Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A tömött fog fájdalma - Milyen a gyökérkezelés? fórum

A tömött fog fájdalma - Milyen a gyökérkezelés? (beszélgetős fórum)


11. 04424e865e (válaszként erre: 1. - 5d0e63cb0c)
2018. dec. 6. 21:52

Magából a kezelésből nem érzel semmit, mert érzéstelenítőt kapsz.

Nekem, miután elmúlt az érzéstelenítő hatása, és összekoccant a gyökérkezelt fogam egy másik foggal vagy étellel, akkor fájt pár napig, majd elmúlt ez is. Két gyökérkezelt fogam van, mindkettő esetben így volt.

Aztán mikor rakta be a doki a végleges tömést, jó pár hét után, akkor fájt, de azt mondta ez jó jel. Azóta semmi bajom velük, pedig egyik fogamat már 25 a másikat 18 éve gyökérkezelte.

2018. dec. 6. 21:46
Tényleg nem fáj. Én is nagyon féltem tőle. De ha jó kezek között vagy, nincs mitől tartanod.
2018. dec. 6. 16:23
Utána már erzèstelenítő nélkül még gyökèrkezelte párszor de nem fájt tényleg
2018. dec. 6. 16:21
Pont hétfőn gyökèrkezeltek nekem is.Egy fájó fog miatt mentem, még amalgán volt benne,az elcsúszott,ez miatt fájt.Doktornő mondta hogy gyökèrkezelünk,azt hittem lefordulok a szèkről fèlelmemben.Aztán megkaptam az erzèstelenítőt és elkezdte... először kifúrta az amalgán tömèsem utána gyökèrkezelt.Áldom a kezeit a dr.nőnek.semmit nem éreztem szerencsére.csak rosszul hangzik ez a szó de n kell tartani tőle hidd el 😊
2018. dec. 5. 14:54
Injekcióval ki fogod birni.
6. ab3619a9cd (válaszként erre: 5. - 5d0e63cb0c)
2018. dec. 5. 12:06

Mint az előző!

Nekem pl a végleges tömés előtt már nem is adott érzéstelenítőt,és semmit nem éreztem mikor fúrt.Neked most még adni fog!

2018. dec. 5. 09:21
Köszönöm a válaszokat! És a tömött fog fúrása van annyira (esetleg jobban) fájdalmas mint amihez még nem nyúltak, vagy az, hogy már alapból van rajta lyuk amit a doki csinált könnyebbé teszi? Remélem értitek a kérdést... Alapból egy külsőre jó, nem lyukas fog volt, belül volt baja. A doki kifúrta, ami nem fájt, majd betömte. Ha most a fehér tömést újra megfúrja mennyi fájdalmat kéne tapasztaljak? Úgy értem a lidokain mellett. Mint az előző vagy rosszabat?
4. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - 5d0e63cb0c)
2018. dec. 5. 09:00
Ha jól csinálja semmit nem érzel! Érzéstelenítés, fúrás, gyógyszeres tömés majd ideiglenes tömés. 6 hétig kellemetlen míg öli az idegeket. 6 hét után kiszedi a gyógyszeres tömést a gyökerekből és betömi véglegessel.
3. ikres_anyu (válaszként erre: 1. - 5d0e63cb0c)
2018. dec. 5. 08:48

Gyökérkezelésnél érzéstelenítenek szerintem.

Nekem is azt mondta anno a fogorvos, hogy a fehér tömés miatt halhattak el az idegek, de sajnos nem találta meg az összes gyökeret és végül ki kellett húzni.

Nem akartalak megijeszteni, ez az én esetem volt. Remélem tudtam segíteni.

2018. dec. 5. 08:20
Ha jól csinálják, nem fáj.
2018. dec. 5. 00:31
Sziasztok. Nov 2án tömték a bal felső 6-mat, nov 5 től pedig isiász miatt feküdtem a mai napig, tele tömve gyógyszerekkel. Ma voltam megint tömetni, de az előzőleg tömött fogam CSAK a hidegre érzékeny, és néhabeleáll lüktetni. A doki azt mondta, várjunk még vele, nézzük meg, hogy nem rosszabbodik e, mert szerinte a fehér tömés okozza a bajt, és nem kell gyökérkezelni (hacsak nem rosszabbodik). Először is: valakinek volt ilyen? Van, hogy nem kell rá gyógyszer, de van, hogy kell. Ha gyökérkezelni kell, mire számítsak? Sosem voltam olyanon, a novemberi tömésem volt az első, eddig minden fájó fogamat húzták (borzalom volt, hentes volt a körzetis, de hála az égnek ez az új doki sokkal jobb, és nem húzni akar hanem megmenteni amennyire csak lehet a fogaim). Szóval hogy az mennyire fáj, ha gyökérkezeli? Nagyon félek :"(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook