Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tornáztál/edzettél ma? Ha igen akkor mire, milyen gyakorlatokkal? fórum

Tornáztál/edzettél ma? Ha igen akkor mire, milyen gyakorlatokkal? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. máj. 22. 21:10
hegymászás
36. Gretaa
2016. máj. 22. 21:08

Igen.

Kardió és súlyzós mindenhova.

2016. febr. 28. 14:05
Igen, sulyzos terhesedzest + reka kismamatornat, amit nem ertek mert semmi kulonbseg nincs az edzesei kozott. XD de igy legalabb tobbfelekeppen tudja eladni ugyanazt xd
34. pieta4
2016. febr. 22. 10:25
Rubint Réka - 20 perc comb
33. 388b941089 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2016. febr. 3. 12:08
Hu de reg edzettem Tatarekra, na majd kovetkezore ;)
2016. febr. 3. 02:07

Egy tíz perces Tatarek-kitörések edzéskét.


Most megéreztem, tényleg rendszeresen kell csinálni megint.

2016. febr. 2. 19:50
Kocogás, ellipszis tréner, szobakerékpár, torna, kondi gépek lightosan és Norbi 50+. Ezek felváltva vegyesen, napi 1 óra.
2016. febr. 2. 19:23
Futottam 5 km-t, aztán lenyomtam Rubint Réka Napi 20 perc önmagadért! DVD hasazós blokkját.
29. Bree25
2016. jan. 18. 21:23
Norbi aerob zóna
2015. febr. 6. 09:41
igen, reggel az 5 tibeti jógából a 3 kedvenc gyakorlatomat 21-szer ismételve
2015. febr. 6. 09:39
Elliptikus tréner,Tatarek Rezső
26. Gretaa
2015. febr. 4. 19:22
Igen.Szobabicaj,torna.
2013. okt. 22. 22:00
Hajnalban-Beto Perez számaira-Zumba.
2013. okt. 22. 21:31

Ma Rubint Réka - Rólad szól dvdjerol, a 40 perc atmozgatast.


Holnap konditermi edzés

23. Huncutka84 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2013. okt. 22. 06:55

Huu, szuper... soha nem tudtam h mi a "szakadék" futás és kocogás között... köszi :-)

Viszont megpróbáltam lassabban futni, és úgyan úgy meghalok .-)) ez nem az én sportom

2013. okt. 21. 19:49
Most tenisz, kerékpár (országúti és monti vegyesen), trekking.
21. Guruljka (válaszként erre: 17. - Huncutka84)
2013. okt. 21. 19:41

Hát izé...

A tempód, az 5,5 mérföld/óra azért nem kicsike. Nem mondanám kocogásnak.

Egy mérföld 1609 méter, azaz a tempód 8,85 km/óra.

A kocogás és a futás határa pedig 8 km/h. Tehát Te már futsz. :-D

8 km/h, azaz durván 5 miles/hour alatt lenne kocogás. Ha ilyen sebességgel tudsz futni, akkor már nem annyira szakaszosan lenne érdemes, hanem egyszerűen lassabban.

Beiktathatsz sprint-szakaszokat, azzal csak használsz. :-D És változatosabb is az edzésed.

20. jajjj (válaszként erre: 19. - Huncutka84)
2013. okt. 15. 13:05
Akkor sétálj, nézd meg akkor micsinál a pulzusod. Eléri-e a zsírégetőt.
19. Huncutka84 (válaszként erre: 18. - Jajjj)
2013. okt. 15. 02:53
Nekem is van pulzusmérő órám+ mellkasra csatolható övvel... de már csak ha ránézek a futópadra felugrik a pulzusom 115re
18. jajjj (válaszként erre: 17. - Huncutka84)
2013. okt. 14. 15:40

Én nem futni kezdtem, hanem sétálni. Vettem egy pulzusmérő órát. És sétával próbáltam a pulzusomat a zsírégető tartományba vinni. Amikor már a sétától nem akart odamenni, akkor épp csak annyira kocogtam bele, hogy felmenjen oda, és ha kicsipogott már újra sétáltam. Így egyre hosszabb szakaszok mentek egyben, idővel már nem kellett a séta sem.

Legtöbbet amúgy egészen apró lépésekkel, szinte csoszogva tudok futni. Úgy már sikerült elérni az 5km-t.

2013. okt. 13. 19:52

Amikor elkezdek futni (és még csak nem is nagy sebességen, én inkább kocogásnak hívnám -5.5 miles/hr) nagyon hamar az egekbe ugrik a pulzusom.

Próbáltam rászoktatni magam a dologra, h pl csak 2 perc futás 2 perc séta, aztán lassan emelem az adagot, de egyszerűen nem megy. Mit tudnék tenni szerintetek?

2013. okt. 5. 22:50
aki kitalálta a lépcsőzőgépet....az egy zseni :)
2013. szept. 26. 17:14
Ma nyomtam 2x30 szép lassú fekvőt, lent megtartva, majd vissza, hogy ne sorvadjanak ez a kis nyomoronc izmaim. A lábam meg volt emelve nehezítésnek. Tudom, izmosodni ennyitől nem fogok. :D De legalább nem gémberedek el, ha mindennap csinálok ennyit,
14. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Huncutka84)
2013. szept. 25. 23:13

Nem irtam az ismetleseket de en ugy csinalom, hogy 9ismetles, utana 3 szaggatott, 3 pici es kitart 10 masodpercig. Ahol olyan a mozdulat, hogy nem lehet szaggatottan mert lenduletbol van, ott 15 ismetles


Ezt igy meg lehet csinalni, amit leirtam, kb 20 perc alatt ha 2 kort csinalsz mindenbol es "szuszogas", vizivas is benne van:)


3 kor az megy 30 perc alatt.


Elsore kicsit hulyen erzi magat az ember a folytonos valtas, odafigyeles miatt, tudom, nem konnyu, szokatlan, de nagyon hatasos, es gyorsan szemmel lathato eredmenyt hoz. Mint mondtam, heti 3x uszom is, lehet, hogy ez is hozzaad sokat

13. Huncutka84 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2013. szept. 25. 21:25
Egy egy ilyen edzes mennyi ideig tart nalad kb?
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Huncutka84)
2013. szept. 24. 11:33

Túlnyomórészt súlyzó, jóga és heti 3 úszás télen nyáron megvan. A súlyzós edzés változó, mármint havonta kiveszek 1-1 gyaksit és helyettesítem egy másikkal, így 3 hónap alatt 3 különböző új lesz, aztán visszatérek a régire, szóval cserélgetem.


mostani edzésem ilyen (kell hozzá nagyobb súlyzó, de kicsivel is kezdhető). Alapjáraton mindig a nagy izmokkal kezdem és a kicsi felé haladok és 2 antagonistát váltogatok (amik szemben vannak), így addig a másik pihen.


A farizom a legnagyobb izom és a combok, ezek égetik a legtöbb kcalt, ezért ezzel kezdem és utána a mell-hát, és legutoljára a váll. A kar és vádlit pedig becsúsztatom a szünetekbe, a hasat is, mert ezek kis izmok, kalóriát alig égetsz velük de formálni kell.


Most így alakul:

-1 lábas kitörés (egyik láb hátul egy széken, nehezítésként labdán is lehet)

-fegyenc guggolás 1 lábbal(pisztolyguggolás) súlyzó nélkül

-curtsy squat (ezt guglizd ki, olyan, hogy hátra lemegy az egyik láb, míg a másik kitörésben van, de a hátra lemenő az olyan haránt irányban, mint amikor meghajolnak a táncosok, nem tudom másként leírni).


Ezekkel megdolgoztattam a comb elülső részét és feneket és utána váltok a comb hátsó részére és fenékre, majd újból az első csoport gyaksit csinálom. De előtte szünet.


Szünet helyett 15x bicepszezés.


Áttérek a comb hátsó részére és ilyen:

-deadlift (ez olyan, hogy a súlyzóval a kézben előrehajolsz, egyenes zárt láb és súlyzók a térdnél vannak, és leengeded bokáig vagy lábközépig)

-egylábas deadlift. Itt ugyanaz, mint az előző, csak a másik lábad a levegőbe emel hátul. Ehhez kell kis egyensúly

-csípőemelés 1 lábbal (szokásos, hanyattfekvésből felemelkedsz az egyik lábad egyenesen nyújt a levegőbe, a másik térdben hajlítva, emel a popsi)

-farizom súlyzóval négykézláb, egyet belülre, egyet normálisan, egyet oldalra kiemel. Lehet bokasúllyal is, vagy nagy súlyzó térdhajlatban. ezután szünet helyett 15x tricepsz leengedés szék mellett (tri-dip)


Na, miután ezeket megcsináltam, elölről kezde 1 lábas kitörés stb. és utána szünet helyett 15x bicepsz, és aztán megint deadlift stb. és 15x tricepsz.


Ezt a kört meg lehet ismételni összesen 3x, ha túl nagy súlyt választok, inkább 2x szoktam csak.


Áttérek mell-hátra, és így:

-tárogatás

-fekvenyomás

-hátul leengedem a súlyzót fej mögé

-fekvőtámasz

szünet: 15x hasazás láb közben medicinlabda és átad karba, letesz fej mögé, majd visszad térd közé és letesz. Ez jó gyaksi a keresztes hasizmokra


Áttérek hátizomra:

-2 kezes evezés

-2 kezes fűrész evezés

-hasonfekve törzsemelés, súlyzó is lehet a kézben


szünetben 15x butt blaster (hasonfekvésben a lábak emelnek behajlítva és összezár, kinyit)


Megint megcsinálom az egész kört újból mellre, aztán szünet helyett hasazás, aztán hátra és szünet helyett buttblaster


Ezután jön a váll, utolsónak:

-oldalemelés

-fej fölé emelés (overhead press)

-előre emelés

-döntött törzzsel, vagy hasonfekve emelés (a váll hátsó részére)


szünet helyett vádlizás, egy lábbal lábujjhegyre állsz, majd újra megcsinálod a gyakorlatokat vállra.


Ennyi, ezzel én végigedzem az egész testet és ha akarom, 20 percig tart, ha akarom, 30, az időmtől függ, és a végén csinálok egy 10-15 perces csak nyújtást, jógát és lazítok.


Bocs, ha hosszú voltam, nekem nagyon bejött ez az edzés amikor szupergyorsan akarom összekapni magam, pl. a harmadik babám után 2 hónappal már tök a régi voltam, és a nehézségi fokot is a súlyzók megválasztásával tudod irányítani. Illik válogatni a guggolás típusait is, meg a kitörésekét, ne mindig ugyanazt a fajtát csináld! És izgi volt az elején, hogy hiába edzem évek óta, ez a hirtelen változtatás, hogy a nagytól kezdem, nagyon sokat számított, régebben a kicsitől indultam a nagy felé, vagy lentről felfelé, egyszóval soha nem a farizommal kezdtem, hanem a felsőtesttel, de ez a minta most már marad.

2013. szept. 24. 10:42
Alapvetően cseppet sem vagyok sportos alkat, én is csak gyors gyaloglással "sportoltam" május végéig. Miután egy bérletet végigjártam és megtanultam a helyes használatát, május végén megérkezett a flabim. Először csak napi kétszer tíz percet ráztam, most már hosszabb ideje naponta kétszer húsz percet használtam a gépet. Súlyban egy dekát sem fogytam, de centikben rengeteget. Két ruhamérettel kisebb nadrág is prímán áll. Alapvetően lusta vagyok, de ezt a mozgást szeretem, ezzel kezdem és fejezem be a napomat és nagyon jól érzem magam tőle. Ha nincs, nagyon hiányzik. Őszintén csak ajánlani tudom. Sokan megkérdezték már, hogy mitől fogytam, mert valóban látványos a változás. A vicc az, hogy bár januártól erősen diétáztam, az nekem nem segített.
10. jajjj
2013. szept. 23. 09:31

Én elkezdtem Péntek Enikő Tabata köredzést, ill. azt még meg is csináltam, de nem túl szépen.

Este pótlom egy Z2 kardio intervallummal.

2013. szept. 23. 06:58

Ma nem mozogtam, de tervben van. Rubint Réka dvd-ire szoktam tornászni, összeválogatom , hogy melyik nap mit. Ma szerintem felsőtest, hasizom és comb lesz. De lehet csak felsőtest, has. A 2 hónapos lánykámmal mindennap sétálni megyek, két órát minimum. 4 kg-val vagyok kevesebb, mint a teherbeesés előtt, de minimum 10 kg még hátra van.

Persze nálam a szoptatás miatt kicsit lassabban mennek a dolgok.

8. 9d7efeb022 (válaszként erre: 1. - Huncutka84)
2013. szept. 23. 06:49

csak tegnap:-)

ShaunT Focus T25 alpha Cardio utána PéntekE Tabta köredzés,utána Béres Szandi 5 perces mély hasizom:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook