Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Töredeznek a körmeim fórum

Töredeznek a körmeim (beszélgetős fórum)


2010. júl. 7. 21:46

Én is japán manikúrrel hoztam rendbe a sajátomat...nagyon szép és egészséges tud lenni. Olyan, mintha színtelen körömlakkal lenne bekenve, csak nem pattog le. És erős.

Én 9000-ért vettem meg a készletet és már másfél egy éve használom, meg sok barátnómnek is megcsináltam. Még mindig rengeteg van benne!

2010. júl. 7. 21:15

A vitaminos krém?

és komplex vitamin...

2010. júl. 7. 20:37
Igazság szerint munka mellett csinálja, csak hétfőn és pénteken. Nem rég végezte el a tanfolyamot, ezért a bevezető ár. De nagyon ügyesen és precízen csinálja. A pedikűrt is 1000-ért:)
12. szednut (válaszként erre: 11. - 6e8fb4c822)
2010. júl. 7. 18:39

Hát az nagyon jó ár!!!!

Nem akar néha Pestre is felruccanni? Biztos lenne állandó vendégköre...

2010. júl. 7. 18:23
Nálunk a manikűrös most bevezető áron 600,- ért csinálta
10. f952b8e896 (válaszként erre: 6. - Szednut)
2010. júl. 7. 18:15
Írtam privit!!!!
2010. júl. 7. 18:02

A szervezetben lejátszódó szinte valamennyi folyamat, működési zavar nyomot hagy a körmök növekedésében, illetve képződésében. Láthatók az öröklési hibák, sajátosságok, alaki elváltozások, súlyosabb betegségek, vérellátási zavarok és a helyi károsodások egyaránt.


Dobverő ujj és kanál köröm


Nagyon sok olyan fejlődési rendellenességet ismerünk, amiknek részjelenségei a körmök alaki elváltozásai is. Hiányozhatnak a szarulemezek vagy csak részben fejlődnek ki. Olykor a szarulemezek felpúposodva a "dobverő ujjak”-ra hasonlítanak. Főleg a nagylábujjak körmén gyakori a szarulemez jelentős megvastagodása, és az ujjak felé kanyarodása. Ha nem vágják, a madarak karmaihoz hasonlíthatók. Idős, gondozatlan embereken észlelhetjük. Kisgyermeken ritkán látható a körmök szarulemezének, középső részének bemélyedése, ellapulása, az úgynevezett "kanál köröm". Többnyire öröklődik, de hátterében vashiányos állapot is előfordulhat. A körmök ujjbegyi lemezén, főleg kis- gyermekkorban vesszük észre a körmök törékenységét és lemezes felrostozódást. E jelenség a felnőtt nőknél is gyakori. Hátterében mindig található kisebb-nagyobb szervi eltérés, jó, ha a szakorvos segít rendezni.


Betegségre utalnak


Ha a körmök állományába beivódott, fehéren áttetsző vízszintes vonalakat látunk, akkor egyesek a cink hiányára gondolnak. Sötétbarna hosszanti vonal látható a körmön a pajzsmirigy betegségében. Zölden színeződik el a körömalja egy bizonyos baktérium elszaporodása következtében. A vegyi anyagok, a fixirsók és egyéb vegyszerek is elszínezhetik a szaru állományát. Igen ritkán fekete vagy sötétbarna pigmentet is találunk egy-egy körömlemez alatt. A nagyobb ütést követően vérömleny gyűlik össze a szarulemez alatt, ha nem fertőződik be, akkor folyamatosan lenő a körömágyról. Súlyos májbetegségben sárgára színeződnek a körömlemezek is. Bizonyos bőrbetegségekre jellemzőek lehetnek a körmök elváltozásai is. A belsőeredetű ekcémás kisgyermek körmein vízszintes barázdák váltogatják egymást. Olykor apró tűszúrásnyi pontok jelennek meg a szarulemezen, ami a pikkelysömör egyik kísérő tünete is lehet. Felnőtt-korban szintén a psoriásisban a szarulemezek alatt alakulnak ki a szürkés-sárga foltok, amiket "olajfolt" tünetnek szoktak nevezni. Az alapbetegség javulását a körömlemezek egészséges növekedésén lehet legjobban lemérni. Igen kellemetlen és hosszadalmas betegség a benőtt köröm, amit legtöbbször a szűk lábbeli okoz. Serdülőknél igen gyakori, ne hagyjuk, hogy a gyerek vagdossa, keressünk szakorvost a végleges gyógyulás érdekében. Gyakori a körömrágás. Igen csúnya látvány. Általában feszült idegrendszerű, magukba fordult személyiségek "levezető elfoglaltsága", belső szorongásuk oldója. Már a gyermekkorban kellő odafigyeléssel, nem parancsolóan, biztosan leszoktatható róla a kicsi. Ugyancsak gyakori rossz szokás a körömsáncok letépkedése vagy visszatologatása is, sérülése mindig kisebb körömágy-gyulladáshoz vezet. Körömágy-gyulladást okozhatnak a sérülések és a sérüléseket követő vírusos, bakteriális és gombás fertőzések is.


A leggyakoribb körömbetegségek


A leggyakoribb körömelváltozást a lábujjak körmein találjuk. A népesség majdnem 30 százalékánál látható valamiféle körömbetegség. A magukkal nem sokat törődő serdülők kezein, sőt a körömágyak körül is látunk elhatalmasodni vírusos szemölcsöket. Kellő és kitartó kezeléssel eredményesen, szépen gyógyítható. Nem ajánlott a szabadon beszerezhető szerek házi alkalmazása, hisz olykor még a szakorvosnak is gondot jelenthet a teljes tünetmentesítés. Az antibiotikumok korában már alig találkozunk a körmöket is elroncsoló, gennykeltők okozta körömágy-gyulladásokkal. Kerti vagy földmunkák végzése után gondolni kell e súlyos fertőzés lehetőségére is. A körmök gombás elváltozásai ma már igen hatékonyan kezelhetők a korszerű gombaellenes tablettákkal, gyógyszerekkel. A gombás fertőzés miatt nem szabad levetetni a körmöt. Mielőtt valaki felírná a körömgomba elleni tablettákat, kérjük ki a gyakorlott szakember véleményét is. Ezek a készítmények igen hatásosak, de alkalmazásukhoz pontos diagnózis szükséges. A körömből vett minta, annak szakszerű vizsgálata biztossá teszi a diagnózist, lerövidíti a gyógykezelési időt, és egyben kevesebb költséget is jelent. (Kb. három hónapig kell szedni a gyógyszert.)


Amiről a köröm árulkodik


A szervezetet megbetegítő gombák száma ma már kb. 300 félére tehető. A leggyakoribb kórokozó gombák a sarjadzó gombák és a penészgombák. E gombafélék általában a körömszéltől befelé haladva egybefüggő, folyamatosan terjedő foltban károsítják a körmök alatti szövetet. A fonalas gombák jobbára hosszanti csíkok formájában terjednek a körmök állománya alá. A cukorbetegek, a keringési betegek, az érszűkületben szenvedők körömbetegségei szinte árnyékként követik a klinikai állapotot. Kellő értágítókat alkalmazva, a sikeresen visszatérő keringés következtében, szinte gyógyszer nélkül kinő az összes sérült köröm.

e

8. f952b8e896 (válaszként erre: 6. - Szednut)
2010. júl. 7. 18:02
2500.- csinálta a manikűrös hetente. Ezért inkább megrendeltem 5000.-ért.Rendeltem mellé polírozót és egy elemmel működő kisgépet, így fizettem 9000Ft-ot.Szerintem nagyon megéri, 1 évig is elég lehet, mert egyszerre csak kis mennyiségű méhviaszt kell felvinni a körömre.
2010. júl. 7. 17:57
Nekem nagyon szép egyenletes lett a felülete és már nem válik szét, nem töredezik:)))
2010. júl. 7. 17:56

Mennyibe kerül egy ilyen készlet és meddig elég?

Ugye jól tudom, hogy méhviaszt políroznak bele?

Manikűrös mennyiért csinálja?

5. szednut (válaszként erre: 2. - 6e8fb4c822)
2010. júl. 7. 17:53
A japán manikűrön gondolkodtam már. Megvastagította a körmödet rendesen?
2010. júl. 7. 17:52
Nekem 2x csinált a manikűrös és láthatóan szebbek lettek a körmeim
2010. júl. 7. 17:47
Én rendeltem a net-ről japán manikűr készletet. Mióta használom sokkal szebbek a körmeim.Nekem a pajzsmirigy betegségem miatt voltak csúnyák a körmeim.
2010. júl. 7. 17:45
Próbáld ki a japán manikűrt
2010. júl. 7. 17:37

Segítsetek! Nagyon rossz állapotban vannak a körmeim. Lemezesen válnak szét, "hámozni" lehet őket. Nem használ a körömlakk sem. Próbáltam a Revalidot és a Forcapilt is, nem segített. Tud valaki jó körömerősítőt?

Érdekes, hogy a hajamnak és a bőrömnek semmi baja!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook