Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Torkos csütörtök 2010 fórum

Torkos csütörtök 2010 (beszélgetős fórum)


21. 4b6a2525df (válaszként erre: 20. - Anka71)
2010. febr. 19. 19:47
azaz igazság , hogy Szentendrén minden étterem ad magára, hisz az idegenforgalomból élnek
20. Anka71 (válaszként erre: 19. - 4b6a2525df)
2010. febr. 19. 18:01

Köszi, hogy megírtad.

Őszintén örülök, hogy ennyire jól sikerült,és ilyen pozitív élményetek volt:)

A libamájas dolog külön tetszett. Ez az étterem tényleg ad magára.

2010. febr. 19. 17:45

Én voltam:)

Szentendrén a Korzó étteremben. Maga az étterem is elegáns volt. Nem csicsás, hanem egyszerűen elegáns. Fehér bőrrel bevont háttámlás székek voltak, az asztalteritő is fehér, ruhaszalvéta szépen hajtogatva.

Én roston pisztrángot ettem, köretként rizs volt, és zsülienre (apró pálcika alakú) vágott zöldségek voltak még hozzá, olajban kisütve. Nagyon érdekes volt, mert ezt ráhalmozták a rizsre.

A férjem libamájat evett. az pedig ugy volt szervirozva, hogy két kupac főtt, tört burgonya tetelére volt rárakva a a két szelet másfél újjnyi vastag, tenyérnyi nagyságú sült libamáj, hozzá még volt 2 db őszibarack betekerve bacoba és kisütve.

Rendkivül udvarias volt a picér. Az étterem tle volt, ja és tényleg 50%-kal olcsóbb volt, és az összes szeszesital, üditő és ásványviz is.


Dirrekt kértünk libamájat gondolván, hogy azt fogják mondani, hogy sajnos nincs, de volt és becsületükre legyen mondva olyan adag, mintha teljes árat fizettél volna.

18. Anka71
2010. febr. 19. 16:22
Volt valaki? Írjatok élményekről!
2010. febr. 16. 08:11
Holnapután itt a várva várt torkos csütörtök. már nagyon várom, még soha nem voltam akkor étterembe. :) Bár... olcsóbb lesz mint szokott, nem lesz más változás:D
16. lipike (válaszként erre: 15. - Wenta)
2010. febr. 4. 08:02
Köszi szépen!
15. Wenta (válaszként erre: 13. - Lipike)
2010. febr. 3. 19:09

Szia!


Útkaparó csárda olcsó és házias nem csak torkosnapokon.

14. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 13. - Lipike)
2010. febr. 3. 13:24
hát sajna nem, anno én amikor ott egyetemre jártam a régi Korzo mozi melletti étteremben voltam, ott nagyon jo kaja volt, giaz ennek már lassan 7 éve....
13. lipike
2010. febr. 3. 11:43
Van olyan aki tudna ajánlani szegedi éttermet?
12. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 11. - Db78bacc4f)
2010. febr. 3. 11:40
febr.18-án lesz!
2010. febr. 3. 11:22
De jó, hogy mondjátok, el is felejtettem. Már nézem is a helyeket és holnap vacsi!!!:)
2010. febr. 3. 10:02
én is találtam egy grill éttermet..Alig várom hogy 11 óra elgyen és foglalhassam az asztalt. TAvaly majdnem lemaradtunk rola, két nappal elotte csoda hogy találtunk helyet:))) Kár hogy nincs többszor ez az akcio egy évben...
9. 4b6a2525df (válaszként erre: 4. - Lipike)
2010. febr. 3. 09:46
Kösz:)
2010. febr. 3. 09:41
Én is most foglaltam le egyet,de majdnem bajt csináltam.Beírtam az étterem nevét a keresőbe és kiadott kettőt én meg kitöltöttem az egyiket már majdnem foglaltam,olvasom a címet:Hajdúszoboszló Én meg barcikai vagyok:D
2010. febr. 3. 09:18
:) jujj de jó. na nekem már meg is van az éttermem. Nemsokára foglalom is a helyet. Még nem voltam étterembe torkos csütörtökön...kipróbálom. Szoktunknéha néah étterembe menni...de akkor mindig nagyon sokat fizetünk. A trófeát ezért szeretem. De kipróbáljuk:) Vecsés: vadászi étterem:)
6. syria (válaszként erre: 1. - Agis)
2010. febr. 3. 09:17
De jó, hogy szóltál, eddig minden évben későn ébredtem, s lemaradtam. Már most elkezdek szervezkedni.
2010. febr. 3. 08:55
2010. febr. 3. 08:54
Már fent vannak az éttermek a neten.
3. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 3. 08:44
Fegruár 4-től lesznek fenn az éttermek az interneten
2010. febr. 3. 08:41
ez engem is érdekelne:)
1. agis
2010. febr. 3. 08:38

Miről szól Torkos Csütörtök akció?


Február 18-án, azaz Torkos Csütörtök napján a felhíváshoz csatlakozó éttermek vállalják, hogy az étel- és italfogyasztásból egyaránt 50%-os kedvezményt biztosítanak.



De mi is a Torkos Csütörtök?


A magyar néphagyomány és szokásrend egyik kiemelt jelentőségű időszaka a Farsang.

Ez a Húsvétot megelőző, Vízkereszttől Hamvazószerdáig tartó, váltakozó hosszúságú időszak számos érdekes, már-már elfeledett népszokásnak ad teret. Ilyen például a Farsang elejét jelző "regélő hétfő" vagy a "farsang farkát" jelölő három jeles nap, a Húshagyó Kedd, a Hamvazó Szerda és a Torkos Csütörtök.


Az egyik ilyen népszokás felelevenítésével, a Hamvazó Szerdát követő Torkos Csütörtök újjáélesztésével szeretnénk ráirányítani a figyelmet a hagyományok csodás tárházára.

Torkos Csütörtökön - annak ellenére, hogy a húsvéti 40 napos böjt kezdetét jelentő Hamvazó Szerdát követően ünnepeljük - ismét szabad volt húst fogyasztani, sőt bizonyos területeken a csütörtöki torkoskodás "kötelező" volt, már csak a farsangi maradékok elfogyasztása céljából is.


Használja ki ezt a lehetőséget, és torkoskodjon a Csatlakozott éttermek menüpontban található vendéglők bármelyikében, amelyek február egyik napján 50%-os kedvezményt biztosítanak teljes étel és ital kínálatukból.


A korábbi évek tapasztalata alapján érdemes a kiszemelt éttermekben előre interneten vagy telefonon asztalt foglalni. Ehhez nyújt segítséget éttermi keresőnk, ahol városra bontva tekinthetők meg az akcióban részt vevő éttermek.


Adjunk egymásnak tippeket:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook