı - mély i, mint orosz jerü

a kiejtés nem tér el magyartól, ahogy le va írva, úgy ejtjük.

4. inkábbíjász (válaszként erre: 3. - 809dc63086)
2011. júl. 11. 20:44

Vannak kiejtésbeli trükkök, de egyáltalán nem vészesek.


Szerintem, kezdésnek vedd meg a "kapd elő" sorozat török tagját, az egy jó ízelítő, összefoglaló, azon nagyon klasszul el lehet indulni. Nem is drága, így nem egy nagy befektetés.


Amúgy, nézz szét a neten, keress rá, hátha mégis találsz török tanárt a környékeden, vagy olyat, aki beszéli a nyelvet. Sosem lehet tudni...

2011. júl. 11. 20:42
én is magamtól tudnék csak nekiállni, mert sajnos Győrben nincs török nyelvtanfolyam , meg tanárt se nagyon találok. A kiejtés az mennyire tér el a magyartól? Azt tudom, hogy ha a c betűnek nincs farkincája akkor az dzs betűnek kell ejteni, de van még ilyen több is?
2. inkábbíjász (válaszként erre: 1. - 809dc63086)
2011. júl. 11. 20:37

Szia!


Én elkezdtem, de magamtól, illetve van egy ismerősöm, aki segített. Valóban nagyon könnyű nyelv, a nyelvtan, a ragozás, sőt nagyon sok szó majdnem ugyan az.

pl.:

Annem, cebimde ("ejtsd:dzsebemde") cok kücük elma var.


magyarul: Anyám, zsebemben sok kicsi alma van.


Ha találsz oktatást, akkor tuti a siker. De, ha magadtól tanulgatod csak, és szorgalmas vagy, szerintem akkor is meg lehet tanulni. Sajnos nekem idő hiányában elakadt a tanulásom, de szeretném folytatni.

2011. júl. 11. 20:28

Sziasztok! Most szeretnék elkezdeni törökül tanulni. Van valaki köztetek aki már tud törökül beszélni?

Én már több, mint 10 éve tanulok angolul, de sajnos nem jutok egyről a kettőre vele :( Már sokat olvastam neten, hogy a török nagyon hasonlít a magyarhoz, ezért talán gyorsabban menne. Nektek van valami tapasztalatotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook