Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tolmácsnak, fordítónak tanulni fórum

Tolmácsnak, fordítónak tanulni (beszélgetős fórum)


10. NomNom
2014. aug. 24. 11:40
Hát ez se derül ki úgy látom.... :D
2014. aug. 20. 11:32

Igen pár éve valóban nem volt ennyi helyen. És egyre több helyen van posztgraduális szakfordító képzés is. De az más tészta.

Kíváncsi vagyok, a fórumindító miért indította a topicot, mit keres. Mert régebbi fórumai alapján nem magának keres képzést.

8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - NomNom)
2014. aug. 20. 11:15
Nem tudom, 4 éve nem volt, lehet most már van.:)
2014. aug. 20. 11:03

Szegeden nem ilyen brutális a helyzet, legalábbis azt mondják nincs szívatás.

Az tény, hogy mindkét szakmához kell érzék. Anélkül az ember a hajára kenheti. :D

Nekem azt hiszem nem nagyon menne a tolmácsolás, én fordító szeretnék lenni.

2014. aug. 20. 10:51
Egy ismerősöm járt a debreceni tolmácsképzőbe. A vizsgánál a fél-háromnegyed társaságot megbuktatták. Ugyanakkor ez az ismerős tényleg nagyon tehetséges (bár nem vagyok abban biztos, hogy elsőre átment a vizsgán), és őt folyamatosan beajánlották különböző helyekre tolmácsolni.
2014. aug. 20. 10:43

A felvi.hu szerint: Debrecen, Miskolc, ELTE, SZTE, Pécs, Pázmány.

Nekem emiatt a nyelvpárosítás miatt csak az SZTE vagy az ELTE jöhetett szóba, de én alapképzést is Szegeden csináltam, szóval maradtam ott. :)

2014. aug. 20. 10:28
Én úgy tudom, hogy Debrecenben mesterszakon tolmács-fordító nincs. ismerősöm is Miskolcon végezte el, a 3 debreceni év után. :)
2014. aug. 20. 10:21
Szakfordító képzésre mennél, vagy te is mesterszakra szeretnél?
2014. aug. 20. 10:21

Szia!

Én most szeptemberben kezdem Szegeden a fordító tolmács mesterszakot, angol-spanyol nyelvpárosításban. :)

2014. aug. 20. 08:44

Keresgélek. Nem tudom, hogy melyik lenne a jobb. Ki járt már tolmácsképzőbe? Hová? Melyiket miért ajánlja? Legtöbben a debrecenit ajánlják itt Pesten, de nem tudok róla semmi.

Köszi, hogy segítetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook