Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Törés, csontrepedés mennyi ideig fáj? fórum

Törés, csontrepedés mennyi ideig fáj? (tudásbázis kérdés)

2013. nov. 30. 03:26
Jó, köszönöm a tanácsaitokat és a támogatást. Nekem nem lett lila érdekes módon, de mégis fáj, csak ha fekszem, akkor nem. Van valami feketenadálytő zselénk, meg emlékszem, hogy volt valami sóféle borogatáshoz, és fáslizni fogom itthonra. Köszönöm mégegyszer.
8. patapucs (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. nov. 29. 07:25

A doki megnézi, de túl sok mindent nem tud csinálni.

Kend feketenadálytő krémmel, csodaszer.

Pikk-pakk lehúzza a lilaságot, a dúzzanatot (persze borogatni is kell). Nekem bucira volt dagadva, lila-kék-zöld stb színben játszva és már másnapra sokkal szebb lett, 2-3 nap múlva cipőt is tudtam húzni.

7. youlcsi (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. nov. 29. 07:25

érdemes menni, mert ha eltört, ugyan nem tud vele mit csinálni, de igazolást ad róla, így a lakásbiztosítás fizet utána párezret :)


amúgy a lábujj akár hónapokig is fájhat, hiszen különösebben még kímélni sem lehet.

6. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. nov. 29. 07:21

Nekem nyáron volt hasonló, jobb lábamon a kisujjamat ütöttem be. Nagyon bedagadt, nagyon kék-lila-fekete volt, nagyon fájt. Orvoshoz végül nem mentem, mert nem mozdult el semmi, tudtam mozgatni, ha nagyon nehezen is, viszont azonnal elkezdtem szedni a Traumeel tbl-t, a kenőcs változatával kentem is naponta többször, amikor csak tehettem vízszintesbe tettem, és nekem könnyebb volt otthon úgy járkálni, ha otthonra befásliztam. Az orvos is csak annyit csinált volna, hogy egymáshoz rögzíti a szomszédos lábujjal.

A Traumeel tbl. gyorsan megszüntette a nagy fájdalmat, de a teljes gyógyulás így is hetek kérdése.

Jobbulást kívánok!

2013. nov. 29. 07:10

Ha van vmiféle biztosításod, akkor érdemes! Egy csomó biztosítás (élet, lakás, baleset) fizet csonttörésre. (Vhol a lábujjtörés viszont sajnos kizáró.)

Jobbulást!

2013. nov. 29. 06:10
Nekem januárban a könyököm tört el, elmozdulás nélkül. Az orvos nem vette észre a törést, de a radiológiai szakvélemény felülbírálta a diagnózist. Nem gipszelték be, csak kenegetnem kellett és felkötni. Úgy igazából 3-5 napig fájt. Az első 2 éjjel rosszul aludtam, ez után viszont egyre kevésbé, majd gyógytorna. Kb. 4 hét pihentetés, utána már mentem tornázni újra.
2013. nov. 29. 05:43
3-4hét agyógyulás.Borogatni tudod.vigyázz arra,hogy ne érje újabb sérülés.Nekem is volt ilyen és bizony egymás után (pedig vigyáztam)rugtam bele valamibe,vagy ütöttem meg a sérült ujjamat!Kitartás!
2. csemár (válaszként erre: 1. - Grizus)
2013. nov. 29. 05:37

Sokáig fáj, ezt tapasztalatból is, másoktól is tudom.

Hasonló történt velem kb. egy hónapja, a bal kezemen az egyik ujjamat ütöttem meg nagyon. Azóta is sajog, bár biztos, hogy nem tört el a csont. (Tegnap nagy pakolászásban voltam, és egy rossz mozdulat elég volt, hogy felerősödjön a fájdalom. És újra olyan érzékeny az ujjam, mint az első napokban volt.)

Próbáld meg kímélni, de ha pár napon belül nem szűnik meg zavarni a dolog, inkább kérdezz meg egy szakembert.

Jobbulást!

2013. nov. 29. 04:44

Csúnyán beütöttem a lábam a kislábujjamon és afelett. Nagyon fáj, ha állok vagy megyek, nem is tudok ráállni, valószínűleg berepedt. Még sose tört el semmim, ezért szeretném tudni, mennyi ideig tart a fájdalom? Érdemes vele orvoshoz menni? Szerintem úgyse tud csinálni semmit. Van valami, ami gyorsítja a gyógyulást?

Kérem, hogy akik kötözködni akarnak, azok kíméljenek meg. Kösz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook