Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Töredező hajra tud valaki hatásos gyógyírt ajánlani? fórum

Töredező hajra tud valaki hatásos gyógyírt ajánlani? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 19. 21:06
langyos ricinusos pakolás éjszakára. Másnap reggel többsoros hajmosás, szárítás gép nélkül.10 naponként ajánlatos a kúrát megismételni. De a tördezett végett először le kell vágatni.
2009. júl. 21. 22:04

Még szerencsésnek is mondhatod magad, hogy a hajad "csak" törik... Az enyémnek a fele kihullott!!! Most meg tele vagyok babahajjal.

Terhesség alatt Elevitet szedtem, de szorulásos voltam tőle, váltottam Gravidára, kicsit jobb lett, de miután megszültem, visszatártem az Activalra, és a 8. hónaptól ezek mellett szedtem a Béres Magnézium B6 nevű bogyóját. Ió, mert ebből naponta csak 1 kell és egy havi adag ezres körül van. A napi ajánlott bevitel 80%át fedezi, plussz az Activalban van még asszem 23%, de szoptatáskor úgyis több kell.

Úgy emlékszem viszont, hogy se Biovannét, se Revaridot nem ajánlanak terhesség és szoptatás alatt...

Ja, a samponomat és a balzsamomat is le kellett cserélnem a korpa és a viszketés, meg a zsírosodás miatt. Most Alverdét használok, az aloe-hibiszkuszosat, szerintem nagyon jó és nem törik a hajam se...

Remélem, segítettem. :)

19. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 18. - Szeptember99)
2009. júl. 21. 22:04

Köszönöm, kipróbálom, bár nem szeretek ilyesmivel időt tölteni, de borzasztó a hajam.


Egyébként hullámos, ezektől a száraz végektől pedig olyan, mint a szög, kezelhetetlen, és ápolatlannak tűnik:(

2009. júl. 21. 21:55

Hát az a baj,hogy szinte semmi nem segít!Amit ajánlani tudok,hogy a töredezett részeket vágasd le,és minden hajmosás elött jól masszírozz bele a hajadba olivaolajat!Nekem ez bevált,mert kevésbé szárad ki a hajam vége!

hajpakolás: a tojás sárgáját kell a hajadra kenni, nyersen a fehérjét véletlenül se mert az szárítja a hajat ami neked ugye nem lenne előnyös. Hajmosás előtt 1 órával kend be olíva olajos tojásos szutymuttyal a hajad tekerd folpakban és ezt az egészet törölközőbe csavard még bele várj egy órát. Aztán öblítsd ki jóóó alaposan mert megbüdösödik a tojás. 2 hetente megcsinálod akkor segíteni fog.

2009. júl. 21. 21:37

Sziasztok és a babaolajhoz mit szóltok?Macerás ugyan,de akinek van türelme az megpróbálhatja.

pl:Szombaton,ha nem dolgozol délelőtt nem túl vastagon beledőrzsőlni óvatosan/nem brutálisan/.Este amikor jónak látod/akár buli előtt/lemosod lehet hogy nem fog habzani a sampon elsőre,de az nem baj.2-3 szor megmosod nem erősen és nem agyon dőrzsőlve.Hajszárítóval is óvatosan mégha sokáig is tart.Sajna az is égeti.Ha szórít az idő akkor az gond,mert sokszór észre se vesszük,hogy akkor roncsolódik a hajunk legjobban.Remélem befog vállni,de időbe telik mire egy töredezett haj helyre jön.Rögtön nevárjatok csodát.Legyetek türelmesek magatokhoz.Hetente egyszer elegendő,ha mégse kettőnél ne többet hisz a sok se jó.Egy idő után érezni fogod mit és mennyit fogad el a haj.

16. 89b99f816e (válaszként erre: 4. - 3dc5a222b9)
2009. júl. 21. 21:24
Avonnak van ilyen hajszéruma, pumpás az is. Töredezett hajra. Esetleg azt is kipróbálhatnád.
15. SSissykke (válaszként erre: 2. - SF)
2009. júl. 21. 21:16
Én is ugyanezt, és csak a pumpásat használom, ez nekem is bevált.
2009. júl. 21. 21:11
hosszútávon szerintem ami jobban megéri, a Revalid kapszula. Kissé drága, de egész szépen rendbe szedi a hajat.
13. SF (válaszként erre: 10. - 3dc5a222b9)
2009. júl. 21. 21:05

Én csak ezt használtam a termékcsaládból, és tapasztalatból mondom, nem számít a kifésülés szempontjából, hogy fújtam-e, vagy sem. Nekem is fodrász ajánlotta, kifejezetten a töredezésre. Nem hosszú távra, de bevált.

Mellesleg, ha szoptatsz, akkor attól törhet a hajad. Valami B vitaminos készítménnyel megpróbálkozhatsz, és persze rengeteg zöldség, gyümölcs!

12. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 11. - F94c04200e)
2009. júl. 21. 21:05
:) Régen tettem fel én is tojássárgát, de ilyesmihez már nincs türelmem, szeretek hamar túlesni a hajmosás-szárítás procedúrán.
2009. júl. 21. 21:03
Az otthoni boszorkányság nekem nem jött be.Egyszer olivaolajos,tojássárgás kencét kentem föl,a hatás elmaradt,sőt elegem is lett a maszlagolásból.Közben be kellett bugyolálnom egy időre alufóliába,hogy melegen legyen.Szóval nembírtam a kiképzést.Ráadásul az uram szerint már csak a reszelt sajt hiányzott a fejem tetejéről.
10. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 8. - SF)
2009. júl. 21. 21:02
Amit össze kell rázni, s akkor tejszerű lesz? Igen, ilyenem is van. De ez úgy tudom, a kifésülést segíti elő - fodrászom mondta.
2009. júl. 21. 21:00

Valamilyen szépségvitaminra gondoltam, hogy elkezdek szedni, de a szoptatás miatt biztosan várnom kell ezzel.


Esetleg tud valaki ilyen szert, amit szoptatás alatt is lehet szedni?

8. SF (válaszként erre: 6. - 3dc5a222b9)
2009. júl. 21. 21:00

Nem sampon, és balzsam, hanem a kétkomponensű pumpás "nemtudommicsoda". Vizes és száraz hajra is lehet fújni, és nem szabad kimosni.

A többi valóban borzalom.

2009. júl. 21. 20:59
ma reggel ajánlotta a tv-ben 1 hajgyógyász a reszelt sárgarépát mandulaolajjal összekeverve,hajba masszirozni.Próbálta már valaki?
6. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 2. - SF)
2009. júl. 21. 20:58
Vettem Gliss Kurt is: sampon, balzsam. A sampon jól elnehezíti a hajam, olyan, mintha egy hónapja nem mostam volna hajat, de ezen kívül semmi.
2009. júl. 21. 20:58

Szia!

Esetleg ha nemszeretnéd levágatni,próbáld meg azokat a balzsamokat,amelyeket nem kell kiöblíteni a hajból.Törölközőszáraz hajba jól beledolgozod,belefésülöd,nekem mindig bevált.

2009. júl. 21. 20:57

Másfél éve szültem, azóta szoptatok. Ezzel lehet összefüggésben, hogy állandóan töredezett a hajszálak vége, de csak a fejem tetején? (Persze pont ott, ahol legjobban szembetűnő).


Mindenféle balzsamot, pakolást próbáltam, de semmi. Nem tudom növeszteni a hajam, nagyon csúnya. Amikor levágja a töredezett végeket a fodrász, egy hét múlva ugyanúgy néz ki.


Azt el kell mondanom még, hogy festem a hajam, s gyakram szárítom is, de ezt korábban is tettem, mégsem volt ilyen.

2009. júl. 21. 20:56
ez engem is nagyon érdekelne!
2. SF
2009. júl. 21. 20:56
Gliss Kur. Csak a pumpás részét használtam eddig. Nyertem vele néhány hónapot a vágásig. Hozzáteszem, a hajfesték égette el a hajamat, és még erre is jó volt egy ideig.
2009. júl. 21. 20:54
Töredező hajra tud valaki hatásos gyógyírt ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook