Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tolmács és szakfordító képzésre hogyan kell felkészülni? fórum

Tolmács és szakfordító képzésre hogyan kell felkészülni? (tudásbázis kérdés)


14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Xti_)
2014. dec. 26. 15:15

x-ti, én éppen levelezőn végzek nyelvszakot, éppen mert meg akarom szerezni majd a szakfordítóit.


Az oktatás az idegen nyelven folyik, nem a nyelvet tanuljuk! Nappalira mégsem mehettem, ha meg is akarok élni tanulás mellett.


Rászántam magam, mert sima fordítói képzés nincs.

Szakfordító négy ágazatban létezik tudtommal, és bármilyen diplomával választhatod bármelyiket.

13. 117b1693d0 (válaszként erre: 11. - Xti_)
2012. jan. 4. 18:58

"hát remélem nem kerülök olyan nyelvtanár, pláne tolmács közelébe,aki levelezőn végezte a nyelvszakot :)"


Volt "szerencsém" ELTE nappalin végzett felvételizőkhöz, akik botrányosan gyenge írásbeli pályázatot adtak ki a kezeik közül, a közelébe se kerültek a személyes interjúnak. El se hiszed, de leiskolázta őket egy ír kávézóban dolgozva, munka mellett angolul tanuló társuk, aki még a diplomát se szerezte meg.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a nyelvtanári képzéshez nem a nappali tagozat az ideális, hanem azt, hogy a tudást nem feltétlenül garantálja, ha valaki nappalin diplomát szerez (ugyanis sose hullik ki 100%-ban a férgesse és sokszor valamilyen okból azok nem kerülnek be, akik igazán odavalók lennének).

12. 117b1693d0 (válaszként erre: 10. - Xti_)
2012. jan. 4. 18:50

Tudom, de a fórum címében szakfordító és tolmács képzés szerepel.


Ehhez lezárt felsőfokú tanulmányok kellenek, vagyis bármilyen diploma és nyelvtudás (utóbbi változó, átlalában nyelvvizsgával vagy végzettséggel igazolt + sikeres felvételi vizsga az adott helyen).

11. xti_ (válaszként erre: 8. - 117b1693d0)
2012. jan. 4. 18:46

hát remélem nem kerülök olyan nyelvtanár, pláne tolmács közelébe,aki levelezőn végezte a nyelvszakot :)


a fordítás, tolmácsolás felelősségteljes munka, olyannyira, hogy felelősség-biztosítást is kell kötniük. nagyon sok múlhat egy elértésen, félrefordításon, akár emberélet is.

10. xti_ (válaszként erre: 9. - 117b1693d0)
2012. jan. 4. 18:43

én a tolmács-fordítót mondtam.

tolmács-szakfordító képzésről nem tudok.

egyértelmű, hogy a szakfordítóhoz egyetemi diploma kell, mert annak a szaknak, amit végeztél, lehetsz a szakfordítója. legalábbis mikor én jártam egyetemre, még így volt. de tolmács végzettséget, pláne általánosat, ez nem adott, csak kiegészítő képzés volt az adott egyetemi szak mellett.

9. 117b1693d0 (válaszként erre: 5. - Xti_)
2012. jan. 3. 20:53
A szakfordító képzés szakirányú továbbképzés. Nem ad külön végzettséget (nem master).
8. 117b1693d0 (válaszként erre: 5. - Xti_)
2012. jan. 3. 20:50

Nem kell nyelvszakos diploma a szakfordítóhoz (de jó az is).


Egyébként nyelvszakot is lehet levelezőn végezni, intézményfüggő!

7. 117b1693d0 (válaszként erre: 4. - SzánI.)
2012. jan. 3. 20:44

A szakfordító képzés diplomához kötött.


Vagyis előbb egy diplomát kell szerezned és utána tudsz a szakterületedhez kapcsolódóan szakfordítói diplomát szerezni.

6. xti_ (válaszként erre: 4. - SzánI.)
2012. jan. 2. 23:53

minden nyelvi képzésre emelt szintű érettségi a feltételaz adott nyelvből, és persze a felvételi pontok is számítanak.

ez alól kivétel a szlavisztika, ott nem kell hozzá sem emelt szintű érettségi, sem előzetes nyelvtudás, ott nulláról indul a képzés,de a felvételi pontok ott is számítanak.

5. xti_
2012. jan. 2. 23:48

először általános nyelvi képzésre kell menni, az 3 év, és utána újból felvételizni kell a két éves fordító-tolmács master képzésre,ami 2 éves.


szerintem nyelv szakot nem lehet levelezőn végezni, hiszen nyelvet tanulni ezen a szinten önállóan nem lehet. nem hiszem, hogy lenne levelező képzés, de nem is lenne értelme.

2012. jan. 2. 19:40
Most, hogy egyre több dolgot találok erről, egyáltalán elvégezheti ezt a képzést egy olyan valaki, akinek nincs diplomája, és nem jár egyetemre, és olyan "öreg" már, mint éééén?????
2012. jan. 2. 19:23

Csak egyetemeken lehet ilyet elvégezni?

Azért kérdezem, mert az első, amit találtam:

[link]


Lehet ezt esti levelezőként is elvégezni? Úgy hogy hetente egyszer pl. szombaton van képzés, vagy havonta?


(Hátha valakinek van valami tapasztalata)

2012. jan. 2. 19:21

Ha ilyen képzésre szeretnék jelentkezni, hogyan kell elkezdenem készülni?


Most van egy angol középfokúm. Szeretnék felsőfokúzni, majd a tolmács és szakfordítót elvégezni.


Ehhez milyen képzettség szükséges?

Mennyibe kerül?


Majd a google-ban is utána nézek részletesen, de ide is szeretek kérdéseket feltenni, mert mindig jókat válaszoltok. :D

2012. jan. 2. 19:18
Tolmács és Szakfordító képzéssel kapcsolatosan lenne kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook